Blog
Pustaki ceramiczne
W artykule znajdziesz:
Pustaki ceramiczne są lekkie i mają bardzo dobre właściwości ciepłochronne, lepsze niż cegła dziurawka. Współczynnik przewodzenia ciepła X = 0,3-0,4 kcal/mh°C [0,35-0,46 W/(m*K)]. Rozróżnia się 4 klasy pustaków ceramicznych: 150, 100, 75 i 50. Zastosowanie. Pustaków ceramicznych używa się do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych o grubości 19, 29 i 49 cm. Pustaki uzupełniające stosuje się przy zakończeniu muru i do prawidłowego przewiązywania wznoszonych murów (program uprawnienia budowlane na komputer).
Nie należy stosować pustaków ceramicznych do wykonywania fundamentów i murów kominowych. Transport i przechowywanie. Warunki transportu i przechowywania są takie same jak cegły dziurawki. Właściwości. Właściwości pustaków ściennych ceramicznych typu „Uni”) są zbliżone do właściwości pustaków ceramicznych modularnych. Typy pustaków, wymiary i masa zostały. Ciężar 1 m3 muru wykonanego z pustaków ściennych wynosi 1400 kg. Pustaki ścienne są lekkie i mają bardzo dobre właściwości ciepłochronne. Współczynnik przewodzenia ciepła X = 0,3-r-0,4 kcal/mh°C [0,35-^0,46 W/(m-K)] (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Rozróżnia się 4 klasy pustaków ściennych 150, 100, 75 i 50. Zastosowanie. Pustaków ściennych typu „Uni” używa się do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych o grubości 19, 29 i 39 cm. Transport i przechowywanie. Warunki transportu i przechowywania są takie same jak cegły dziurawki. Właściwości. Właściwości pustaków ceramicznych szczelinowych „Max” są zbliżone do pustaków ceramicznych modularnych (uprawnienia budowlane). Wymiary pustaka 288X188X215 mm, a przybliżona masa wynosi 14 kg. Jeden pustak „Max” odpowiada pod względem wielkości 6 cegłom zwykłym. Masa (ciężar) 1 m3 muru wykonanego z pustaków „Max” wynosi 1300 kg.
Przechowywanie i transport
Pustaki „Max” wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami ciepłochronnymi - wartość współczynnika przenikania ciepła K ściany murowanej o grubości 29 cm na zaprawie cementowo-wapiennej z obustronnym tynkiem grubości 2X1,5 cm wynosi 1,0 kcal/m2h°C [1,16 W/(m2-K)]. Zastosowanie (program egzamin ustny). Pustaków ceramicznych „Max” używa się do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych o grubości 19 i 29 cm. Transport i przechowywanie. Warunki transportu i przechowywania są takie same jak cegły dziurawki.
Zastosowanie. Pustaki stosuje się do wykonywania przewodów dymowych. W miejscu wprowadzenia rur dymowych od pieców i trzonów kuchennych stosuje się pustaki z otworem bocznym typ PO. Przechowywanie i transport. Pustaki przechowuje się na wyrównanym suchym terenie, pod zadaszeniem. W czasie transportu układa się ściśle jeden obok drugiego, chroniąc materiałem wyściółkowym przed uszkodzeniem (opinie o programie).
Określenie. Cegła wapienno-piaskowa jest to produkt z zaprawy wapienno-piaskowej poddanej działaniu gorącej pary wodnej w wysokiej temperaturze i uformowany pod ciśnieniem w kształcie prostopadłościanu. Cegła wapienno-piaskowa znana jest również pod nazwą cegły silikatowej. Cegła wapienno-piaskowa jest barwy jasnoszarej (segregator aktów prawnych).
Właściwości. Produkowane są dwa rodzaje cegły - NF (normalny format) o wymiarach 250X120X102 mm i o przybliżonej masie 5,0-r-5,8 kg oraz 1V2 FN (półtora formatu normalnego) o wymiarach 250X120X102 mm i o przybliżonej masie 5,0-i-5,8 kg. Masa (ciężar) 1 m3 muru wykonanego z cegły wapienno-piaskowej wynosi 1900 kg, a gęstość pozorna 1650-f-1950 kg/m3 (promocja 3 w 1).
Cegła wapienno-piaskowa należy do jednych z najtańszych materiałów, jakich używa się do budowy ścian. Cegła ta ma złe właściwości ciepłochronne, gorsze niż cegła pełna ceramiczna. Współczynnik przewodzenia ciepła l = 0,82-0,90 kcal/mh°C [0,95-5-1,05 W/(m*K)]. Cegła ta nie jest odporna na stałe zawilgocenie, a zwłaszcza na działanie agresywnych wód gruntowych. Cegłę wapienno-piaskową produkuje się w 3 klasach 150, 100 i 75. Wszystkie stosy (pakiety, pryzmy) mają odciśniętą pieczęć za pomocą tuszu z nazwą zakładu produkcyjnego. Klasę 150 oznacza się kolorem zielonym, klasę 100 fioletowym, klasę 75 czerwonym.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32