Blog

Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 2
05.04.2023

Przewody rozdzielcze

W artykule znajdziesz:

Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 3
Przewody rozdzielcze

Zestaw wodomierzowy lokalizuje się w budynku w piwnicy lub, jeżeli budynek jest niepodpiwniczony, w specjalnie wykonanej studzience na terenie posesji. Wybór miejsca pod wodomierz zależy od długości odcinka połączenia domowego od linii regulacyjnej do punktu umiejscowienia zestawu wodomierzowego (program uprawnienia budowlane na komputer). Jeżeli długość tego odcinka nie przekracza 15 m i budynek jest podpiwniczony, zestaw wodomierzowy należy zlokalizować w piwnicy, w odległości 1 m od ściany, przez którą wykonano przejście instalacji wodociągowej do budynku. W przypadku budynku nie- podpiwniczonego zestaw należy umieścić w studni typu podłogowego. Jeżeli długość odcinka przekracza 15 m, zestaw wodomierzowy należy umieścić w specjalnie wykonanej studzience, zlokalizowanej w odległości nie większej niż 2 m od linii regulacyjnej w kierunku posesji (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Miejsce przeznaczone na zestaw wodomierzowy powinno być suche, o temperaturze powyżej 4°C, oświetlone, łatwo dostępne, o minimalnej wysokości 1,8 m. Pomieszczenie, w którym instaluje się wodomierz, powinno być wyodrębnione z pomieszczeń użytkowo-gospodarczych i odpowiednio zabezpieczone przed możliwością uszkodzenia i manipulacji przy wodomierzu osób niepowołanych(uprawnienia budowlane).

Pomieszczenia na wodomierz powinny mieć następujące wyposażenie i odpowiadać następującym warunkom w przypadku wodomierza w piwnicy budynku skanalizowany wpust, jeżeli warunki lokalne tego wymagają, w przypadku umieszczenia wodomierza w piwnicy, w miejscu gdzie jest dopływ gazu taką szerokość, aby wodomierz znajdował się w odległości co najmniej 0,80 m od głównego zaworu wyłączającego dopływ gazu, w przypadku umieszczenia wodomierza poza budynkiem, w studzience wodomierzowej zagłębienie do czerpania wody ręcznie lub mechanicznie za pomocą polopki (program egzamin ustny).

Studzienka wodomierzowa

Studzienka wodomierzowa powinna być wykonana z materiału trwałego, mieć stopnie lub klamry do schodzenia oraz otwór włazowy o średnicy minimum 0,56 m w świetle, zaopatrzony w dwie pokrywy żeliwne, z których wierzchnia powinna być dostosowana do przewidywanego obciążenia ruchem pieszym lub kołowym. Wymiary studzienek powinny być dostosowane do rodzaju wodomierza, średnicy połączeń oraz sposobu instalowania wodomierza oraz powinny odpowiadać ustaleniom dostawy wody. Minimalne wymiary pomieszczeń na wodomierze dla różnych średnic nominalnych przewodu wodociągowego (połączenia domowego) (opinie o programie).

Wodomierz należy zabudować nieruchomo na wspornikach, zgodnie z oznaczonym na wodomierzu kierunkiem przepływu, a począwszy od średnicy nominalnej wodomierza Dnom = 50 na trwałych podporach. Długość prostego odcinka przewodu wodociągowego przed zestawem wodomierzowym powinna być równa co najmniej 5 średnicom przewodu, a za zestawem 3 średnicom przewodu.

Sieć przewodów wewnętrznych zaczyna się od zaworu głównego, umieszczonego za wodomierzem, względnie od zaworu na przewodzie tłocznym pompy i składa się z przewodów rozdzielczych (poziomych), pionów i przewodów doprowadzających wodę do punktów jej poboru (segregator aktów prawnych).

Przewody rozdzielcze doprowadzające wodę do pionów powinny być prowadzone po ścianach wewnętrznych budynku. W razie potrzeby, dopuszcza się prowadzenie przewodów pod podłogą w ziemi, pod warunkiem układania ich na głębokości co najmniej 0,30 m od wierzchu podłogi do wierzchu przewodu albo w odkrywanych lub przełazowych kanałach podłogowych. Niedopuszczalne jest układanie przewodów w ziemi, jeżeli podłoga lub podłoże tworzy szczelną płytę nad przewodem (promocja 3 w 1).

Wewnętrzne przewody wodociągowe mogą być prowadzone w kanałach dla sieci cieplnych, pod warunkiem zapewnienia dostępu dla kontroli oraz zabezpieczenia przed roszeniem. Przy prowadzeniu kilku rodzajów rur poziomych równolegle, najniżej należy instalować przewód z zimną wodą.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 8 Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 9 Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 10
Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 11
Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 12 Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 13 Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 14
Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zjawisko fotogalwanomagnetyczne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami