Blog

Programy liniowe zdjęcie nr 2
16.07.2021

Przepuszczenie przewodów rurowych

W artykule znajdziesz:

Przepuszczenie przewodów rurowych

Programy liniowe zdjęcie nr 3
Przepuszczenie przewodów rurowych

Po wykonaniu izolacji należy ułożyć na niej warstwę ochronną. Następnie wykonuje się konstrukcję, do której izolacja będzie dociskana za pomocą parcia hydrostatycznej wody (program uprawnienia budowlane na komputer). Miejsce urządzenia korkującego pozostaje nie zabetonowane.

Po zakończeniu pompowania wody gruntowej i po wyjęciu studni rurowych, na które uprzednio przy wykonywaniu izolacji zostały luźno nałożone urządzenia korkujące, należy urządzenia te szybko zamknąć ślepym kołnierzem. Pomiędzy kołnierzem stałym urządzenia korkującego a ślepym kołnierzem należy założyć uszczelkę ołowiano-azbestową lub ołowianą. Następnie dobetonowuje się części konstrukcji płyty nad urządzeniem korkującym, przy czym powinno tu być zapewnione połączenie za pomocą wkładek wypuszczonych ze starego betonu.

Przy cienkich płytach może zajść konieczność dodatkowego zakotwienia urządzenia korkującego, aby nie zostało ono wskutek parcia wody wyrwane z betonu.
Części budowli, przez izolację których przechodzą rurociągi, nie powinny być betonowane bezpośrednio po ułożeniu izolacji. Śruby należy wielokrotnie dokręcać w ciągu kilku dni po wykonaniu izolacji (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Wykonywanie izolacji wodoszczelnej przy zastosowaniu do obniżenia poziomu wody gruntowej studni rurowych, rozmieszczonych w obrębie izolowanej konstrukcji stopy fundamentowej.

Kable przepuszcza się przez izolację w podobny sposób jak rury. Uszczelnienie pomiędzy rurą a kablem uzyskuje się za pomocą dławicy i z zewnątrz przez obwinięcie kabla izolacją. W celu unieruchomienia kabla, w przypadku gdyby powstały w nim siły rozciągające, stosuje się odpowiednie zaciski umocowane do wystającej części rury płaszczowej.
Przepuszczenie szeregu przewodów rurowych lub kablowych przez izolację może być dokonane grupowo. W tym celu poszczególne rury płaszczowe łączy się ze wspólną blachą stalową, usztywnioną kątownikami, która służy jako kołnierz stały pod izolację (uprawnienia budowlane).

Kołnierz ruchomy

Kołnierz ruchomy składa się z odcinków. Rury mogą być przy tym obetonowane lub w ścianie konstrukcji może być wspólny otwór przykryty wyżej wymienioną blachą. W tym przypadku blacha powinna być odpowiednio usztywniona, aby mogła pracować na zginanie pod wpływem parcia wody. Mały kątownik przyspawany do blachy wzdłuż brzegu izolacji ma za zadanie zabezpieczyć przed wyciekaniem lepiku z izolacji przy zaciskaniu jej kołnierzem ruchomym (program egzamin ustny).
Haki do zawieszania przewodów odprowadzających urządzeń piorunochronnych na dachach krytych materiałami bitumicznymi. Można też sieć przewodów na dachu umocować na hakach z prętów stalowych, które zakotwione są w kostce betonu o wymiarach 15 x 15 x 15 cm. Kostka ta przyklejona jest lepikiem do dachu, na którym uprzednio rozpostarto papę na lepiku.

Tego rodzaju ustawienie haków do umocowania przewodów jest ulepszeniem w porównaniu ze sposobem stosowanym dotychczas. Przy sposobie tym bowiem, jak wiadomo, występują często przecieki, co wymaga kucia w betonie gniazda i ponownego zapełnienia zaprawą (opinie o programie). W miejscu przechodzenia haka papa musi być przedziurawiona. Obsadzenie haka w cienkiej łupinie żelbetowej sprawia dużo kłopotów.
Rury spustowe do odprowadzania wody z dachów i tarasów umieszcza się wewnątrz budynku wówczas, gdy ze względów architektonicznych nie mogą się one znajdować na zewnątrz, a także w budownictwie przemysłowym, w przypadku hal fabrycznych o większych powierzchniach rzutu poziomego, a przede wszystkim dachów pilastych.

Z połaci dachowych woda spływa do koszów. Koszom nadaje się spadki nie mniejsze niż 1% w kierunku otworów spustowych (segregator aktów prawnych). Otwory spustowe są wyposażone w leje. Lej składa się z leja właściwego, do którego spływa woda, oraz z pokrywy (grzybka) z otworami posiadającej od dołu żebra, na których pokrywa jest osadzona.

Pokrywa może składać się z dwóch części grzybka i przykrywy (promocja 3 w 1). Zadaniem pokryw jest zatrzymywanie śmieci i niedopuszczenie do zatkania się rur spustowych. Leje powinny być żeliwne, asfaltowane. Jeśli brak jest odlewów żeliwnych, to zamiast zwykłych rur żeliwnych z kielichami lepiej zastosować leje stalowe spawane.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Programy liniowe zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Programy liniowe zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Programy liniowe zdjęcie nr 8 Programy liniowe zdjęcie nr 9 Programy liniowe zdjęcie nr 10
Programy liniowe zdjęcie nr 11
Programy liniowe zdjęcie nr 12 Programy liniowe zdjęcie nr 13 Programy liniowe zdjęcie nr 14
Programy liniowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Programy liniowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Programy liniowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami