Blog
Przerwanie gaszenia wapna
W artykule znajdziesz:
Przerwanie gaszenia wapna
Jeżeli gaszenie wapna zostało przerwane na czas dłuższy, a ciasto wpienne w częściowo wypełnionym dole stężało do tego stopnia, że dogaszone cząstki nie mogą opadać w dół, to wówczas dół ten można z=-l pełnić dalej, jeżeli wapno przeznaczone jest do murów, natomiast wapno przeznaczone do tynków należy spuszczać do nowego dołu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Wapno gaszone, dobrze zabezpieczone grubą warstwą piasku, można] przechowywać w dole bez uszczerbku wiele lat. Znane są nawet przypadki, gdy wapno leżało kilkaset lat i było zdatne do użycia.
Wapno przeznaczone do budowy murów powinno odleżeć się w dole nie mniej niż 2 tygodnie, wapno na tynki nie mniej niż 2 miesiące, a lepiej 1 rok. Jeśli wypadnie użyć do tynków wapno dołowane przez czas krótszy niż 8 tygodni, należy je z reguły przepuszczać przez sito o wymiarach oczek 0,3 mm (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Wapno przedwcześnie użyte powoduje pęcznienie i pękanie zaprawy w budynkach, proces dogaszania odbywa się bowiem w dalszym ciągu.
Szczególnie duże znaczenie ma to przy tynkach, które pokrywają się pęcherzykami, plamami, pękają i łuszczą się (uprawnienia budowlane). Wapno przemarznięte nie powinno być stosowane do tynków, natomiast można je użyć do budowy murów po zmieszaniu z nieprzemarzniętym, należycie odleżałym ciastem wapiennym.
Gaszenie mechaniczne w braku maszyny specjalnej można bardzo dobrze wykonać w płuczkarce bębnowej do kruszywa, z której zdejmuje się sortownik stożkowy i zamiast niego przykręca się na górnym końcu na podkładkach gumowych blaszaną przykrywę. Przez środek przykrywy przechodzi rura V2 doprowadzająca wodę (program egzamin ustny).
Maszyna do gaszenia wapna palonego
Specjalna maszyna do gaszenia wapna palonego, produkcji ZSRR typu JUZ. Podstawową cechą maszyn do mechanicznego gaszenia wapna jest konieczność wstępnego przemiału wapna bryłowego na proszek (opinie o programie).
Maszyna typu JUZ składa się ze zbiornika z blachy stalowej w kształcie ściętego stożka węższego u dołu. Wał, umieszczony pionowo w środku zbiornika, osadzony jest czopami w łożyskach — dolnym w dnie zbiornika i górnym — w pokrywie. Wał napędzany jest za pośrednictwem przekładni z kół zębatych i pasów klinowych, przez silnik elektryczny. Dwa dwuschodkowe walce młyńskie 1 osadzone są na wale poprzecznym umocowanym do wału pionowego. Walce obracają się wokół własnej osi i osi pionowej wału obrotowego, krusząc na mączkę bryły wapna palonego.
Między walcami osadzone są dwie łopatki nagarniające kawałki wapna pod walce (segregator aktów prawnych).
Sprężyna dociskowa 7 zwiększa nacisk walców na dno zbiornika i służy jednocześnie jako amortyzator. Wapno podawane jest do zbiornika przez otwór wsypowy 3 za pomocą przenośnika taśmowego 2 w sposób ciągły lub okresowo za pomocą kosza wsypowego 13. Otwór wsypowy 3 zaopatrzony jest w siatkę o oczkach 15X15 cm.
Woda podawana jest do zbiornika przewodem 11, zaś wytworzone mleko wapienne uchodzi ze zbiornika do odstojnika 5 rynienką 4, do której wlot zaopatrzony jest w siatkę 6 o oczkach 0,6 mm (promocja 3 w 1). Odstojnik 5 ma dwa wyloty — górny 8 otwarty dla spływu mleka rzadkiego i dolny 9 z zasuwą — dla mleka gęściejszego. Mleko spływające z wylotu górnego 8 nadaje się do niezwłocznego użycia, mleko gęściejsze natomiast z wylotu dolnego 9 powinno dojrzewać przez tydzień w dołach lub specjalnych kadziach.
Cała maszyna osadzona jest na podwoziu kołowym 10. Przewód 12 służy do okresowego wypłukiwania szlamu osiadającego na dnie zbiornika.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32