Blog

30.05.2018

Porady użytkowników jak skutecznie przygotować się do egzaminu

W artykule znajdziesz:

Porady użytkowników jak skutecznie przygotować się do egzaminu

 

Porady użytkowników jak skutecznie przygotować się do egzaminu

Mam na imię Mateusz. Pewnie skoro jesteście tutaj to zapewne szukacie informacji jak skutecznie zdać egzamin na uprawnienia budowlane oraz jak efektywnie się do niego przygotować. Już od kilku lat posiadam uprawnienia budowlane. Do egzaminu podchodziłem w izbie mazowieckiej w Warszawie, ponieważ izba mazowiecka posiada dodatkowo izby terenowe. Jeżeli chodzi o moje przygotowania do egzaminu na uprawnienia budowlane to zajęły mi one około 2 miesięcy.(program na komputer) Myślę, że właśnie taki czas jest wystarczający, aby rzetelnie i bez żadnych wyrzutów sumienia nauczyć się całej bazy pytań + oczywiści przeczytanie chociaż raz wszystkich aktów prawnych z wykazu opublikowanego przez Polska Izbę Inżynierów Budownictwa - dla każdej ze specjalności zakres znajomości poszczególnych aktów prawnych i rozporządzeń jest różny. Mój system nauki polegał na tym, że codziennie przez 3 h rozwiązywałem testy na komputerze, a poza domem na telefonie.(program na telefon)

Przerobiłem wszystkie zestawy

Gdy już chociaż raz przerobiłem wszystkie zestawy przeszedłem do trybu Egzamin, aby zasymulować prawdziwy egzamin jeżeli chodzi już o konkretną ilość pytań oraz czas jaki będzie mnie obowiązywał na egzaminie docelowym. Po kilku wykonanych egzaminach, spowrotem zacząłem rozwiązywać testy w trybie Nauka i tak aż do skutku aż osiągnąłem wynik 100 % z każdego zestawu. (promocja 3 w 1)Zapamiętywanie poprawnych odpowiedzi bardzo ułatwiła karta podpowiedzi w formie obrazków oraz przytoczonego pełnego tekstu paragrafu lub artykułu rozporządzenia. (program na egzamin ustny)Tuż przed samym egzaminem w programie miałem same setki 100% rozwiązanych egzaminów. Dzień przed egzaminem na uprawnienia budowlane ostatni raz przerobiłem wszystkie zestawy i zrobiłem sobie odpoczynek, aby wypocząć. Rano wstałem, zjadłem śniadanie i pojechałem na godzinę 10:00 do izby na egzamin. Po rozdaniu testów wziąłem się za rozwiązywanie pytań po kolei. Byłem bardzo zaskoczony, ponieważ na egzaminie bardzo dużo pytań pojawiło się z bazy pytań programu, z którego się uczyłem. Wynik to 92% z części pisemnej. Do egzaminu ustnego przygotowywałem się z dodatku, który zawarty był w programie na egzamin pisemny.

Trochę się stresowałem

Dodatek ten nazywał się tryb Egzamin Ustny.(segregator)  Zawartych w nim było około 1500 pytań z opracowanymi odpowiedziami. Miałem trochę czasu na naukę, ponieważ pomiędzy egzaminem pisemnym, a egzaminem ustnym miałem aż tydzień przerwy. Na egzaminie ustnym komisja składała się z 5 osób. W moim dniu na swoją kolei czekało około 20 osób. Na liście wchodziłem jak dwunasty. Trochę się stresowałem, ponieważ po 10 osobach komisja wychodziła i podawała wyniki. I na 10 osób nie zdało aż 7. Byłem przerażony. Kiedy nastąpiła moja kolei, usiadłem przy ławce wylosowałem pytania i po pierwszym ich przeczytaniu byłem szczęśliwy 🙂 Znałem odpowiedzi na wszystkie wylosowane pytania z przepisów budowlanych.(opinie)  Jeżeli chodzi o pytania z praktyki zawodowej to był spokojny, ponieważ praktykę odbywałem bardzo dokładnie i starannie i to okazało się furtką do mojego sukcesu. Podsumowując egzamin ustny zdany chyba z wynikiem 100 %.

 

Najnowsze wpisy

29.05.2024
Projektant budowlany

Projektant budowlany to profesjonalista odpowiedzialny za tworzenie planów budowy budynków i obiektów inżynierskich. Jego praca jest istotna w całym procesie…

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami