Blog

01.11.2018

Potrzebne podpisy i dokumenty

W artykule znajdziesz:

Potrzebne podpisy i dokumenty


Hej, mam uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do projektowania bez ograniczeń (program na komputer). Egzamin zdałam w Lubelskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa z zawrotnym wynikiem 98%. Wynik trochę mnie zaskoczył, bo wszyscy dokoła mówili, że egzamin jest taki ciężki i że dobrze będzie, jak chociaż 70% zdobędę. Takie opinie bardzo mnie wkurzały, więc tym bardziej zawzięłam się w sobie i postanowiłam, że zrobię wszystko, żeby kopary opadły zawistnikom (program na telefon). Zacznę może od początku, a więc urodziłam się … No, może nie od samego początku, tylko do tego innego 😉 Studia skończyłam w Lublinie i tam od razu po zdobyciu dyplomu dostałam pracę w biurze projektowym, jednym z największych. Bardzo mi to pochlebiło, ale widocznie szefowa zapamiętała mnie z praktyk, bo na CV odpowiedzieli niemal natychmiast i nie przyjęli nikogo innego z mojego roku, mimo tego, że wiele osób też próbowało się tam dostać. Pracowało mi się tak dobrze, że właściwie sama nie wiem, kiedy minęło 5 lat.

Dostałam pracę w biurze


 Opamiętanie przyszło, gdy projektant z krótszym stażem ode mnie dostał podwyżkę po zdobyciu uprawnień i nagle okazało się, że zarabia 3 razy więcej (program na egzamin ustny). No tak nie mogło być, nie po to przecież robiłam studia i poświęcałam się pracy, żeby teraz zadowalać się jakimiś ochłapami. Zebrałam więc wszystkie potrzebne podpisy i dokumenty, po czym pomaszerowałam do izby, której siedzibę mam niedaleko miejsca zamieszkania (promocja 3 w 1). Wiedziałam, że z postępowaniem kwalifikacyjnym nie będzie problemu, bo spełniałam wszystkie wymagania.
Dlatego nie czekałam na decyzję, tylko od razu zaczęłam wkuwać, a pomógł mi tym w program testy uprawnienia budowlanej 2018 w wersji na komputer i na smartfona i program jednolite akty prawne uprawnienia budowlane 2018. Całość kupiłam na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl, gdzie dorwałam się też do działu ze wspomnieniami (segregator). Naprawdę dużo się uczyłam i to nie tylko do testów, ale też do części pisemnej – korzystałam z osobno płatnego trybu egzamin ustny. Wynik już znacie, więc mogę tylko potwierdzić, że mój sposób nauki jak najbardziej się sprawdził (opinie).

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami