Blog

Obiekt małej architektury zdjęcie nr 2
29.03.2022

Pozyton

W artykule znajdziesz:

Obiekt małej architektury zdjęcie nr 3
Pozyton

Pozyton, antyelektron, elektron dodatni - antycząstka elektronu, lepton, o dodatnim elementarnym ładunku elektrycznym, liczbie barionowej B = 0, liczbie leptonowej elektronowej L’= 1 pozytor - jeden z podstawowych elementów logicznych w komputerze elektronicznym lub urządzeniu zawierającym układy logiczne, służący do zapamiętywania impulsów; łańcuch p. tworzy tzw. układ opóźniający pozytyw - obraz fotograficzny o zgodnym odwzorowaniu jasności (świateł i cieni) w stosunku do oryginału, uzyskany na materiale światłoczułym nieprzezroczystym pozytyw (w galwanoplastyce) - matryca pozytywowa (program uprawnienia budowlane na komputer).

Pożar egzogeniczny - pożar powstały z przyczyn zewnętrznych (np. od otwartego płomienia, wskutek wadliwości urządzeń elektrycznych i mechanicznych, wywołany wybuchem gazu i pyłu, wskutek robót strzelniczych) pożar cndogeniczny - górn. pożar powstały z przyczyn wewnętrznych, tj. samozapalenia się (wskutek skłonności węgla lub rud do samozapalania się, nieodpowiedniego systemu eksploatacji, nieodpowiedniego przewietrzania kopalni) pożar kopalniany - pożar podziemny w kopalni, jak również na powierzchni w sąsiedztwie szybu pożar pierwotny - górn. pożar powstały w podziemiu kopalni (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pożar wtórny - pożar podziemny powstający na drodze przepływu gazów pożarowych odpływających z pożaru pierwotnego pożar wznowiony - pożar podziemny przytłumiony przez otamowanie, wychodzący przez tamę pożarową pod prąd świeżego powietrza wpływającego do pola pożarowego pożytek pszczeli - roślinne surowce (nektar, pyłek kwiatowy oraz spadź) stanowiące pokarm dla pszczół pożywienie - pokarm pożywka bakteryjna, podłoże bakteryjne - mieszanina produktów odżywczych (białek, węglowodanów, soli mineralnych) do sztucznego hodowania bakterii (uprawnienia budowlane).

Pożywka mineralna

Pożywka mineralna - rozcieńczony roztwór wodny różnych soli, który zawiera wszystkie składniki mineralne niezbędne do zapewnienia normalnego rozwoju rośliny, używany najczęściej w eksperymentalnej hodowli roślin półautomat do cięcia tlenem, przecinarka - maszyna do cięcia tlenem, przesuwająca się wraz z palnikiem do cięcia po przedmiocie przecinanym lub po specjalnych prowadnicach (szynach); w zasadzie służy do cięcia prostoliniowego i do wycinania kół przy użyciu specjalnego cyrkla; wycinanie innych kształtów odbywa się przy ręcznym kierowaniu ruchem maszyny; p.d.c.t. może mieć jeden lub kilka palników półautomat obróbkowy - obrabiarka półautomatyczna (program egzamin ustny).

Półautomat spawalniczy , spawarka wężowa - spawarka łukowa do ręcznego spawania, w której drut elektrodowy nawinięty na szpulę podawany jest automatycznie w przewodzie izolowanym ze stałą szybkością w kierunku łuku przez mechanizm napędzany elektrycznie; p.s. stosowane są do wykonywania spoin pachwinowych w miejscach trudno dostępnych dla automatu (promocja 3 w 1). Półautomat tokarski, tokarka półautomatyczna - tokarka wykonująca samoczynnie wszystkie ruchy i czynności związane z obróbką, wymagająca jednak udziału człowieka do zdjęcia obrobionego przedmiotu, zamocowania w uchwycie nowego przedmiotu i uruchomienia następnego cyklu obróbki półbarkas - ryb. barkas do połowów włokiem o zmniejszonych wymiarach półbeczka - figura akrobacji lotniczej; obrót statku powietrznego dookoła jego osi podłużnej o 180 (opinie o programie).

Półczłon kotła - wymienny, powtarzalny element kotła żeliwnego dzielonego stanowiący część komory paleniskowej, kanałów konwekcyjnych, przestrzeni ciśnieniowej i ewentualnie rusztu; dwa p.k. ustawione w jednej płaszczyźnie stanowią człon kotła półfiret - rodzaj justunku drobnego o grubości równej połowie stopnia czcionek o wielkości 4-20 punktów typograficznych półgładzik - pilnik półgrupa - algebra z jednym łącznym działaniem dwuargumentowym półka - pozioma przegroda służąca do całkowitego lub częściowego oddzielenia od siebie poszczególnych części wewnątrz aparatu (segregator aktów prawnych).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Obiekt małej architektury zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Obiekt małej architektury zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Obiekt małej architektury zdjęcie nr 8 Obiekt małej architektury zdjęcie nr 9 Obiekt małej architektury zdjęcie nr 10
Obiekt małej architektury zdjęcie nr 11
Obiekt małej architektury zdjęcie nr 12 Obiekt małej architektury zdjęcie nr 13 Obiekt małej architektury zdjęcie nr 14
Obiekt małej architektury zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Obiekt małej architektury zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Obiekt małej architektury zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami