Blog

Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 2
18.10.2022

Rozbudowa przemysłu budowlanego

W artykule znajdziesz:

Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 3
Rozbudowa przemysłu budowlanego

Wydaje się, że podjęcie decyzji o ustaleniu norm nieskoordynowanych między sobą pod względem wymiarowym, powodujących konieczność stosowania połowicznych rozwiązań zastępczych, było w okresie budowy i rozbudowy przemysłu budowlanego, a więc w okresie prawie nieobciążonym serwitutami stanu istniejącego, posunięciem w wysokim stopniu nieuzasadnionym i szkodliwym (program uprawnienia budowlane na komputer). Dlatego też, obok wielu innych powodów omówionych w naszych rozważaniach zawartych, najwłaściwsze wydaje się zastosowanie podobnie jak ma to miejsce w Niemczech oktametrycznego systemu wielkości modularnych, tj. M = 12,5 cm; MO = - 62,5 cm; MOs = 125 cm; MOp = 250 cm oraz wymiarów cegły 24 X X 11,5 X 7,1 cm (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Powinny być prowadzone systematyczne prace naukowe nad problemami koordynacji modularnej, które dotąd nie zostały należycie wyświetlone; w pracach tych powinna istnieć możliwość wykonywania teoretycznych projektów i ich fragmentów wg różnych wariantów ustaleń stosowania zasad koordynacji modularnej i wielkości modułów oraz możliwość bezpośredniego porównywania ich caeteris paribus, co nigdy nie może mieć miejsca przy porównywaniu opracowań wykonanych w bieżącej normalnej praktyce projektowej (uprawnienia budowlane).

Ponadto musi istnieć możliwość badań nad takimi problemami prefabrykacji, których rozstrzygnięcie może mieć wpływ na sprawy związane z koordynacją modularną, np. określenie wpływu ilości typów prefabrykatów, mających sumarycznie określoną kubaturę i stałą średnią wielkość, na koszt ich produkcji i stosowania; ilość bowiem typów elementów prefabrykowanych zależna jest od przyjętej wielkości modułu (program egzamin ustny).

Rezultaty badań

Dalej: badanie strat powierzchni i badanie niewykorzystania możliwości kształtowania funkcjonalnych rozwiązań w miarę wzrostu założonych wielkości modularnych. Wyniki tego rodzaju badań powinny stale wpływać na nasz pogląd na stosowanie zasad koordynacji modularnej i na wielkości modułów oraz powodować ewentualne ich okresowe zmiany, wprowadzane w odpowiedni, w miarę możliwości „bezwstrząsowy” sposób (opinie o programie).

Niniejsze opracowanie jest próbą ujęcia, bądź niekiedy tylko postawienia szeregu problemów, związanych z koordynacją modularną w budownictwie. Próby tej dokonano na podstawie skromnych stosunkowo studiów wykonanych dotąd w kraju oraz przy uwzględnieniu niektórych dostępnych badań zagranicznych. Liczyć się należy z faktem, że szerokie stosowanie koordynacji modularnej w praktyce obali pewne tezy niniejszego opracowania, wysuwając na ich miejsce nowe; niemniej jednak wydało się rzeczą niewątpliwie konieczną postawienie tych zagadnień, ujęcie ich w formę opisowo-rysunkową i podjęcie prób ich rozwiązywania na terenie kraju w szerszej skali (segregator aktów prawnych). Przyczyni się to też niewątpliwie do podjęcia poważniejszej dyskusji i rozwinięcia nowych poglądów, wpływających na rozwój zagadnienia.

Uzyskiwane z czasem doświadczenia powinny być przekazywane placówce badawczej, aby po przeanalizowaniu praktycznych rezultatów można było rozwiązania uznane za sprawdzone zalecać jako przykłady do dalszego stosowania i traktować jako materiał dla wymiany poglądów z ośrodkami zagranicznymi. Dotychczasowe i przyszłe rezultaty badań nad koordynacją modularną powinny bowiem być możliwie szybko przekonsultowane z jak największą ilością krajów zarówno w celu uzyskania jak największej ilości elementów do decyzji na naszym terenie, jak i dla przedstawienia za granicą naszych odrębności w sposobie rozumowania i przyczynienia się w ten sposób do przyśpieszenia rozwoju nauki o koordynacji modularnej i typizacji elementów w budownictwie (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 8 Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 9 Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 10
Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 11
Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 12 Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 13 Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 14
Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Uległy wówczas romanizacji zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami