Blog
Rury spustowe z blachy
W artykule znajdziesz:
Rury spustowe z blachy
W niektórych przypadkach można rezygnować z koryt, odprowadzając wodę wzdłuż wyżłobienia utworzonego przez załamane połacie dachu, np. w dachach pilastych. W tych przypadkach dodatkowy pas papy (najlepiej na tkaninie technicznej) powinien być podsunięty ku górze co najmniej na 30 cm (program uprawnienia budowlane na komputer).
Koryta zagłębione w betonie (a, c) i wyżłobienia powstałe po wypełnieniu głębokich koryt betonem (b. d). Z rysunku tego widać, że wzmocniona izolacja w płytkich wyżłobieniach musi być wykonywana na znacznie większej szerokości.
Szerokość 5, musi być równa kilku szerokościom S, aby taka sama ilość wody mogła być odprowadzona poza dach. Rury spustowe zewnętrzne wykonuje się z blachy ocynkowanej grubości 0.5-0,6 ram lub cynkowej grubości 0.6-0.7 mm. W warsztacie należy przygotować odcinki rur długości 2.0-3,0 m (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Szwy podłużne w rurach z blachy cynkowej powinny być lutowane na całej długości. A Aby było możliwe wsuwanie wyżej osadzonych odcinków rur w niżej osadzone odcinki. należy jeden z końców każdego odcinka wykonać z niewielką zbieżnością (górny obwód odcinka powinien być o ok. 5 mm większy niż dolny). Jeżeli zakłady między odcinkami wynoszą 3-5 cm. to przy montażu odcinków rur konieczne jest ich lutowanie, natomiast przy zakładach powyżej 8 cm lutowanie nie jest potrzebne. Rury spustowe są przytwierdzane do ścian za pomocą specjalnych uchwytów osadzonych w murze nie rzadziej niż co 3,0 m (uprawnienia budowlane).
W dolnej części rury spustowe powinny być zakończone kolanem wylotowym lub wpuszczone do rur żeliwnych połączonych z siecią kanalizacyjną. Odcinki rury spustowej zaopatruje się w obrączki lub noski przylutowane do zewnętrznej powierzchni rur.
Rury z twardego PCW
Przejścia z jednego kierunku w drugi powinny być łukowe lub zbliżone do luku, a odcinki pochyłe nie powinny być bardziej odchylone od pionu niż ok. 45° (program egzamin ustny).
Przy wypuszczaniu wody z rur na teren przy budynku należy dawać kolana odchylone od pionu o ok. 45° i z bardzo krótkim odcinkiem wylotowym (ok. 5-MO cm). Dolny brzeg kolanka odpływowego rury spustowej z wylotem otwartym podwija się na szerokość 4-6 mm lub kończy się go obrączką.
Kolanko powinno być wzmocnione wstawką z blachy o szerokości do 80 mm, przylutowaną do rury tzw. podgardlem. Poszczególne odcinki rur spustowych z blachy ocynkowanej łączy się na rąbek z przy- lutowaniem lub na wałek z przylutowaniem (opinie o programie).
Łączenie odcinków rur z blachy ocynkowanej wykonuje się przez odgięcia i lutowania. Na rurach nad uchwytami przylutowuje się obrączki o szerokości 30-40 mm z blachy stosowanej do wyrobu rur. Wpusty gzymsowe (sztućce) przylutowuje się do pokrycia gzymsu.
Wystawać one muszą pod gzymsem na długość co najmniej 100 mm. Jeżeli przy budynku wykonywana kanalizacja deszczowa, to rura spustowa powinna być wpuszczona rurę kanalizacyjną na głębokość 100-150 mm, a daszek z blachy stosowanej do wykonywania rur powinien być wypuszczany na kielich (segregator aktów prawnych).
Rury z twardego PCW są przeznaczone do odprowadzania wody z rynien wykonanych tego tworzywa.
Przy wykonywaniu robót dachowych istnieje poważne niebezpieczeństwo upadku t wysokości zarówno robotników jak i materiałów czy narzędzi. Krycie dachów w budynkach nowo wznoszonych powinno być więc wykonywane przed usunięciem rusztowań zewnętrznych i górnych pomostów zaopatrzonych w bariery. Dekarze powinni być wyposażeni w pasy ochronne, specjalne drabinki o szerokości co najmniej 25 cm do poruszania się na pochyłej powierzchni oraz odpowiednie obuwie na podeszwie z wojłoku lub sznurka (promocja 3 w 1).
Przy pracy na dachach - zwłaszcza na dachach stromych, oblodzonych czy wilgotnych, a także przy pracy na krawędzi dachu robotnicy muszą być bezwzględnie przywiązani liną o średnicy 1 - 2 cm do wystających, wytrzymałych części budynku.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32