Blog

01.09.2019

Powietrze zewnętrzne doprowadzone

W artykule znajdziesz:

Wydajna i sprawnie działająca wentylacja pomieszczeń


Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest odpowiednia wentylacja domu czy mieszkania (program na komputer). Tak na dobrą sprawę, uświadamiamy sobie jej rolę dopiero w sytuacji, gdy na przykład na ścianach pojawia grzyb czy pleśń. Niestety jest to bardzo częsta przyczyna złego samopoczucia, a nawet chorób układu oddechowego. Co więcej, jeżeli powietrze zewnętrzne doprowadzone jest w nieodpowiedni sposób, to w pomieszczeniach bardzo długo unoszą się zapachy na przykład z przygotowywanych potraw. I dlatego właśnie tak ważne staje się, aby na etapie budowy firma budująca współpracowała ze specjalistą od wentylacji. Sam plac budowy to bowiem nie tylko miejsce dla murarzy, ale też wszystkich osób, które są odpowiedzialne na różnego rodzaju instalacje (program na telefon).

Pionowe kanały wentylacyjne

 

Powietrze zewnętrzne doprowadzone

Powracając jednak do kwestii wentylacji, warto powiedzieć, że obecnie wyróżnia się dwa główne rodzaje wentylacji: mechaniczną oraz grawitacyjną (program egzamin ustny). Ta druga wydaje się być najbardziej tradycyjną, a zarazem najprostszą. Jak wskazuje jej nazwa, opiera się ona na prawach grawitacji. Aby działała, potrzebne są specjalne pionowe kanały wentylacyjne. Poprzez nie ciepłe powietrze z pomieszczenia trafia na zewnątrz. W tym miejscu należy podkreślić, że ten rodzaj wentylacji znajduje zastosowanie głównie tam, gdzie umożliwiony jest stały napływ powierza do wnętrza (opinie o programie).

Przewody wentylacji grawitacyjnej

A to jak wygląda kwestia samej instalacji oraz ile przewodów kominowych należy przeprowadzić należy przewidzieć na etapie projektowania (segregator aktów prawnych). Wybór ilości przewodów i sposobu ich poprowadzenia uzależniony jest od wielu parametrów technicznych. Istnieją bowiem zarówno indywidualne, jak i zbiorcze przewody wentylacji grawitacyjnej. W przypadku tych drugich stosuje się je wyłącznie do pomieszczeń o podobnym charakterze (promocja 3  w 1). Współpraca z firmą zajmującą się wentylacją powinna być nawiązana od samego początku budowy. Pamiętajmy bowiem, że tylko w sytuacji sprawnie działającej wentylacji będzie nam się mieszkało lepiej i zdrowiej.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami