Blog

30.03.2022

Przekaźnikowa

W artykule znajdziesz:

Przekaźnikowa

Przekaźnikowa - część nastawni mieszcząca przekaźniki, transformatory i inne elementy nastawnicy przekaźnikowej przekątna macierzy kwadratowej (główna) - mai. dla macierzy kwadratowej. przekątna wielokąta - mai. odcinek, którego końcami są dwa wierzchołki wielokąta nie leżące na tym samym boku (program uprawnienia budowlane na komputer).

Przekątna wielościanu - odcinek, którego końcami są dwa wierzchołki wielościanu nie leżące na tej samej ścianie przekipiacz - aparat do poddawania soku krótkotrwałemu wrzeniu przekład maszynowy - tłumaczenie maszynowe przekładaez - część maszyny dziewiarskiej przekładająca oczko z wybranej igły na igłę sąsiednią przekładka - plaski przedmiot (np. mała płytka) oddzielający od siebie elementy jakiegoś urządzenia, np. w celu ich izolacji lub zachowania odpowiedniego odstępu przekładka - kartka oddzielająca część wydawnictwa lub ochraniająca stronicę przed zniszczeniem (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Przekładnia - mechanizm przenoszący ruch między dwoma członami o ruchu obrotowym, posuwisto-zwrotnym lub obrotowym i posuwisto- -zwrotnym, najczęściej z jednoczesną zmianą prędkości oraz działających sił i momentów przekładnia bezstopniowa - przekładnia zmianowa, której przełożenie może być zmieniane w sposób ciągły (uprawnienia budowlane).

Przekładnia cierna - przekładnia przenosząca ruch obrotowy jednego koła na drugie dzięki sile tarcia wywołanej dociśnięciem obu kól do siebie bezpośrednio lub przez część pośredniczącą przekładnia cięgnowa - przekładnia, w której ruch przenoszony jest z jednego kola na drugie za pośrednictwem cięgna (pasa, liny, łańcucha) przekładnia cykloidalna - przekładnia (zębata) walcowa utworzona z dwóch kół cykloidalnych przekładnia czujnikowa - mechanizm przenoszący przesunięcie końcówki pomiarowej na organ wskazujący (program egzamin ustny).

Przekładnia daszkowa - przekładnia walcowa utworzona z kół daszkowych przekładnia elektryczna - układ przenoszenia mocy (stosowany np. w lokomotywach spalinowo-elektrycznych), w którym moc mechaniczna silnika cieplnego przemieniana jest w moc elektryczną, doprowadzaną następnie do silnika (lub silników) elektrycznego napędzającego dane urządzenie (opinie o programie).

Przekładnia energetyczna czwórnika

Przekładnia energetyczna czwórnika - pierwiastek kwadratowy ze stosunku impedancji wzajemnych - wtórnej i pierwotnej czwórnika przekładnia gitarowa - przekładnia o nastawnym przełożeniu, składająca się z kilku (co najmniej trzech) kół zębatych, z których pierwsze (napędowe) i ostatnie są osadzone na wałkach o stałych osiach obrotu, a pozostałe koła ułożyskowane są na przestawnych czopach wahliwej części, zwanej gitarą; koła wchodzące w skład przekładni gitarowych nazywane są kołami zmianowymi; p. g. stosowane są w obrabiarkach do gwintów i uzębień.

Przekładnia globoidalna - przekładnia wichrowata o liniowym styku zębów współpracujących, utworzona z globoidalnego ślimaka i ślimacznicy przekładnia główna - mechanizm mostu napędowego pojazdu rozdzielający moment napędowy na prawe i lewe koło osi; przekładnia osi napędowej i mechanizm różnicowy umieszczone są we wspólnej obudowie przekładnia hiperboloidalna - przekładnia zębata o osiach wichrowatych, w której aksoidy kół zębatych są jednopowłokowymi hiperboloidami obrotowymi (segregator aktów prawnych).

Przekładnia hiperboloidalna drugiego rodzaju - hiperboloidalna przekładnia zębata, w której koła zębate będą miały sprzężone powierzchnie zębów o styku liniowym wtedy, jeżeli powierzchnia tworząca jednego z kól pokrywa się z główną powierzchnią zębów współpracującego koła zębatego.

Przekładnia hiperboloidalna pierwszego rodzaju - przekładnia zębata hiperboloidalna, w której sprzężone powierzchnie zębów kól zębatych mogą być utworzone, w zazębieniu obróbczym, wspólną dla nich powierzchnią tworzącą przekładnia hipoidalna - przekładnia zębata wichrowata utworzona z dwóch kół stożkowych lub zbliżonych do stożkowych przekładnia hydrauliczna - przekładnia, w której przenoszenie ruchu między dwoma wałami następuje za pośrednictwem cieczy; p. h. składa się z dwóch zasadniczych zespołów, z których jeden działa jak pompa (przetwarza dostarczoną przez silnik energię w energię kinetyczną cieczy w p. h. hydrokinetycznych lub w energię ciśnienia cieczy - w p.h. hydrostatycznych), drugi zaś jak silnik hydrauliczny (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami