Blog

30.03.2022

Przekaźnik nadmiarowy

W artykule znajdziesz:

Przekaźnik nadmiarowy

Przekaźnik nadmiarowy - przekaźnik pomiarowy, który zadziała, gdy wartość wielkości oddziaływującej przekroczy wartość rozruchową przekaźnik nadnapięciowy - zob. przekaźnik napięciowy przekaźnik napięciowy - przekaźnik, w którym wielkością zasilającą wejściową jest napięcie elektryczne; p.n. nadmiarowe nazywa się p. nadnapięciowymi, a p.n. niedomiarowe - podnapięciowymi  (program uprawnienia budowlane na komputer).

Przekaźnik neutralny - przekaźnik obojętny przekaźnik niedomiarowy - przekaźnik pomiarowy, który zadziała, gdy wartość wielkości oddziaływującej zmaleje poniżej wartości rozruchowej przekaźnik niezależnie zwłoezny - przekaźnik zwłoczny, którego zwłoka nie zależy od wartości wielkości oddziaływującej przekaźnik obojętny, przekaźnik neutralny - przekaźnik elektromagnetyczny, w którego obrazie magnetycznym pojawia się strumień tylko w czasie przepływu prądu przez zwojnicę; p.o. działa niezależnie od kierunku prądu przekaźnik pływakowy - przekaźnik nieelektryczny, zaopatrzony w pływak, w którym zadziałanie zestyku następuje, gdy ciecz osiągnie określony poziom (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Przekaźnik polaryzowany - przekaźnik, którego działanie jest uzależnione od kierunku prądu przepływającego przez elektromagnes przekaźnik pomiarowy - przekaźnik zmieniający stan przy określonej wartości doprowadzonej do niego wielkości pomiarowej przekaźnik pomocniczy - przekaźnik zmieniający stan pod wpływem pojawienia się lub zaniku wielkości zasilającej przekaźnik pośredniczący - przekaźnik pomocniczy przeznaczony do sterowania łączników lub innych przekaźników przekaźnik prądowy - przekaźnik, w którym wielkością zasilającą wejściową jest prąd elektryczny (uprawnienia budowlane).

Przekaźnik programowy - przekaźnik elektromechaniczny do kolejnego sterowania urządzeń wg z góry określonego programu przekaźnik przewodnościowy - przekaźnik, w którym wielkością oddziaływującą jest przewodność elektryczna przekaźnik reaktancyjny - przekaźnik, w którym wielkością oddziaływującą jest reaktancja elektryczna przekaźnik regulacyjny - przekaźnik nadmiarowo-niedomiarowy o wąskim zakresie nastawiania, stosowany do utrzymywania wielkości w określonych granicach (program egzamin ustny).

Przekaźnik statyczny

Przekaźnik statyczny - przekaźnik, którego działanie jest oparte na wykorzystaniu elementów elektronicznych, magnetycznych, optycznych lub innych, z wykluczeniem elementów ruchomych przekaźnik sygnałowy - przekaźnik pomocniczy przeznaczony do sterowania sygnałami optycznymi lub akustycznymi przekaźnik temperaturowy - przekaźnik (nieelektryczny), w którym zadziałanie zestyku następuje w określonej temperaturze przekaźnik termoelektryczny - przekaźnik cieplny przekaźnik torowy - przekaźnik reagujący na obecność pojazdu na torze i otrzymujący całą lub część energii, potrzebnej do zadziałania z obwodu elektrycznego, którego istotną częścią jest tok szynowy toru (opinie o programie).

Przekaźnik udarowy - przekaźnik pomiarowy, który zadziała, gdy wielkość oddziaływująca zmieni się raptownie od jakiejś wartości o wartość przekraczającą wartość rozruchową przekaźnik ustateczniony - przekaźnik, w którym wartość rozruchową zmienia się za pomocą dodatkowego uzwojenia albo teź urządzenia magnetycznego lub mechanicznego, które wytwarzają siłę powstrzymującą przekaźnik wybiorczy - przekaźnik wyposażony w dodatkowy mechanizm umożliwiający tworzenie obwodów elektrycznych dopiero po odebraniu przez przekaźnik odpowiednich serii impulsów elektrycznych (segregator aktów prawnych).

Przekaźnik zabezpieczeniowy - przekaźnik wraz z Przyborami, mający na celu w przypadku uszkodzenia lub nienormalnych warunków pracy określonej strefy układu elektroenergetycznego (np. maszyny, transformatora, linii) bądź oddzielić ją, bądź też działać na sygnał przekaźnik zależnie zwłoczny - przekaźnik zwłoczny, którego zwłoka zależy od wartości wielkości oddziaływującej przekaźnik zegarowy - przekaźnik (nieelektryczny), w którym zestyk jest sterowany przez zegar przekaźnik zwłoczny, przekaźnik czasowy - przekaźnik, którego zadziałanie lub powrót są celowo opóźnione (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami