Blog

29.03.2022

Prawa Grassmanna

W artykule znajdziesz:

Prawa Grassmanna

Prawa Grassmanna - prawa addytywnego mieszania barw:

1) każda dowolnie obrana barwa może być określona za pomocą trzech liniowo niezależnych barw;

2) stopniowa zmiana barwy jednego składnika w mieszaninie złożonej z dwóch barw powoduje stopniową zmianę barwy mieszaniny;

3) barwa mieszaniny zależy jedynie od barw jej składników, a nie zależy od ich składu widmowego

prawa Kirchhoffa - prawa rządzące obwodami elektrycznymi z prądem stałym; 1. suma algebraiczna prądów w węźle sieci równa się zeru; 2. suma algebraiczna sil elektromotorycznych w obwodzie zamkniętym równa się sumie algebraicznej spadków napięcia spowodowanych przez opór (program uprawnienia budowlane na komputer).

Prawa Konowałowa - prawa dotyczące równowagi ciecz-para w układach o nieograniczonej mieszalności w fazie ciekłej:

1) faza gazowa wzbogaca się w ten składnik, który dodany do cieczy powoduje zwiększenie prężności pary nad nią (tj. w składnik, który obniża temperaturę wrzenia cieczy);

2) punktowi maksimum na krzywej prężności pary odpowiada minimum na krzywej temperatury wrzenia i odwrotnie; punkty te są punktami azeotropowymi prawa stechiometryczne - prawa określające stosunki ilościowe występujące w przebiegach reakcji chemicznych prawa termodynamiki - zasada termodynamiki pierwsza, druga, trzecia prawa (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Prawdopodobieństwo - miara określona na przestrzeni zdarzeń elementarnych Q taka, że p(L2) = 1 prawdopodobieństwo błędu drugiego rodzaju - prawdopodobieństwo przyjęcia hipotezy zerowej wówczas, gdy jest ona fałszywa; p.b.d.r oznacza się zwykle literą fi prawdopodobieństwo błędu pierwszego rodzaju - prawdopodobieństwo odrzucenia hipotezy zerowej wówczas, gdy jest ona prawdziwa; p.b.p.r. oznacza się zwykle literą a  (uprawnienia budowlane).

Prawdopodobieństwo jonizacji

Prawdopodobieństwo jonizacji - stosunek liczby zderzeń jonizujących do całkowitej liczby zderzeń w gazie w określonym przedziale czasu, przy określonym ciśnieniu i temperaturze prawdopodobieństwo przejścia - fiz. liczba wskazująca jaka część układów kwantowo-mechanicznych zespołu statystycznego przejdzie w jednostce czasu z jednego stanu stacjonarnego 0i do drugiego 02 wskutek działania jakiegoś zaburzenia prawdopodobieństwo termodynamiczne (stanu makroskopowego) - liczba stanów mikroskopowych, realizujących dany stan makroskopowy (program egzamin ustny).

Prawdopodobieństwo zderzenia (elektronu z atomem lub z cząsteczką) - prawdopodobieństwo, że elektron zderzy się z atomem lub z cząsteczką na drodze jednego centymetra prawierównia - peneplana prawo akcji i reakcji - zob. zasady Newtona prawo Archimedesa - prawo, według którego na każde ciało stałe zanurzone w płynie (cieczy lub gazie) działa siła skierowana pionowo do góry, równa ciężarowi płynu wypartego przez to ciało stałe i przyłożona w jego środku geometrycznym (opinie o programie).

Prawo Avogadry - prawo, zgodnie z którym równe objętości różnych gazów w tych samych warunkach ciśnienia i temperatury zawierają jednakową liczbę cząsteczek prawo Baera - prawo, zgodnie z którym przyspieszenie Coriolisa powoduje odchylenie cieku wodnego płynącego w kierunku południkowym i w konsekwencji podmywanie prawych brzegów na półkuli północnej, lewych na półkuli południowej; p.B. wiąże więc zjawisko podmywania brzegów cieków płynących w kierunku południkowym z ruchem obrotowym Ziemi prawo Beckego - prawo stwierdzające, że każdy kryształ rzeczywisty składa się z tzw. piramid wzrostu (segregator aktów prawnych).

Prawo Beera i Waltera, prawo Lamberta i Beera - prawo, zgodnie z którym podczas przechodzenia promieniowania monochromatycznego przez roztwór substancji absorbującej w niea- bsorbującym rozpuszczalniku, absorbancja A jest proporcjonalna do stężenia c i grubości warstwy absorbującej b, A = acb, gdzie a - współczynnik absorpcji.

Prawo Biota-Savarta - prawo, zgodnie z którym prąd elektryczny w gęstości j(x\ /, z’) wytwarza w punkcie (x,y, r) pole magnetyczne o natężeniu określonym wzorem (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami