Blog
Recyrkulacja powietrza w budynkach opieki zdrowotnej
W artykule znajdziesz:
Recyrkulacja powietrza w budynkach opieki zdrowotnej
Odpowiednie zapewnienie wymiany powietrza w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej jest niezwykle ważnym zagadnieniem. Szczególnie istotna jest ona, jeśli chodzi o budynek opieki zdrowotnej, gdzie powinny być spełnione określone wymogi, ponieważ specyfika jego działalności to wymusza. Podstawowe informacje o tym czym jest recyrkulacja powietrza w budownictwie Recyrkulacja powietrza polega na jego wymianie - zanieczyszczone zaciągane z wnętrza budynku jest wydalane na zewnątrz, a z poza budynku zasysane jest czyste, świeże powietrze do środka. Te czynności odbywają się poprzez kanały wentylacyjne, specjalnie w tym celu zaprojektowane już na etapie projektu. Uprawnienia budowlane
Do niedawna najbardziej popularna była metoda grawitacyjna, a obecnie istnieją inteligentne systemy, które wymuszają obieg powietrza, jednocześnie zapobiegając stratom ciepła. Szczególnie ważne jest, gdy to budynek opieki zdrowotnej podlega wentylacji, zastosowanie specjalnych filtrów, które eliminują z powietrza groźne drobnoustroje, takie jak: gronkowce, bakterie i wirusy chorobotwórcze.
Jakich obiektów opieki zdrowotnej dotyczy kontrola sanitarna urządzeń wentylacyjnych?
W szpitalach, ambulatoriach i innych obiektach związanych ze służbą zdrowia, przeprowadzane są systematyczne kontrole, które prowadzi odpowiedni inspektor sanitarny. Takiemu rygorystycznemu monitoringowi poddawane są szczególnie niektóre oddziały, takie jak zakaźne, pneumologiczne, laboratoria badawcze, a także pracownie, gdzie są stosowane promienie radioaktywne. We wszystkich tego pomieszczeniach wykorzystywanych do różnego rodzaju zabiegów oraz na blokach operacyjnych odpowiednio prowadzona recyrkulacja powietrza zapobiega powstawaniu zagrożenia zakażeniami i rozprzestrzenianiu się groźnych dla zdrowia pacjentów oraz personelu medycznego drobnoustrojów. Dlatego zastosowanie zabezpieczeń w postaci specjalnych filtrów jest niezbędnie konieczne i musi być pod kontrolą organów sanitarnych.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32