Blog

Podszybie zdjęcie nr 2
30.05.2018

Przykre skutki błędów na budowie

W artykule znajdziesz:

Przykre skutki błędów na budowie

 
Podszybie zdjęcie nr 3  
 

Przykre skutki błędów na budowie

 

Odpowiednie przygotowanie podłoża jest bardzo ważnym czynnikiem, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczne użytkowanie obiektu. Na nieprawidłowo zagęszczonej podbudowie podłoga pęka i nierównomiernie osiada. Zwilżenie jedynie górnej warstwy ziemi oraz ubicie jej młotem lub zagęszczarką tylko jeden raz nie zapewnia prawidłowej ściśliwości gruntu. Konieczne jest wibrowanie każdej kolejnej półmetrowej warstwy, przy czym podbudową nie może być tylko grunt rodzimy. Ostatnie 30cm podbudowy musi stanowić warstwa piasku lub pospółki, która wymaga zagęszczenia ubijakiem. Dużym błędem jest zbyt intensywne ubijanie, które może spowodować pękanie ścian fundamentowych. Pozostawienie luźnej ziemi wokół fundamentów ułatwia wnikanie wody w grunt, co może nadmiernie obciążać izolację ścian fundamentowych.   Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych. Bardzo częstym błędem, dotyczącym budynków podpiwniczonych, mieszczących się na terenach, na których okresowo podnosi się zwierciadło wody, jest zamiana ciężkiej izolacji przeciwwodnej na zwykłą. Izolację ciężką wykonuje się z dwóch warstw pogrubionej oraz odpornej na napór wody papy lub folii. Izolacja lekka nie wytrzymuje naporu wody pod ciśnieniem, dlatego po podniesieniu zwierciadła wody dochodzi do zalania piwnicy. Zdecydowanie więc lepiej jest dmuchać na zimne i wykonać izolację zbyt ciężką, ale skuteczną, która sprawdzi się nawet wtedy, gdy zmieni się poziom wody. Sporym kłopot może również sprawić zastosowanie niewłaściwej zaprawy murarskiej. Na rynku znaleźć można zarówno materiały o specjalnym przeznaczeniu, jak i uniwersalne. Niektórzy inwestorzy decydują się na zaoszczędzenie i kupno tańszych materiałów niż nakazanych w projekcie. Tymczasem o zasadności zastosowania konkretnej zaprawy powinien decydować wyłącznie projektant. Produkt musi cechować się nie tylko odpowiednią wytrzymałością na ściskanie, ale również optymalnie pasować do konkretnych pustaków czy bloczków. Zmiany zaprawy termoizolacyjnej na tańszą może skutkować zmniejszeniem parametrów cieplnych i nadmiernym przenikaniem ciepła, co znacząco podnosi koszty eksploatacji.

Najnowsze wpisy

07.10.2024
Podszybie zdjęcie nr 4
Darmowe normy

W Polsce dostęp do tekstów aktów prawnych, takich jak ustawy i rozporządzenia, jest ogólnie bezpłatny. Są one publikowane w Dzienniku…

04.10.2024
Podszybie zdjęcie nr 5
Asystent kierownika budowy

Asystent kierownika budowy to kluczowa postać w zespole budowlanym, która wspiera wszystkie etapy realizacji projektu. Jego obowiązki mogą obejmować utrzymywanie…

Podszybie zdjęcie nr 8 Podszybie zdjęcie nr 9 Podszybie zdjęcie nr 10
Podszybie zdjęcie nr 11
Podszybie zdjęcie nr 12 Podszybie zdjęcie nr 13 Podszybie zdjęcie nr 14
Podszybie zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Podszybie zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Podszybie zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami