Blog

Płyty robocze zdjęcie nr 10
30.05.2018

Praktyka budowlana przy budowie mostów

W artykule znajdziesz:

Praktyka budowlana przy budowie mostów

 

Praktyka przy budowie mostów

Dzień dobry, nazywam się Mikołaj. W sesji wiosna 2016 podchodziłem do egzaminu na uprawnienia budowlane w izbie wielkopolskiej. Specjalność z jakiej zdawałem egzamin to mostowa do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Praktykę zawodową odbywałem przy budowie obiektów mostowych. Tuż po studiach wysłałem CV do kilkunastu przedsiębiorstw budowlanych zajmujących się projektowaniem oraz wykonawstwem mostów na terenie całej Polski. Teraz gdy wspomnę sobie te chwilę mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że lepiej trafić nie mogłem. Firma była przedsiębiorstwem prężnie się rozwijającym, dostałem pensję taką jaką wynegocjonowałem podczas rozmowy kwalifikacyjnej i to co najważniejsze pracowałem przy bardzo trudnych i ambitnych budowach praktycznie od przejęcia placu budowy do odbioru końcowego mostów. Opiekun mojej praktyki zawodowej na uprawnienia budowlane, czyli kierownik budowy okazał się bardzo doświadczonym specjalistą w swojej dziedzinie.

Pod koniec praktyki

Płyty robocze zdjęcie nr 11Praktycznie o wszystko mogłem go pytać i zawsze podpowiadał mi co trzeba zrobić, aby było jak najlepiej. Czasami również dawał mi wolną rękę, abym sam podejmował decyzję i tak krok po kroku nabierałem pewności siebie i już praktycznie pod koniec praktyki sam prowadziłem budowę. Dokumenty do swojej izby złożyłem w lutym 2016 roku. Po około trzydziestu dniach otrzymałem pocztą potwierdzenie o pozytywnym przejściu postępowania kwalifikacyjnego. Bardzo się ucieszyłem, bo z tego co słyszałem dużo dokumentów zostało odrzuconych lub odesłanych do poprawy. Już kilka dni po otrzymaniu potwierdzenia zakupiłem dwunastomiesięczną licencję do programu do nauki na uprawnienia budowlane TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017 do wersji na komputer stacjonarny oraz do wersji na telefon z systemem Android. Po przeczytaniu opinii innych użytkowników byłem pewny, że gdy nauczę się pytań z programu odniosę sukces. W międzyczasie wykupiłem również dodatek w postaci programu na Egzamin Ustny, ponieważ wiedziałem, że po egzaminie pisemnym jest bardzo mało czasu pomiędzy egzaminami i mogę nie zdążyć nauczyć się tej bazy.

Mogą paść różne pytania

Na egzaminie już w ciągu 20 minut miałem rozwiązany test i siedziałem już tylko i sprawdzałem po klika razy swoje odpowiedzi. Ostatecznie zdałem, ale muszę przyznać, że dużo osób poległo. Egzamin na uprawnienia budowlane nie jest aż tak łatwym egzaminem. Bez odpowiedniego przygotowania może być ciężko. Po powrocie do domu od razu zacząłem uczyć się na egzamin ustny, ponieważ według listy następny egzamin miałem za 3 dni. Przed ustnym trochę bardziej się stresowałem, ponieważ to nie jest to samo co egzamin pisemny. Tutaj już siedzi się przed komisją twarzą w twarz i mogą paść różne pytania, dlatego ten egzamin jest o wiele trudniejszy. Zresztą nie jest to tylko moja opinia. Egzamin ustny również zdałem. Odpowiedziałem praktycznie na wszystkie pytania. Na niektóre trochę więcej, na inne trochę mniej, ale udało się. Po egzaminie na uprawnienia budowlane dostałem podwyżkę w pracy oraz stanowisko kierownika budowy.

 

Najnowsze wpisy

21.06.2024
Płyty robocze zdjęcie nr 12
Obowiązkowe ubezpieczenie inżynierów budownictwa

Obowiązkowe ubezpieczenie inżynierów, zwane także obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej (ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej), jest wymagane w wielu krajach w…

21.06.2024
Płyty robocze zdjęcie nr 13
Utrata uprawnień budowlanych

Utrata uprawnień budowlanych w Polsce jest regulowana przez przepisy prawa, a proces ten może mieć miejsce w określonych sytuacjach. Przyczyny…

Płyty robocze zdjęcie nr 16 Płyty robocze zdjęcie nr 17 Płyty robocze zdjęcie nr 18
Płyty robocze zdjęcie nr 19
Płyty robocze zdjęcie nr 20 Płyty robocze zdjęcie nr 21 Płyty robocze zdjęcie nr 22
Płyty robocze zdjęcie nr 23

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Płyty robocze zdjęcie nr 24

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Płyty robocze zdjęcie nr 25

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Płyty robocze zdjęcie nr 32 Płyty robocze zdjęcie nr 33 Płyty robocze zdjęcie nr 34
Płyty robocze zdjęcie nr 35
Płyty robocze zdjęcie nr 36 Płyty robocze zdjęcie nr 37 Płyty robocze zdjęcie nr 38
Płyty robocze zdjęcie nr 39

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Płyty robocze zdjęcie nr 40

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Płyty robocze zdjęcie nr 41

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami