Blog

Remont bieżący zdjęcie nr 2
10.05.2022

Rozkład budynków sortowni

W artykule znajdziesz:

Remont bieżący zdjęcie nr 3
Rozkład budynków sortowni

Materiał przesiany przechodzi do zbiornika, a stamtąd przenośnikiem podawany jest na urządzenie przemywająco-sortujące. Urządzenie przemywająco-sortujące składa się z dwupoziomowego sita płaskiego wibrującego 6. które rozdziela materiał na dwie frakcje (np. 10 - 5 mm i 5 - 0 mm). Frakcje odsiane kieruje się do drewnianego zbiornika (program uprawnienia budowlane na komputer).

Kruszywo o uziarnieniu powyżej 10 mm przechodzi na sito cylindryczne. Otrzymany po przesianiu materiał podaje przenośnik taśmowy 9 do śrubowego urządzenia przemywającego 10, a następnie na skład. Według A. Czezowskiego urządzenie nowoczesnej żwirowni, dostarczającej żwir i piasek kopany, powinno składać się:

  • z kopaczki kubełkowej lub łyżkowej na gąsienicach lub na szynach do kopania i ładowania żwiru wprost na wózki wąskotorowe,
  • z płuczki i sortowni zaopatrzonej w razie potrzeby w łamacze do łamania grubszego kamienia (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Rozkład budynków sortowni uzależniony jest od miejsca doprowadzenia normalnotorowej bocznicy kolejowej i od miejsca czerpania wody do przemywania. Płuczka i sita powinny być umieszczone na należytej wysokości nad sitami do żwiru i piasku tak, aby przesiewanie i rozprowadzenie do silosów było grawitacyjne. Wyloty silosów powinny być umieszczone nad torami bocznicy do bezpośredniego ładowania materiałów na wagony kolejowe (uprawnienia budowlane).

Materiał niesortowany dostarczany jest do silosów i płuczek albo bezpośrednio w wywrotkach wyciągiem linowym po równi pochyłej, albo przenośnikiem taśmowym, co jest bardziej korzystne ze względu na równomierne zasilanie płuczki i sit. Do zasilania płuczek wodą najlepiej nadaje się pompa wirowa sprzężona z motorem elektrycznym o wysokości tłoczenia do 50 m i wydajności dostosowanej do potrzeb żwirowni (program egzamin ustny).

Nowoczesna żwirownia

Nowoczesna żwirownia o wydajności 300 ton żwiru i piasku dziennie. Wielkość i rodzaj zakładu do produkcji mączek mineralnych zależą od wielu czynników i mogą być bardzo różne, począwszy od zakładów prowizorycznych przeznaczonych do obsługi poszczególnych budów, a kończąc na urządzeniach typu stałego o dużej zdolności produkcyjnej przeznaczonej do celów przemysłowych (opinie o programie).

Najbardziej istotne znaczenie dla przemiału mączki mineralnej mają młyny kulowe. W razie braku tego rodzaju urządzeń stosuje się rozdrabniacie młotkowe, w których materiał jest rozdrabniany, a następnie jest odsiewany przez odpowiednie sita. Prowizoryczne urządzenie do produkcji mączki mineralnej, stosowanej na miejscu budowy. Cykl produkcyjny mączki kamiennej jest następujący: wysuszony tłuczeń lub grys wapienny przechodzi do rozdiabniacza młotkowego 7.

Podnośnikiem kubełkowym 2 materiał jest podawany na zakryte sito wibracyjne o przepisanym prześwicie oczek 3, gdzie zostaje odsiany. Materiał grubszy na sicie wraca do rozdiabniacza rękawem 4, a mączka przechodząca przez sito skierowywana jest do produkcji mas bitumicznych jako wypełniacz. Po przejściu przez sito wypełniacz zbiera się w silosie 5, skąd jest wysypywany po odsunięciu zasuwy 6 do koleby 7 lub do taczek i odwożony na skład. W razie większego zapotrzebowania mogą być stosowane 2 - 3 rozdrabniacze młotkowe pracujące jako całość (segregator aktów prawnych).

Zamiast rozdrabniaczy młotkowych mogą być użyte młyny kulowe przy zachowaniu tego samego cyklu produkcji. Za przykład zakładu przemysłowego stałego o dużej wydajności (30 000 tonn rocznie) może służyć zakład pracujący według następującego cyklu technologicznego (rys. 36). Materiał kamienny o wymiarach poszczególnych okruchów do 25 cm (wapień lub dolomit) przechodzi najpierw na łamacze wstępne. Kamień dowozi się w kolebach /,- następnie wyrzuca się na nachylony pomost 2, skąd stopniowo jest przesuwany do łamacza wstępnego (promocja 3 w 1).

Otrzymany tłuczeń o wymiarach 50 mm przechodzi rynną 4 na przenośnik taśmowy 5, a następnie do rozdrabniacza walcowego 6, gdzie jest powtórnie rozdrobniany na ziarna 8 - 20 mm. Stąd rozdrobniony materiał przez lej zasypowy 7 przechodzi do podnośnika kubełkowego 8 i następnie do silosa 9 na talerzowy zasilacz 10 i rynną 11 dostaje się do suszarni bębnowej 12.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Remont bieżący zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Remont bieżący zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Remont bieżący zdjęcie nr 8 Remont bieżący zdjęcie nr 9 Remont bieżący zdjęcie nr 10
Remont bieżący zdjęcie nr 11
Remont bieżący zdjęcie nr 12 Remont bieżący zdjęcie nr 13 Remont bieżący zdjęcie nr 14
Remont bieżący zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Remont bieżący zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Remont bieżący zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami