Blog
Radar lądowania
W artykule znajdziesz:
Radar lądowania, radar precyzyjny - radarowa stacja naziemna o zasięgu do ok. 20 km wyznaczająca dokładnie odległość, azymut i wysokość nadlatującego statku powietrznego, gdy znajduje się on w strefie zbliżania lotniska radar lotniskowy - radar zainstalowany na lotnisku lub w jego pobliżu, służący jako pomoc radar monoimpulsowy - radar, w którym współrzędne kątowe celu wyznaczane są z porównania echa odbieranego równocześnie przez różne anteny (program uprawnienia budowlane na komputer).
Radar nawigacyjny - radar na pokładzie statku wodnego lub latającego przeznaczony do uzyskiwania informacji potrzebnych do kierowania statkiem w warunkach słabej widoczności radar ostrzegawczy - radar o dużym zasięgu używany do wczesnego wykrywania i określania położenia zbliżających się obiektów (samolotów, pocisków) radar oświetlający - radar śledzący cel, którego promieniowanie odbite od celu jest wykorzystywane przy półaktywnym samokierowaniu pociskami (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Radar precyzyjny - radar lądowania radar przeciwburzowy - radar antykolizyjny radar śledzący - radar, którego antena jest automatycznie stale skierowana na cel radar świetlny - radar pracujący na falach świetlnych; r.ś. stosowany jest w geodezji do dokładnych pomiarów odległości (promocja 3 w 1). Radar zbliżania - naziemna stacja radarowa do ustalania odległości i azymutu wszelkich obiektów znajdujących się w jej zasięgu radełko - narzędzie w kształcie krążka o małej średnicy, mającego ostre nacięcia na obwodzie; służy do wygniatania drobnych wgłębień na przedmiotach metalowych radełkowanie, moletowanie - wygniatanie na powierzchni przedmiotów metalowych (np. na łbach śrub regulacyjnych) drobnych wgłębień za pomocą radełek w celu ułatwienia ręcznego pokręcania przy manipulowaniu radiacja - promieniowanie radialny - promieniowy (uprawnienia budowlane).
Radian, rad - jednostka podstawowa kąta płaskiego w mierze łukowej w układzie SI; kąt płaski zawarty między dwoma promieniami koła wycinającymi z okręgu tego koła łuk o długości równej promieniowi; wartość r. w mierze stopniowej radiant roju meteorów - punkt nieba leżący na przedłużeniu wstecz dróg meteorów danego roju, w miejscu, z którego zdają się one wylatywać (program egzamin ustny).
Rozpraszacz ciepła
Radiator, rozpraszacz ciepła - elektron, element ułatwiający szybkie odprowadzanie i rozpraszanie ciepła wydzielanego podczas pracy zespołu radiestezja - umiejętność albo zdolność odczuwania emisji jonów emitowanych przez substancje nieradioaktywne; rodzajem r. jest różdżkarstwo polegające na wykrywaniu źródeł wody i złóż minerałów za pomocą różdżki radio - radioelcktryka lub poszczególne jej działy (opinie o programie).
Radio - pierwszy człon wyrazów złożonych wskazujący na związek z radiem radio - pierwszy człon wyrazów złożonych, wskazujący na związek z promieniotwórczością radioaktyn - radoaktyn niezawodowo; istnieją r. bierni, poprzestający na studiach, rzadko wkraczający w dziedzinę praktyki radioamatorskiej - oraz r. czynni, którzy na podstawie zezwolenia odnośnych władz budują i uruchamiają własne, indywidualne lub zbiorowe, krótkofalowe i ultrakrótkofalowe stacje nadawcze małej mocy radioastronomia - dział astronomii zajmujący się badaniem ciał niebieskich za pomocą fal radiowych wysyłanych lub odbitych przez te ciała; podstawowym przyrządem stosowanym w r. jest radioteleskop radioautografia - autoradiogralia radiobiologia - nauka o oddziaływaniu promieniowania wysokoenergetycznego, np. promieni (segregator aktów prawnych).
Radiochemia - chemia i fizykochemia substancji promieniotwórczych radiochemia stosowana - dział radiochemii zajmujący się otrzymywaniem naturalnych i sztucznych izotopów promieniotwórczych i ich związków oraz zastosowaniem izotopów promieniotwórczych do rozwiązywania problemów badawczych w różnych dziedzinach chemii radiochemia teoretyczna - dział radiochemii zajmujący się: ustalaniem ogólnych praw fizykochemicznych rządzących zachowaniem się substancji promieniotwórczych w procesach wymiany izotopowej, elektrolizy, tworzenia koloidów, podziału między nie mieszające się ze sobą fazy, badaniem właściwości naturalnych i sztucznych pierwiastków promieniotwórczych oraz ich związków, wydzielaniem i badaniem właściwości produktów różnych reakcji jądrowych, badaniem chemicznych efektów procesów jądrowych
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32