Blog

Krawędzie żeber zdjęcie nr 2
25.02.2020

Remont obróbek blacharskich uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Remont obróbek blacharskich uprawnienia budowlane

Krawędzie żeber zdjęcie nr 3
Remont obróbek blacharskich uprawnienia budowlane

Stosowanie tego samego rodzaju obróbek blacharskich w budownictwie uprzemysłowionym jak i tradycyjnym powoduje w wielu przypadkach nieszczelności dachu i przenikanie wód opadowych do budynków (program uprawnienia budowlane na komputer).

Do podstawowych przyczyn powodujących przecieki stropodachów należy zaliczyć nieprawidłowości w:
- obróbce prefabrykowanych elementów wybudówek ponad dachem, nie posiadających wyder (kominy, bloki wentylacyjne itp.),
- wykonaniu obróbek ścianek kolankowych, ścianek szczytowych itp.,
- wykonaniu obróbek gzymsów, okapów itp.,
- wykonaniu wpustów,
- uszczelnianiu wsporników instalacji, masztów itp.,
- wykonaniu obróbek wywiewek kanalizacyjnych, rur wentylacyjnych itp.

Przy nieprawidłowym wykonaniu obróbki blacharskiej prefabrykowanej wybudówki woda deszczowa przedostaje się między ścianę i pionową blachę oraz przez nieszczelności między poziomą blachą i papą (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

wykonywaniu nowej obróbki komina prefabrykowanego należy po usunięciu starej obróbki wybetonować z betonu drobnoziarnistego klasy B150, dokoła komina, prefabrykowany odbój, zbrojąc go obwodowo drabinkami z dwóch prętów średnicy 6-8 mm.

Odbój wykonuje się na starym pokryciu z papy, umieszczając w nim listwy drewniane do mocowania blachy. Po stwardnieniu betonu przykleja się dokoła komina lepikiem asfaltowym na gorąco warstwę papy na tkaninie technicznej takiej szerokości, by szerokość poziomego odcinka, nie klejonego do starej papy, wynosiła minimum 15 cm (uprawnienia budowlane). Następnie przykleja się dwie warstwy papy z wkładką tekturową, oklejając Izofolią styk ostatniej warstwy papy z kominem, mocuje się do listwy drewnianej obróbkę z blachy ocynkowanej odpowiednio wywiniętej, oklejając również Izofolią styk tej blachy ze ścianą komina.

Obróbka bloku wentylacyjnego, tym się różni od omówionej poprzednio, że jest ułożona na pierwszej warstwie papy na styk ze ścianą bloku wentylacyjnego i po zamocowaniu w listwie drewnianej przykryta jest dwiema warstwami papy na lepiku asfaltowym na gorąco, których styk ze ścianą bloku jest uszczelniony warstwą Olkitu (program egzamin ustny).

Uszczelnienie obróbką wybudówki

Uszczelnienie obróbką wybudówki tym się różni od uszczelnienia omówionego poprzednio, że nie stosuje się w nim żadnej obróbki z blachy, a styk papy ze ścianą wybudówki uszczelnia się Bitizolem SB lub innym podobnym środkiem gwarantującym szczelność tego styku.
Przyczyną częstych przecieków, przy niewłaściwym sposobie wykonania obróbki ścianki szczytowej, jest podrywanie przez wiatr papy i blachy na ściance (co umożliwia penetrację wód opadowych do budynku). Naprawa polega na usunięciu starej obróbki, umocowaniu na ściance szerokiej listwy drewnianej do mocowania obróbki z blachy, a następnie po pokryciu na lepiku ścianki warstwą papy umocowaniu do listwy (dwoma szeregami gwoździ) obróbki z blachy ocynkowanej, ukształtowanej. Następnie obróbkę z blachy oraz ściankę pokrywa się warstwą papy, uszczelniając Olkitem styk papy z obróbką (opinie o programie).

Zlikwidowanie nieszczelności w miejscu przejścia wywiewki kanalizacyjnej przez płytę stropodachu można wykonać następująco. Wywiewkę należy obetonować wykonując dokoła niej odbój betonowy. W tym celu należy poszerzyć otwór dokoła wywiewki w płycie dachowej, a samą wywiewkę bardzo dokładnie oczyścić metalowymi szczotkami, aby zapewnić dobrą przyczepność betonu. Po obetonowaniu wywiewki „kostką betonową”, której ścianki wysokości około 15 cm i grubości około 10 cm powinny być zazbrojone siatką cięto-ciągnioną, należy ułożyć dokoła kostki trzy warstwy papy, a styk papy ze ściankami kostki należy uszczelnić Olkitem (segregator aktów prawnych).

W celu zabezpieczenia przed obmarzaniem rury wewnątrz skroploną parą wodną zaleca się rurę owinąć materiałem izolacyjnym, papą oraz cienkim drutem. W przypadku występowania przecieków przy wpuście, po zdjęciu odcedzacza i odklejeniu papy pokrycia, do sztucera należy przyspawać kołnierz z blachy stalowej szerokości minimum 15 cm, następnie nakleić dwie warstwy papy jutowej, oklejając dodatkowo pasem papy jutowej styk starej papy z nowymi warstwami. Na papie układa się krążek z blachy ocynkowanej, a następnie wkłada się odcedzacz z możliwie długim odcinkiem rury wlewowej (promocja 3 w 1).

Sztucer należy ocieplić materiałem izolacyjnym i owinąć papą i drutem.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Krawędzie żeber zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Krawędzie żeber zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Krawędzie żeber zdjęcie nr 8 Krawędzie żeber zdjęcie nr 9 Krawędzie żeber zdjęcie nr 10
Krawędzie żeber zdjęcie nr 11
Krawędzie żeber zdjęcie nr 12 Krawędzie żeber zdjęcie nr 13 Krawędzie żeber zdjęcie nr 14
Krawędzie żeber zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Krawędzie żeber zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Krawędzie żeber zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami