Blog

Problemy oceny zagadnienia pewności
W artykule znajdziesz:
Problemy oceny zagadnienia pewności

Jako więc ostateczne sformułowanie budynku uniwersalnego należy rozumieć obudowę o stałym przekroju i zmiennej długości, natomiast rozwiązania funkcjonalne i technologiczne zależą od przeznaczenia budynku (program uprawnienia budowlane na komputer). Obecnie w naszych warunkach budynkiem, w którym w sposób zasadniczy zmniejsza się liczbę elementów i upraszcza technologię budowy, za uniwersalny może być ten budynek uznany, którego rozpiętość nie przekracza 12,0 metrów np. konstrukcji szkieletowej, nieużytkowym poddaszu z przykryciem eternitowym dla potrzeb przemysłowych i rolniczych.
Koordynacja wymiarowa w budownictwie. Nazwy i określenia PN-62/B-02352.
Koordynacja wymiarowa w budownictwie. Wartości modularne PN-62/B-02353.
Koordynacja wymiarowa w budownictwie. Zasady koordynacji modularnej wymiarowania PN-62/B-02354.
Tolerancje wymiarów elementów budowlanych. Określenia, klasy, dokładności i metody sprawdzania przy odbiorze PN-62/B-02355 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Oznaczenia na rysunkach wymiarowanych według zasad koordynacji modularnej PN-66/B-02370. Ogromną większość procesów produkcyjnych wykonuje się przy pomocy urządzeń różnych typów i o bardzo różnym stopniu złożoności, poczynając od małych zespołów, składających się z kilku części, a kończąc na maszynach wzgl. urządzeniach zawierających tysiące a nawet dziesiątki tysięcy części (uprawnienia budowlane). Przykładem tej ostatniej grupy mogą być żurawie, zgarniarki, wreszcie statki kosmiczne. Ocena efektywności procesów produkcyjnych wzgl. poszczególnych operacji i zaprojektowania racjonalnych rozwiązań, wymaga uwzględnienia pewności - niezawodności działania stosowanych urządzeń technicznych.
Jednakże praktyka wykazuje, że w trakcie ich eksploatacji może zaistnieć zdarzenie, które w jednej chwili może urządzenie unieruchomić, dlatego też mówiąc o pewności działania maszyny wzgl. urządzenia należy mieć na uwadze możliwości wystąpienia wspomnianego zdarzenia (program egzamin ustny).
Pod pojęciem pewności, w szerokim sensie znaczenia, należy rozumieć zdolność urządzeń technicznych do wykonania bezawaryjnych czynności w przyjętym okresie czasu i w określonych warunkach eksploatacyjnych.
Odcinek czasu jest z reguły uwarunkowany koniecznością pewnych zadań, które realizowane są technicznymi urządzeniami i stanowią część składową ogólnego zadania produkcyjnego.
W ostatnich latach nastąpił niesłychany rozwój teorii pewności, która przekształciła się w specjalną dziedzinę nauki.
W teorii pewności przyjmuje się dwa rodzaje odmowy działania:
- nagłe, raptowne a więc awaryjne,
- powolne (opinie o programie).
Pewność działania urządzenia
Pod awaryjną odmową rozumie się gwałtowne i niespodziewane stanie się niezdolnym do pracy urządzenia technicznego. Niezdolność występuje - ogólnie biorąc, w pewnym przypadkowym momencie czasu.
Przy powolnej odmowie działania mamy do czynienia ze stopniowym pogarszaniem się stanu charakterystyk urządzenia i jego części. Dla usunięcia tej odmowy wymagana jest głównie regulacja poszczególnych części urządzenia (segregator aktów prawnych).
Powolna odmowa może być również trakowana jako losowa - nagła, jeżeli umownie trakowane odchylenia od pierwotnych wielkości parametrów będą jeszcze w granicach dopuszczalnych. Przekroczenie zaś tych granic wymaga zaliczenie odmowy do typu awaryjnego. Jednakże prawidłowe wyznaczenie takich granic jest często niesłychanie trudne. W niniejszym rozdziale będziemy rozpatrywali odmowy typu awaryjnego.
Pewność działania urządzenia lub jak mówimy systemu, zależy od składu i ilości elementów (węzłów) tworzących system.
Na pewność działania systemu wpływa również pewność działania elementów składowych oraz polityka stosowana w odniesieniu do systemu i elementów. A więc rozpatruje się problem odmowy elementów, konserwacji, napraw itd., o czym później będzie mowa.
Teoria pewności opiera się o rachunek prawdopodobieństwa i dlatego niezbędnym jest przytoczenie szeregu pojęć niezbędnych do dalszych rozważań.
Ciąg (potok) zdarzeń nazywamy stacjonarnym, jeżeli prawdopodobieństwo trafienia tej lub innej liczby zdarzeń na odcinku czasu długości ł zależy wyłącznie od długości tego odcinka i nie zależy od tego gdzie na osi Ot on znajduje (promocja 3 w 1).
Ciąg zdarzeń nazywa się ciągiem bez następstw, jeżeli dla dowolnych nie przecinających się odcinków czasu liczby zdarzeń, trafiających na jeden z nich, nie zależą od tego, ile zdarzeń trafiło na drugi.
Ciąg zdarzeń uważamy za zwyczajny, jeżeli prawdopodobieństwo trafienia na elementarny odcinek dwóch lub więcej zdarzeń jest niezmiernie mała w porównaniu do prawdopodobieństwa trafienia jednego zdarzenia.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32