Blog

13.04.2021

Programy dla profilowania

W artykule znajdziesz:

Programy dla profilowania

Programy dla profilowania

Przeliczanie długości i promienia dla urządzenia profilującego i ściernego. Narzędzia przewidziane do wymiany. W celu przeprowadzenia profilowania frez musi przesunąć się (program uprawnienia budowlane na komputer). Dla urządzenia ściernego oznacza to, że wysokość wyjściowa znajduje się 31,5 mm ponad wysokością roboczą. Ze wskazań pozycyjnych dla narzędzi w wysokości wyjściowej należy ustalić konieczną korektę długości. Przesunięcie punktu środkowego dla frezu musi wynosić 12 mm, dla urządzenia ściernego zaś 15 mm.

Podprogram %61 jest przejmowany bez zmian. Program główny składa się z siedmiu zdań. Frez profilowy (kształtowy) jest wymieniany w N10. N20 wywołuje pamięć danych narzędzia, N30 - podprogram %61 do profilowania. N40 wybiera odpowiednią prędkość obrotową wrzeciona i zamienia urządzenie ścierne (program uprawnienia budowlane na ANDROID). N50 wywołuje pamięć danych narzędzia, N60 zaś podprogram %61 dla procesu szlifowania. Operacje (przebiegi) programu
%60 i %65 mogą dopiero wtedy funkcjonować, kiedy pamięć lub pamięci danych narzędzia zawierają właściwe dane. Jeżeli jest to konieczne, proces szlifowania można również zaprogramować dla ruchu przeciwbieżnego poprzez polecenia „lustrzane" do podanych.

Wygodniejsze programowanie za pomocą cykli frezarskich (uprawnienia budowlane).
Firma zajmująca się projektowaniem i wykonawstwem wnętrz przygotowuje program mebli łazienkowych. Podczas gdy formaty i wielkości zamknięć i drzwi prawie się nie zmieniają, w zależności od życzeń klienta wynikają coraz to nowsze warianty płyty zwieńczającej jak również wyfrezowań blatu pod umywalką. Po wyfrezowaniu formatu płyty zwieńczającej będą wykonywane wyfrezowania otworów na lampy szafkowe. Jaka technika programowania jest tu najbardziej racjonalna. Obok techniki podprogramów systemy sterowania CNC oferują możliwość programowania pewnych operacji obróbki poprzez cykle frezarskie (program egzamin ustny).

Cykle frezarskie

Cykle frezarskie stosowane są w pracach frezarskich, których forma jest podobna lub taka sama i których wymiary są określane poprzez zmienne (parametry). Cykle nie są normowane. Z tego powodu stosowane tu wyrazy tworzące zdania nie znajdują zastosowania we wszystkich rodzajach urządzeń sterowniczych. Informacje można jednak przenieść na inne systemy, ponieważ opierają się one na tej samej zasadzie. Często ta rozwojowa technika programistyczna nazywana jest programowaniem parametrów.

Podczas programowania cykli frezarskich zbierane są wszelkie niezbędne dane w jednym zdaniu programu. Dla łatwiejszego prowadzenia operacji, można wywołać graficzne przedstawienie cyklu frezowania kieszeni. Dzięki temu wizualnemu elementowi służącemu do pomocy i kontroli użytkownik prowadzący dialog z urządzeniem sterowniczym uzyskuje wysoki stopień bezpieczeństwa i wspomagania pracy (opinie o programie).
Cykle obrobcze oszczędzają operatorowi w znacznym stopniu pracy obliczeniowej. Po ustawieniu narzędzia w środku kieszeni, sterowanie wylicza sobie trasę frezowania według podanych parametrów. Poprawka na promień frezu zostaje automatycznie uwzględniona przez cykl frezarski.

Cykle obróbcze stosowane są w cyklach wiertarskich i układach otworów wierconych.
Stolarnia otrzymała zamówienie zbudowanie 80 łóżeczek dla lalek z drewna olchowego (segregator aktów prawnych). Do realizacji tego celu dobrze nadaje się produkcja na urządzeniu CNC (centrum obróbki). Uczniowie trzeciej klasy otrzymują zadanie zaplanowania i wyprodukowania łóżeczka według otrzymanego rysunku i listy materiałów drewnianych.
Zlecenie robót można podzielić na następujące zadania częściowe.

W procesie wykonywania należy uwzględnić, że centrum obróbki posiada podciśnieniowy stół rastrowy (promocja 3 w 1). Do obróbki profili przy pomocy frezu półsztabowego potrzebny będzie jeszcze przyrząd. W zarządzaniu narzędziami w procesie produkcji cząstkowej mamy do dyspozycji sześcioro narzędzi. Od projektu konstrukcyjnego wprost do programu maszyny

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami