Blog
Produkcja taśmowa uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Produkcja taśmowa uprawnienia budowlane
Produkcja taśmowa elementów wielkopłytowych metodą walcowania ciągłego. Produkcja taśmowa metodą walcowania ciągłego systemem Kozłowa stosowana jest w wielu wytwórniach Związku Radzieckiego [20J do wytwarzania płyt żebrowych wielkowymiarowych o długości do 14 m i o powierzchni do 40 m2 (program uprawnienia budowlane na komputer). Płyty te są elementami cienkościennymi o grubości płyty między żebrami 10 do 20 mm z gęsto rozmieszczonymi żebrami, których wymiary i odstępy zależne są od przeznaczenia i od projektowanego obciążenia. W płytach ściennych wysokość żeber wynosi 70 mm, a ich rozstaw 300 X 300 mm, w płytach stropowych stosowane są wysokości 50, 70, 100 i 220 mm. Wysoka wytrzymałość betonu walcowanego wynosząca ok. 300 kG/cm2 daje w efekcie dużą nośność i dostateczną sztywność płyt mimo ich znacznych wymiarów.
Elementy te stosowane są bądź jako płyty jednowarstwowe, bądź - złożone podwójnie - jako płyty dwuwarstwowe do wykonywania ścian budynków mieszkalnych wielkopłytowych oraz do montowania prefabrykatów przestrzennych (w postaci kabin, elementów izbowych i mieszkaniowych) (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Ze względu na bardzo małe grubości ścianek płyt oraz wymaganą dużą wytrzymałość betonu jak również dla umożliwienia zagęszczenia metodą walcowania konieczne jest zastosowanie mieszanki o drobnym kruszywie i o stosunkowo dużej ilości cementu, czyli betonu piaskowego o niskim współczynniku wodocementowym w granicach c/w = 0,28-4-0 32.
Mieszanka betonowa o tak małej ilości wody wymaga dla uzyskania dostatecznej urabialności przy zagęszczaniu przez walcowanie - zastosowania większej o kilkadziesiąt procent ilości cementu niż w innych metodach technologicznych bądź poprawy uziarnienia w zakresie zmniejszenia jego wodożądności. Ponadto musi być użyty cement wyższych marek (uprawnienia budowlane). W początkowym okresie stosowania tej metody produkcji w Związku Radzieckim stosowany był cement marki 400 o powierzchni właściwej 2800 do 3000 cmVg w ilości 600 kg/m3 betonu. Obecnie przez wprowadzenie do mieszanki drobnego grysiku kamiennego udało się obniżyć zużycie cementu do 370 kg/m3 (przy dodatku grysiku w ilości 45% ciężaru cementu).
Metodę charakteryzuje ciągłość procesu produkcyjnego i podporządkowanie wszystkich czynności szybkości taśmy produkcyjnej - co zresztą stanowi charakterystykę każdej taśmowej metody produkcji - oraz zautomatyzowanie najbardziej pracochłonnych czynności, przy wysokim stopniu zmechanizowania pozostałych czynności, skąd wynika wysoka wydajność produkcji i minimalny nakład pracy (program egzamin ustny).
Podstawowe urządzenie produkcyjne
Podstawowe urządzenie produkcyjne składa się z 4 głównych części:
- zespołu betoniarek i urządzenia przygotowującego mieszankę betonową I,
- taśmy matrycowej bez końca z dwoma bębnami napinającymi i naciągającymi II,
- agregatu walcującego III,
- urządzenia do obróbki cieplnej IV (opinie o programie).
Ponadto linia produkcyjna wyposażona jest w urządzenia pomocnicze do odbioru płyt schodzących z taśmy oraz do montażu dwuwarstwowych płyt ściennych bądź do transportu gotowych płyt jednowarstwowych. Urządzenie I przygotowujące mieszankę betonową składa się z dozowników taśmowych umieszczonych pod zasobnikami na surowce i z urządzenia ślimakowego podającego beton z betoniarki przeciwbieżnej.
Składniki betonu odmierzone wagowo dozownikami zostają wstępnie zmieszane i nagrzane w ślimaku, który wprowadza je do betoniarki przeciwbieżnej o pracy ciągłej i wydajności 12 m3 mieszanki betonowej na godzinę. Gotowa mieszanka rozścielana jest na taśmie matrycowej specjalnymi rozdzielaczami równomiernie na całą szerokość taśmy wynoszącą 3,60 m (segregator aktów prawnych).
Taśma matrycowa II o długości 54 m utworzona jest z połączonych ze sobą przegubowo ogniw matrycowych o szerokości 30 cm w obiegu zamkniętym i przesuwa się ruchem jednostajnym o szybkości roboczej 25 m/godz za pomocą łańcuchów ciągnących. Poszczególne ogniwa taśmy są prostokątnymi rdzeniami z blachy stalowej formującymi żebra płyty żebrowej o wymiarach od 300 X 300 mm do 300 X X 1200 mm i wysokościach od 50 do 220 mm.
Taśma poruszająca się poziomo wzdłuż linii produkcyjnej zmienia na bębnie napinającym 11 kierunek ruchu na przeciwny i po przenośniku rolkowym części dolnej taśmy wraca do położenia górnego po przejściu przez bęben napinający (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32