Blog

Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 10
30.05.2018

Prawidłowo dobrany fundament budowlany

W artykule znajdziesz:

Prawidłowo dobrany fundament budowlany


Od tego, w jaki sposób zostanie zaprojektowany, a następnie wykonany fundament, bez wątpienia zależy bardzo wiele, ponieważ ten element nieruchomości ma ogromny wpływ na jej całą konstrukcję. Jest to część budynku, która sąsiaduje z gruntem, a więc trzeba wziąć pod uwagę również teren, na jakim zostanie postawiony obiekt. Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego może być wykonany fundament, wyliczyć należy beton, kamień, cegłę, żelbet i w przypadku obiektów o mniejszej wadze – drewno. Niewątpliwie wiele zależy od tego, jaki fundament zostanie zastosowany, ponieważ od niego zależy odpowiednie osadzenie się obiektu na gruncie, jak również jego stabilność i stateczność. Fundament wpływa na kilka kluczowych kwestii.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Odpowiednio dobrany zabezpieczy nieruchomość przed zawilgoceniem, co ma przecież szczególne znaczenie w okresie jesiennym i zimowym. Poza tym, kierownik robót bierze pod uwagę łatwość jego wykonania, a także głębokość ulokowania. Podział fundamentów może być różny, to znaczy z jednej strony wyróżniamy bezpośredni i pośredni, natomiast występuje także tak zwany fundament pod maszynę oraz budynku. W ostatnim przypadku mamy sytuację, kiedy opisywany element konstrukcyjny jest jedynie częścią dużego budowli, z jaką tworzy oczywiście jedną całość pod względem technicznym, a także użytkowym.


Prawidłowo dobrany fundament pokazuje, czy osoba, odpowiedzialna za realizację danej inwestycji, jest dobrym specjalistą, czy zwykłym amatorem, posiadającym uprawnienia budowlane. Niezależnie od rodzaju prac budowlanych, zawsze warto stawiać na ekspertów od prawa budowlanego, ponieważ przy takiego rodzaju działaniach nie ma absolutnie miejsca na jakiekolwiek pozorowanie podejmowanych czynności. Lepiej zapłacić trochę więcej osobie kompetentnej, aniżeli oszczędzać i w przyszłości ponosić dodatkowe koszty, które byłyby wynikiem potrzeby usuwania skutków pracy niepoważnego kierownika budowy. Gdyby pojawił się kłopot z fundamentem, trzeba by było ingerować również w inne części obiektu.

Najnowsze wpisy

19.06.2024
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 11
Uprawnienia wodno-melioracyjne

Prawa do nabywania wody i gruntów oznaczają prawa i obowiązki związane z inicjatywami w zakresie zaopatrzenia w wodę i nabywania…

18.06.2024
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 12
Uprawnienia majstra budowlanego

Kwalifikacje kierownika budowy różnią się w zależności od kraju, ale zazwyczaj obejmują zestaw kwalifikacji i umiejętności, które umożliwiają nadzorowanie prac…

Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 15 Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 16 Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 17
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 18
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 19 Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 20 Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 21
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 22

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 23

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 24

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 31 Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 32 Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 33
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 34
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 35 Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 36 Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 37
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 38

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 39

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Punkt osobliwy krzywej zdjęcie nr 40

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami