Blog

Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 2
29.03.2022

Powietrze recyrkulacyjne

W artykule znajdziesz:

Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 3
Powietrze recyrkulacyjne

Powietrze recyrkulacyjne - powietrze obiegowe powietrze świeże, powietrze nawiewne - powietrze o pożądanych parametrach doprowadzane do pomieszczenia Powietrze wtórne (w turbinie spalinowej) - powietrze wprowadzane do przestrzeni między rurą żaroodporną a kadłubem komory spalania, które miesza się ze spalinami i powoduje obniżenie ich temperatury do wartości dopuszczalnej ze względu na wytrzymałość materiałów powietrze wtórne - powietrze drugie powietrze zużyte, powietrze wywiewne - powietrze o niepożądanych parametrach, usuwane z pomieszczeń (program uprawnienia budowlane na komputer).

Powietrznik - zbiornik zamknięty wypełniony częściowo wodą, a częściowo powietrzem o ciśnieniu wyższym od ciśnienia atmosferycznego i służący do wyrównywania w przewodach cieczy zmiennych ciśnień dynamicznych powiększalnik - urządzenie do wykonywania fotograficznych odbitek o dowolnej skali odwzorowania w stosunku do negatywu, głównie powiększeń (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Powiększenie - stosunek kąta widzenia obrazu przedmiotu wytworzonego w układzie optycznym (np. w lunecie) do kąta widzenia tego przedmiotu oglądanego gołym okiem (p. kątowe); (2) stosunek rozmiarów liniowych obrazu wytwarzanego przez układ optyczny do rozmiarów przedmiotu (p. liniowe) powiększenie projekcyjne (mikroskopu) - powiększenie poprzeczne wyrażone stosunkiem wymiarów poprzecznych obrazu przedmiotu do rzeczywistych wymiarów poprzecznych przedmiotu (uprawnienia budowlane).

Powiększenie wizualne (mikroskopu) - stosunek tangensów połowy kąta widzenia obrazu obserwowanego przez mikroskop i przedmiotu obserwowanego bezpośrednio okiem z odległości 250 mm powikłanie par - wadliwe połączenie żył należących do różnych par przewodów powikłanie przewodów - zarzucenie przewodów linii napowietrznej jednego toru na przewody drugiego toru (program egzamin ustny).

Powinowactwo chemiczne

Powinowactwo chemiczne - wielkość termodynamiczna określająca zdolność układu do reakcji w określonym kierunku w danych warunkach; miarą p.ch. są ujemne wartości zmiany energii swobodnej (w warunkach izotermiczno-izochorycznych) lub zmiany entalpii swobodnej układu (w warunkach izotermiczno-izobarycznych) podczas przereagowania stechiometrycznych ilości reagentów (opinie o programie).

Powinowactwo elektronowe, energia powinowactwa elektronowego - energia wydzielająca się wskutek związania elektronu przez atom lub cząsteczkę z utworzeniem jonu ujemnego powlekanie fluidyzacyjne -* fluidyzacja powlekanie jonowe - technika otrzymywania bardzo cienkich powłok na nierównych powierzchniach o bardzo złożonych kształtach, polegająca na bombardowaniu powlekanej powierzchni odpowiednimi jonami, dzięki czemu powstaje powłoka trwale związana z podłożem powlekarka - urządzenie do powierzchownego pokrywania taśm tkanin, papieru, folii, blach itp. cienką warstwą tworzywa sztucznego lub kauczuku w postaci emulsji, lepkiego roztworu, pasty lub stopu, bez nacisku powłoka - warstwa materiału wytworzona lub nałożona na powierzchnię przedmiotu w celu uzyskania określonych własności technicznych lub dla ozdoby (segregator aktów prawnych).

Powłoka - ciało o kształcie określonym powierzchnią geometryczną położoną wewnątrz tego ciała tak, że wymiar normalny do powierzchni (grubość ściany) jest mały w porównaniu z innymi jej wymiarami powłoka - łupina powłoka anodowa - powłoka z metalu, który w określonym środowisku korozyjnym jest mniej szlachetny niż metal podłoża, a więc jego potencjał elektrochemiczny jest bardziej ujemny niż potencjał chronionego metalu; p.a. chroni metal podłoża nie tylko w sposób mechaniczny, lecz i elektrochemiczny.

Powłoka balonu - cienka, lekka, nieprzepuszczalna tkanina gumowa lub folia z tworzywa sztucznego, która po wypełnieniu gazem nośnym przybiera kształt zbliżony do kulistego, tworząc balon powłoka cementacyjna - powłoka osadzona powłoka chemiczna - powłoka uzyskana na powierzchni metalu w wyniku reakcji chemicznej odpowiednich związków bez udziału doprowadzonego z zewnątrz prądu elektrycznego (np. fosforanowa, chromianowa) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 8 Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 9 Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 10
Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 11
Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 12 Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 13 Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 14
Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Odnawialne źródła energii w nowych budynkach mieszkalnych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami