Blog

30.03.2022

Pręt sterujący reaktora

W artykule znajdziesz:

Pręt sterujący reaktora

Pręt sterujący reaktora - pręt kontrolny reaktora prężność cząstkowa - ciśnienie cząstkowe prężność dysocjacji - prężność gazowych produktów dysocjacji termicznej substancji stałej prężność pary nasyconej - ciśnienie jakie wywiera para nasycona danej cieczy nad jej powierzchnią; w stałej temperaturze jest wielkością stałą i nie zależy od stosunku ilości cieczy i pary, zależy natomiast od rodzaju substancji i jest dla niej wielkością charakterystyczną pro analysi - czysty do analizy; zob. czystość substancji (program uprawnienia budowlane na komputer).

Probabilistyczny - dotyczący zagadnień związanych z pojęciem prawdopodobieństwa probabilistyka - dział matematyki zajmujący się badaniem zjawisk losowych; w skład p. wchodzi: rachunek prawdopodobieństwa, statystyka matematyczna oraz teoria procesów losowych probierczy - dotyczący wykonywania prób (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Problem n ciał - zagadnienie ruchu n punktów materialnych, oddziaływających na siebie siłami grawitacji, rozważane w mechanice teoretycznej i w mechanice nieba problemista - informatyk zajmujący się opisywaniem, formalizowaniem i takim formułowaniem problemów, które mają być rozwiązane, aby do ich rozwiązywania można było użyć komputera probówka - wąskie, cylindryczne naczynie szklane o średnicy ok. 1 cm, zwykle z kołnierzem, służące w laboratoriach do prowadzenia reakcji chemicznych, szczególnie w analizie chemicznej jakościowej (uprawnienia budowlane).

Procedura - inf. algorytm określający typowe powtarzanie czynności procent, % - jedna setna część dowolnej wielkości procent objętościowy - procent określający stosunek objętości składnika do objętości całości (mieszaniny, roztworu) procent wagowy - procent określający stosunek masy składnika do masy całości (mieszaniny, roztworu) (program egzamin ustny).

Proces adiabatyczny

Proces adiabatyczny - przemiana adiabatyczna proces alfer - metoda trwałego łączenia stopów aluminium ze stalą lub żeliwem, stosowany w produkcji odlewów zbrojonych; polega na wstępnym wytworzeniu na elemencie stalowym lub żeliwnym cienkiej warstwy dyfuzyjnej Al-Fe w odpowiedniej kąpieli, po czym element ten przekłada się do kokili i zalewa stopem aluminium (opinie o programie).

Proces besemerowski - proces konwertorowy otrzymywania stali z płynnej surówki w konwertorach o wyłożeniu kwaśnym (krzemionkowym), tzw. konwertorach Bessemera proces bezciśnieniowy - proces technologiczny realizowany pod ciśnieniem atmosferycznym proces biochemiczny - proces chemiczny odbywający się w żywym organizmie, np. spalanie cukrów w mięśniu, powstawanie i rozkład białek itp.

Proces biogeochemiczny - proces chemiczny zachodzący w ziemi, związany z życiową działalnością organizmów; pewne gatunki roślin i zwierząt mają szczególną zdolność do selektywnego gromadzenia niektórych pierwiastków chemicznych; p.b. prowadzą do koncentracji pierwiastków i powstawania m.in. węgli kopalnych, ropy naftowej, wielu wapieni i dolomitów proces budowlany - zespół czynności mających na celu wykonanie określonego obiektu budowlanego, bądź jego części lub wyrobu budowlanego proces C - formowanie skorupowe proces chemiczny - przemiana jednych substancji chemicznych (substratów) w inne, o odmiennych własnościach (produkty); termin p.ch. stosowany jest przede wszystkim w przemyśle proces ciśnieniowy - proces technologiczny, którego realizacja wymaga wytworzenia w strefie reakcyjnej ciśnienia wyższego od ciśnienia atmosferycznego proces Croninga - formowanie skorupowe proces cykliczny - przemiana cykliczna (segregator aktów prawnych).

Proces diabatyczny - przemiana diabatyczna proces dupleks - proces podwójny proces dyfuzyjny - proces, w którym zachodzi przechodzenie składnika z jednej fazy do drugiej, spowodowany różnicą stężeń danego składnika w obu fazach i dążnością układu do osiągnięcia równowagi fizykochemicznej, np. absorpcja, rektyfikacja, suszenie itp. proces egzogeniczny - proces geologiczny zachodzący na powierzchni Ziemi, wywołany przez zewnętrzne czynniki działające na skorupę ziemską; p.e. prowadzą do zrównania powierzchni Ziemi (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami