Blog

Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 2
29.03.2022

Pompa parowa bezkorbowa

W artykule znajdziesz:

Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 3
Pompa parowa bezkorbowa

Pompa parowa bezkorbowa - pompa tłokowa dwustronnego działania naprężana bezpośrednio przez silnik parowy, z którym tworzy całość (tłoki silnika i pompy osadzone są na wspólnym tłoczysku); rozróżnia się p.p.b. jednocylindrowe - tzw. p. simpIex i dwucylindrowe - tzw. p. Worthingtona lub p. duplex pompa perystaltyczna - pompa przewodowa pompa płuczkowa - pompa do tłoczenia płuczki wiertniczej ze zbiornika ssawnego do otworu wiertniczego (program uprawnienia budowlane na komputer).

pompa pożarnicza - rodzaj sprzętu gaśniczego służący do tłoczenia wody pod odpowiednim ciśnieniem do węży pożarniczych lub przewodów rurowych układu gaśniczego pompa prądowa - elektron, pompa’ w postaci źródła prądu elektrycznego o impulsowym (jednokierunkowym) przebiegu napięcia, powodującego wtrysk swobodnych nośników prądu w złącze (w laserach półprzewodnikowych), lub źródeł prądu wielkiej częstotliwości, wywołujących jonizację gazu (w laserach gazowych) pompa precesyjna - pompa tarczowa pompa próżniowa - maszyna do wytwarzania i utrzymywania w zamkniętej przestrzeni ciśnienia znacznie niższego niż atmosferyczne; odpowiednio do wartości tego ciśnienia rozróżnia się p.p. do średniej i wysokiej próżni; próżnię wysoką wytwarza się zwykle w kilku etapach za pomocą p. do próżni wstępnej i do próżni końcowej, czasem też p.p. pośrednich (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pompa przeponowa - pompa wyporowa o ruchu posuwisto-zwrotnym organu roboczego, którego rolę spełnia elastyczna przepona pompa przewodowa, pompa wężowa, pompa perystaltyczna - pompa wyporowa obrotowa, której działanie polega na zasysaniu cieczy do sprężystego przewodu i przetłaczaniu jej za pomocą organu roboczego nie stykającego się z cieczą pompa przyspieszenia - mol. urządzenie gaźnika pozwalające na szybkie przejście silnika od pracy przy małym obciążeniu do pracy przy dużym obciążeniu; p.p. może być uruchamiana mechanicznie lub pneumatycznie pompa puszkowa - pompa wyporowa, w której organ roboczy w postaci pierścienia, napędzanego za pomocą mimośrodu, wykonuje ruch obiegowy we wnętrzu przestrzeni roboczej, zw. puszką (uprawnienia budowlane).

Pompa reaktorowa

Pompa reaktorowa - pompa powodująca krążenie w układzie zamkniętym cieczy chłodzącej rdzeń reaktora jądrowego, będącej nośnikiem ciepła pompa rewersyjna - pompa odwracalna pompa rewersyjna - pompoturbina pompa rotacyjna - pompa wyporowa obrotowa pompa rotodynamiczna - pompa wirowa pompa rybna - strumienica przystosowana do transportu mieszaniny ryb i wody; p.r. stosuje się do wyładunku świeżych ryb z ładowni statków rybackich, do opróżniania niewodów i okrężnie oraz ew. do wypompowywania ryb bezpośrednio z morza, zagęszczonych w pobliżu wlotu węża ssącego za pomocą światła (program egzamin ustny).

Pompa samozasysająca - pompa wirowa mająca właściwość samoczynnego usuwania powietrza z niej i z rurociągu ssawnego i napełniania ich cieczą, co ułatwia uruchomienie pompy pompa simpleks - pompa parowa bezkorbowa pompa skrzydełkowa - ręczna pompa wyporowa, w której organ roboczy (tłok skrzydełkowy) uruchamiany za pomocą dźwigni wykonuje ruch obrotowo-zwrotny pompa sorpcyjna - pompa próżniowa do wytwarzania próżni wysokiej metodą sorpcji cząsteczek gazu pompa strumieniowa - pompa, której elementem roboczym jest strumienica, a czynnikiem roboczym ciecz (p.s. cieczowa), gaz lub para (p.s. gazowa) (opinie o programie).

Pompa ślimakowa - pompa wyporowa obrotowa, w której organem roboczym jest ślimak współpracujący z kołem ślimakowym pompa śmigłowa, pompa osiowa - pompa wirowa krętna o przepływie osiowym, z wirnikiem w kształcie śmigła pompa śrubowa - pompa wyporowa obrotowa, której organami roboczymi są współpracujące wirniki śrubowe obracające się dookoła osi w ten sposób, że grzbiet jednego wchodzi w bruzdę drugiego (segregator aktów prawnych).

Pompa tarczowa, pompa precesyjna - pompa wyporowa z organem roboczym w postaci symetrycznej tarczy, której oś w czasie pracy opisuje stożek; tarcza wykonuje więc (bez obracania się) ruch o charakterze procesyjnym, powodując na przemian zasysanie i wyciskanie pompowanej cieczy z przestrzeni między tarczą i ściankami komory roboczej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 8 Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 9 Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 10
Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 11
Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 12 Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 13 Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 14
Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Fundamenty kesonowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami