Blog

31.03.2022

Przepływ laminarny

W artykule znajdziesz:

Przepływ laminarny

Przepływ laminarny - przepływ uwarstwiony przepływ naddźwiękowy, przepływ supersoniczny - przepływ, w którego obszarze w każdym punkcie miejscowa prędkość przepływu jest większa od miejscowej prędkości dźwięku przepływ niewymuszony - ruch płynu spowodowany różnicą gęstości. Przepływ osiowo-symetryczny - ruch cieczy, w którym powierzchnie prądu są powierzchniami obrotowymi, utworzonymi przez obrót dowolnej linii prądu dookoła osi symetrii przepływ osiowy - ruch płynu, którego pole prędkości jest utworzone przez linie prądu równoległe do osi, np. przepływ przez prostoosiowy przewód lub opływ dookoła ciał obrotowych w kierunku ich osi (program uprawnienia budowlane na komputer).

Przepływ płaski - przepływ dwuwymiarowy płynu, czyniący zadość dwóm następującym warunkom: a) prędkości elementów płynu pozostają stale równoległe do danej nieruchomej płaszczyzny (tzw. płaszczyzny przepływu); b) prędkości wszystkich elementów płynu położonych na wspólnej prostopadłej do płaszczyzny przepływu są w każdej chwili sobie równe przepływ poddźwiękowy, przepływ subsoniczny - przepływ, w którego obszarze w każdym punkcie miejscowa prędkość przepływu jest mniejsza od miejscowej prędkości dźwięku przepływ poślizgowy - przepływ gazu, dla którego wartość liczby Knudsena zawarta jest między 0,1 i 10 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Przepływ potencjalny - przepływ płynu, w którym ruch elementów płynu składa się tylko z ruchu postępowego i odkształcenia, bez wirowości przepływ prądu elektrycznego, wzbudność - el. wielkość elektryczna, której wartość oblicza się jako iloczyn liczby zwojów, przez które płynie prąd i natężenie tego prądu; p.p.e. wyraża się w amperach (uprawnienia budowlane).

Przepływ promieniowy ropy (w złożu) - przepływ ropy naftowej w złożu do odwiertu wydobywczego z otaczającego go pokładu roponośnego przepływ przydźwiękowy, przepływ transsoniczny - przepływ, w którego części obszaru miejscowa prędkość przepływu jest większa od miejscowej prędkości dźwięku, w pozostałej zaś mniejsza (program egzamin ustny).

Przepływ wirowy

Przepływ quasi-ustalony - przepływ, w którym okres trwania zjawisk nieustalonych, towarzyszących ruchowi głównemu płynu (np. ruchu okresowo-zmiennego), jest bardzo duży w porównaniu z okresem czasu, w jakim cząstka płynu przebywa charakterystyczny dla danego zjawiska odcinek, a ponadto odchylenia chwilowych wartości wielkości zmiennych od wartości średnich są bardzo małe (opinie o programie).

Przepływ Rayleigha - przepływ diabatyczny przepływ równomierny - ruch równomierny cieczy przepływ rzeki, debit rzeki - ilość wody przepływającej w jednostce czasu przez określony przekrój poprzeczny rzeki przepływ sferyczny - przepływ kulisty przepływ stożkowy - przepływ, którego parametry są stałe na powierzchniach stożkowych o wspólnym wierzchołku (segregator aktów prawnych).

Przepływ subsoniczny - przepływ poddźwiękowy przepływ supersoniczny - przepływ naddźwiękowy przepływ swobodnie molekularny, przepływ Knudsena - przepływ gazu, dla którego wartość liczby Knudsena jest równa lub większa od 10 przepływ ślizgowy -> ruch ślizgowy cieczy przepływ tłokowy, przepływ plastyczny ze sztywnym rdzeniem - przepływ materiału plastycznego przez rurę, przy czym cylindryczna część rdzenna porusza się tak jak ciało sztywne, a pierścieniowa warstwa okalająca rdzeń - ruchem laminamym przepływ turbulentny - przepływ burzliwy przepływ uwarstwiony, przepływ laminamy - ruch płynu, w którym warstewki elementarne zsuwają się po sobie z oporami określonymi prawem tarcia Newtona (promocja 3 w 1).

Przepływ wirowy - przepływ płynu, w którym elementy płynu wykonują ruch obrotowy przepływ wsteczny (przy oderwaniu warstwy przyściennej) - przepływ w pobliżu powierzchni ciała opływanego w kierunku przeciwnym do kierunku przepływu niezakłóconego występującego za punktem oderwania przepływ wymuszony - ruch płynu spowodowany działaniem sił zewnętrznych przepływ zamrożony - przepływ gazu, w którym zmiana równowagi termodynamicznej, w szczególności zmiana stopnia dysocjacji nie nadąża za zmianą warunków przepływu.

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami