Przykre skutki błędów na budowie


Przykre skutki błędów na budowie

 

Odpowiednie przygotowanie podłoża jest bardzo ważnym czynnikiem, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczne użytkowanie obiektu. Na nieprawidłowo zagęszczonej podbudowie podłoga pęka i nierównomiernie osiada. Zwilżenie jedynie górnej warstwy ziemi oraz ubicie jej młotem lub zagęszczarką tylko jeden raz nie zapewnia prawidłowej ściśliwości gruntu. Konieczne jest wibrowanie każdej kolejnej półmetrowej warstwy, przy czym podbudową nie może być tylko grunt rodzimy. Ostatnie 30cm podbudowy musi stanowić warstwa piasku lub pospółki, która wymaga zagęszczenia ubijakiem. Dużym błędem jest zbyt intensywne ubijanie, które może spowodować pękanie ścian fundamentowych. Pozostawienie luźnej ziemi wokół fundamentów ułatwia wnikanie wody w grunt, co może nadmiernie obciążać izolację ścian fundamentowych.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Bardzo częstym błędem, dotyczącym budynków podpiwniczonych, mieszczących się na terenach, na których okresowo podnosi się zwierciadło wody, jest zamiana ciężkiej izolacji przeciwwodnej na zwykłą. Izolację ciężką wykonuje się z dwóch warstw pogrubionej oraz odpornej na napór wody papy lub folii. Izolacja lekka nie wytrzymuje naporu wody pod ciśnieniem, dlatego po podniesieniu zwierciadła wody dochodzi do zalania piwnicy. Zdecydowanie więc lepiej jest dmuchać na zimne i wykonać izolację zbyt ciężką, ale skuteczną, która sprawdzi się nawet wtedy, gdy zmieni się poziom wody.


Sporym kłopot może również sprawić zastosowanie niewłaściwej zaprawy murarskiej. Na rynku znaleźć można zarówno materiały o specjalnym przeznaczeniu, jak i uniwersalne. Niektórzy inwestorzy decydują się na zaoszczędzenie i kupno tańszych materiałów niż nakazanych w projekcie. Tymczasem o zasadności zastosowania konkretnej zaprawy powinien decydować wyłącznie projektant. Produkt musi cechować się nie tylko odpowiednią wytrzymałością na ściskanie, ale również optymalnie pasować do konkretnych pustaków czy bloczków. Zmiany zaprawy termoizolacyjnej na tańszą może skutkować zmniejszeniem parametrów cieplnych i nadmiernym przenikaniem ciepła, co znacząco podnosi koszty eksploatacji.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Powiązane artykuły

Stosowanie ochrony anodowej

Zagadnienie skuteczności ochrony anodowej znacznie się komplikuje, kiedy rozpuszczone wskutek lokalnej korozji aniony (np. chlorków) zmniejszają powierzchnię warstwy pasywującej. Występuje…

Anody aluminiowe

Anody aluminiowe są utleniane przy wytrącaniu trudno rozpuszczalnego w wodzie uwodnionego wodorotlenku glinu Al(OH)3, przy czym oprócz anodowego rozpuszczania aluminium…

Zmineralizowany szlam

W wodach o średniej twardości i wodach twardych przy dużej zawartości soli (tj. o dużej konduktywności) również powstają takie same…

Pełne zabezpieczenie instalacji

Na powierzchni ocynkowanej tworzą się warstwy ochronne (wodorotlenki, tlenki i sole zasadowe o bardzo małej rozpuszczalności w wodzie) zapobiegające w…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !