Blog
Programowanie profilów ozdobnych
W artykule znajdziesz:
Programowanie profilów ozdobnych
Urządzenie sterujące 13 odnosi punki środkowy w G90 do punktu W, w G91 do punktu początkowego A. W jednym zdaniu można tylko raz wymienić symbole adresowe X i Y. Z tego względu, dla współrzędnych punktu środkowego używane są litery adresowe I i). Za pomocą I i) komputer określa niezbędne wartości pośrednie obwodu koła (program uprawnienia budowlane na komputer).
Dlatego symbole I i I noszą nazwę parametrów interpolacyjnych. Punkt środkowy w kierunku osi X podawany jest przy pomocy I, w kierunku osi Y przy pomocy). leżeli programujemy podając względne wartości wymiarów, umieszczamy abstrakcyjnie skrzyżowanie współrzędnych I i) w punkcie początkowym. W ten sposób bardzo łatwo można opisać punkt środkowy. Podając warunek trasy informujemy urządzenie sterujące, czy narzędzie przy wykonywaniu okręgu ma poruszać się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara (G02), czy też w kierunku przeciwnym (G03) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Instrukcje odnośnie programowania łuków i pełnych okręgów.
leżeli chcemy opracować program dla maszyny C z urządzeniem sterującym D, można przejąć zdania wejścia i wyjścia programu z %10. W zdaniu 20 należy rozpocząć od innego punktu startowego. Część geometryczna opisuje trasę środkowego punktu narzędzia zmieniającą obrabiany przedmiot. Dla tej części informacje rysunku konwertowane są według reguł programowania prostych i łuków stopniowo w polecenia programowania (uprawnienia budowlane).
Frezowanie profilów ozdobnych.
Po ustawieniu maszyny, wprowadzeniu programu i symulacji na monitorze następuje uruchomienie programu. leżeli wystąpi wyrywanie włókien, należy zredukować szybkość posuwu.
Należy uwzględnić promień frezu.
Płycinę drzwi z litego drewna (program egzamin ustny). Płycinę należy frezować do danego formatu i wyrównać. Jest ona umiejscowiona w rowku o głębokości 10 mm.
Przed programowaniem należy wyjaśnić kilka kwestii. Dotyczą one wyboru narzędzia, możliwości zamocowania, kierunku frezowania i trasy środkowego punktu frezu.
Użycie narzędzia i umocowanie obrabianego przedmiotu.
Kontury prostokątne
Używane narzędzie w rzucie i płycinę w przekroju. Obrabiany przedmiot przytrzymywany jest przez odpowiednią ilość płyt podciśnieniowych. Wysuwane zaciski zapewniają dokładne dosunięcie nieobrobionego drewna. Obydwa narzędzia skrawające wystające w dół z trzpieniowej głowicy frezowej dokonują cięcia formatowego, zaś narzędzia skrawające boczne wyrównują profil (opinie o programie). Z powodu dużej średnicy okręgu skrawania szybkość obrotowa wrzeciona nie może przekroczyć 1000 1/min.
Jak frezować kontury prostokątne - przeciwbieżnie czy współbieżnie?
jeżeli do frezowania konturów prostokątnych użyjemy frezu prawolnącego, wówczas istnieje niebezpieczeństwo powstania wyrw w prawym dolnym (I) i lewym górnym rogu (III). W przypadku frezowania przeciwbieżnego z kierunkiem cięcia prostopadłym cło włókna (A) może wprawdzie dochodzić do powstawania odprysków, dzięki następującemu po nim cięciu równoległym do włókna (B) uzyskamy jednak pożądany kontur ostateczny. Jeżeli dysponujemy wyłącznie frezem prawotnącym, należy:
Kontury prostokątne frezować przeciwbieżnie, kontury zaokrąglone zaś współbieżnie.
Frezując współbieżnie nie można by w tym przypadku zapobiec odpryskom (segregator aktów prawnych).
Jak uwzględnić promień frezu?
Trasa środkowego punktu frezu musi zostać przemieszczona na zewnątrz o odległość odpowiadającą promieniowi frezu. W przeciwnym razie powstanie produkt węższy i krótszy o średnicę frezu. Programista może bez trudu pobrać z rysunku współrzędne punktów.
Ustalenie nowych punktów oparcia dla trasy punktu środkowego byłoby bardzo kłopotliwe, szczególnie w przypadku łuków.
Istnieją jednak warunki trasy dla automatycznego przesunięcia środkowego punktu frezu. Patrząc w kierunku posuwu G41 oznacza przesunięcie od konturu w lewo, G42 przesunięcie od konturu w prawo. G40 anuluje przesunięcie (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32