Relacje użytkowników z egzaminu pisemnego na uprawnienia budowlane z roku 2014


Michael72
Michael72

Użytkownik: Michael72
Specjalność: Drogowe - projektowe i wykonawcze bez ograniczeń
Izba: Małopolska    Egzamin: jesień 2014

 

Witam, egzamin na uprawnienia budowlane zdawałem w Krakowie na południu Polski. Zameldowany jestem w Gdańsku, ale z racji tego aktualnie mieszkam w małopolsce, ponieważ tam pracuje to swój egzamin mogłem zdawać w Małopolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. Specjalność z jakiej zdawałem to drogi - projektowanie i kierowanie robotami budowlanymi na placu budowy bez żadnych ograniczeń. Tak jak napisałem wcześniej pomimo, że pochodzę z północy, wylądowałem na południu, ponieważ praca w branży budowy dróg, autostrad, mostów, wiaduktów wiąże się z ciągłymi delegacjami. Póki co nie przeszkadza mi to, ponieważ jestem młody i nie mam jeszcze żadnych zobowiązań - rodzina, dzieci, żona. Pieniądze zarabiam tutaj dobre, a nawet bardzo dobre tj. normalna pensja + nadgodziny + premia + delegacja. Nadgodzin można w takiej pracy nastrzelać bardzo dużą ilość, ponieważ zazwyczaj mieszkamy po gospodarzach, którzy wynajmują swoje kwatery dla pracowników i udostępniają swoje podwórka, aby można było na noc zostawiać sprzęt. W około nie ma żywej duszy. Do sklepów i większego miasta czasami bywa, że jest kilkanaście kilometrów, więc nikomu nie chce się jeździć po pracy, bo najzwyczajniej jest się bardzo zmęczonym. Wtedy nic nie pozostaje innego jak tylko pracować po godzinach. Praca jest trochę monotonna, ale idzie się przyzwyczaić. Teraz jestem już kierownikiem budowy na budowie obwodnicy miasta. Egzamin na uprawnienia zdawałem w sesji jesiennej w roku 2014. Myślałem, że egzamin będzie trudniejszy, ale na szczęście okazał się przystępny i w miarę prosty. Egzamin trwał około 2 godzin i ilość punktów jaką trzeba było zdobyć, aby uzyskać pozytywny wynik z egzamin wynosiła 75% poprawnych odpowiedzi z testy jednokrotnego wyboru. Zdobyłem 88% poprawnych odpowiedzi i wyszedłem po około 40 minutach. Nawet nie wiecie, jakie to jest fajne uczucie, gdy wychodzi przewodniczący komisji i wyczytuje listę osób, które pozytywnie zaliczyły egzamin. Po egzaminie pisemnym przychodzi czas na egzamin ustny. Akurat w moim przypadku egzamin ustny miałem dzień po dniu, w którym przystępowałem do egzaminu pisemnego. Jeżeli chodzi pytania na ustnym to również nie miałem z nimi żadnych większych kłopotów, ponieważ wiem jak poruszać się sprawnie w przepisach budowlanych, rozporządzeniach, ustawach itp., a pytania z praktyki dotyczyły rzeczy, które miałem na budowie, więc też nie było żadnego większego problemu z odpowiedzią na nie. W grudniu 2014 przed samymi świętami było wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych. Jednak w związku z tym, że wróciłem na święta Bożego Narodzenia do domu rodzinnego do Gdańska to nie mogłem uczestniczyć w tej uroczystości - a z tego co słyszałem jest bardzo fajnie. Moją decyzję o nadaniu uprawnień budowlanych odebrałem dopiero jak wróciłem po nowym roku do pracy. Teraz jestem już pełno prawnym kierownikiem budowy 🙂 Pozdrawiam, Michał

 

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !