Blog

Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 2
07.02.2023

Praktyczny sukces

W artykule znajdziesz:

Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 3
Praktyczny sukces

Trzeci wreszcie obszar, w którym trudno oczekiwać dobrych wyników przy stosowaniu sieci neuronowych, związany jest z zadaniami wymagającymi wieloetapowego rozumowania - na przykład wieloetapowego rozstrzygania o prawdziwości lub fałszywości pewnych sekwencji stwierdzeń logicznych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Sieć na ogół usiłuje rozwiązać postawiony problem jednokrokowo - jeśli się jej to uda, wynik jest dostępny natychmiast i jest to duży praktyczny sukces. Jeśli jednak trzeba przeprowadzić pewien ciąg rozumowania, a zwłaszcza jeśli trzeba podać dokumentację tego ciągu częściowych uzasadnień końcowego wniosku (na przykład w systemach ekspertowych) - sieć okazuje się tworem zupełnie nieprzydatnym i wszelkie próby jej zastosowania prowadzić muszą do frustrujących niepowodzeń. Może więc nie będziemy musieli tak całkiem oddawać własnych mózgów na złom (program uprawnienia budowlane na ANDROID)?

Jak widać z przytoczonej dyskusji, technika sieci neuronowych ma wiele zalet, ma jednak także dziś jeszcze wiele niedogodności i braków, o których często nie wiedzą jej zwolennicy, a które przeciwnicy wykorzystują do dyskredytowania generalnych możliwości konekcjonizmu jako dyscypliny naukowej. W wielu dyskusjach brakuje odniesień do konkretów i ferowane nadmiernie ogólne sądy - zarówno pozytywne, jak i negatywne - wnoszą w istocie jedynie typowy „szum informacyjny” (uprawnienia budowlane).

Tekst ten ma na celu obiektywne i bezstronne przedstawienie zalet i wad techniki sieci neuronowych na najbardziej typowym i pozornie najlepiej znanym przykładzie ich zastosowania - rozpoznawaniu obrazów (program egzamin ustny). Autor wykonał - osobiście lub przy udziale współpracowników, studentów, doktorantów, a nawet amatorów symulujących sieci neuronowe na domowych komputerach - setki eksperymentów z uczeniem sieci rozpoznawania różnych obrazów: ręcznie pisanych liter i cyfr, portretów ludzi, odcisków palców, preparatów mikroskopowych, obrazów przemysłowych dla potrzeb robotyki itp.

Liczba naturalna

Na bazie tych doświadczeń rysuje się wyważony - to znaczy pozbawiony zarówno entuzjastycznego przesadnego zaufania do techniki sieci neuronowyh, jak i emocjonalnego ich odrzucania - sąd na temat ich możliwości, ograniczeń i ciekawych właściwości. Przedstawieniu tego sądu, który jak większość prawdziwych sądów nie jest ani jednoznacznie pozytywny, ani całkowicie negatywny - poświęcony był prezentowany artykuł (opinie o programie).

Dowód Goedla pozwala nam sądzić, że punkt widzenia wyższego poziomu może zawierać w sobie moc wyjaśniającą, której po prostu nie ma na poziomach niższych. Co przez to rozumiem? Przypuśćmy, że ktoś podaje nam, jako wyrażenie arytmetyki formalnej, Goed- lowską formułę nierozstrzygalną G. Załóżmy także, że nie wiemy nic o numeracji Goedlowskiej. Pytanie, na które mamy dać odpowiedź, brzmi: „Dlaczego wyrażenie to nie jest twierdzeniem arytmetyki formalnej?”

Jesteśmy już przyzwyczajeni do takich pytań; na przykład na to samo pytanie dotyczące formuły S0 = 0 [„liczba naturalna następna po 0 równa się 0” - przyp. tłum.] mielibyśmy gotową odpowiedź: „Jej negacja, formuła ~S0 = 0, jest twierdzeniem." To. łącznie z naszą wiedzą o niesprzeczności arytmetyki formalnej, stanowi wyjaśnienie, dlaczego dane wyrażenie nie jest twierdzeniem. Nazywam to wyjaśnianiem „wewnątrz systemu” (segregator aktów prawnych).

A co z G? Wyjaśnienie „wewnątrz systemu” działające dla „S0 = 0″ nie stosuje się do G, ponieważ ~G nie jest twierdzeniem. Osoba nie obeznana z arytmetyką formalną będzie zawiedziona tym. że nie jest możliwe postąpienie z G zgodnie z tymi samymi regułami. Przecież jako zdanie arytmetyczne nie wygląda ono podejrzanie. Rzeczywiście, gdy przekształci się G w wyrażenie poprzedzone kwantyfikatorem ogólnym, wówczas każda formuła będąca wynikiem zastąpienia w G zmiennych wartościami liczbowymi jest do wywiedzenia (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 8 Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 9 Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 10
Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 11
Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 12 Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 13 Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 14
Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wzrost nośności dźwignic budowlanych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami