Blog

22.08.2018

Program budowy mostów

W artykule znajdziesz:

Program budowy mostów

Rząd przygotował program budowy aż 22 mostów, które mają powstać w miejscach, w których znajdują się długie odcinki rzek pozbawione mostów, m.in. na Odrze, Wiśle, Pilicy, Bugu czy Warcie (program na komputer). Polska ma tej branży znakomitych inżynierów, którzy specjalizują się w budowie mostów, a także piękne tradycje. Dzięki nowym konstrukcjom pojawią się nowe szanse rozwoju dla wielu ośrodków powiatowych, bo to właśnie w takich miejscach mosty są niezwykle potrzebne (program na telefon). Przez minione 25 lat rozwój poszczególnych części Polski był niezrównoważony, przez co duże aglomeracje rozwijały się bardzo szybko, natomiast mniejsze często dotyczył regres. Dzięki zaproponowanym zmianom mniejsze ośrodki będą miały większe szanse na rozwój (program na egzamin ustny).

Budowa mostów w ramach przedstawionego projektu

Program budowy mostów

Budowa mostów w ramach przedstawionego projektu Mosty Plus ma być w 80% finansowana, natomiast samorządy będą musiały wnieść wkład własny w wysokości 20-25%. Są to bardzo dobre warunku finansowe, dlatego szacuje się, że inwestycje będą przebiegać jednocześnie w różnych częściach kraju (promocja 3 w 1). Program ma być skutecznie realizowany do 2025 roku, a szacowany koszt najważniejszych przepraw mostowych jest szacowany na poziomie 2,3 miliardów złotych. Mosty mają powstać na 8 rzekach i w 9 województwach. Obecnie rekomendowane są różne inwestycje, m.in. w województwie mazowieckim, gdzie pojawią się trzy nowe mosty:
• w okolicach Maciejowic i Kozienic,
• między Dęblinem a Górą Kalwarią,
• między Górą Kalwarią a Warszawą (segregator).
Planowane są także inwestycje w okolicach Karczewa, Otwocka, Konstancina Jeziorny, a także między Warszawą a Nowym Dworem Mazowieckim na wysokości Jabłonny i Łomianek. Pozostałe inwestycje znajdują się m.in. na Warcie na wysokości Przytoczna między Santokiem a Międzychodem oraz na Bugu między Nurem a Tonkielami. Na Odrze powstać ma przeprawa mostowa między Kędzierzynem Koźle a Raciborzem, natomiast w województwie śląskim pojawi się most między Ciechanowem a Wrocławiem. Kolejny most na Odrze powstanie między Głogowem a Ciechanowem, a także między Krosnem Odrzańskim a Zieloną Górą (opinie).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami