Rury spustowe

 

Rury spustowe

Rury spustowe muszą być wykonane w odcinkach równych normalnym wymiarom arkusza blachy, z zawinięciem rolkowym i zawieszone na hakach zawiasowych. Spojenia pionowe rur deszczowych, felcowane lutowane, powinny być odwrócone na zewnątrz, aby można było zauważyć uszkodzenia (program uprawnienia budowlane na komputer).

Rury spustowe z blachy stalowej ocynkowanej lub walcowanej są również łączone za pomocą nitów. Haki do rur muszą być ściągane śrubą z nakrętką, a ponadto mieć odpowiednie ostrze do wbicia w mur. Na rurach spustowych nalutowuje się trójkątne noski, które, opierając się o rurhak, zabezpieczają poszczególne odcinki przed opuszczaniem się (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Rurhaki zakłada się w odstępach co 2 m. Połączenia rynny z rurą spustową wykonuje się za pomocą odgałęzień (sztucerów) sięgających w rurę spustową na głębokość 30 cm, zlutowanych należycie z rynną.

Rury spustowe w częściach przechodzących przez gzyms należy ochraniać drugą rurą zewnętrzną (gilzą). Pokrycie szkłem (uprawnienia budowlane). Do krycia dachów używa się szkła surowego o grubości od 3 mm wzwyż. Szkło zwykle bywa zbrojone siatką drucianą.

Grubość szkła zbrojonego wynosi 6-10 mm, długość płyty do 4,5 m (program egzamin ustny). Krycie wykonuje się jako szklenie na listwach z kitowaniem sztyftowaniem lub też jako szklenie bezkitowe na specjalnych szczeblinach.

Szczebliny

Szczebliny w kształcie litery T powinny mieć możliwie małe wymiary, dlatego najodpowiedniejsze są metalowe, a w przypadku użycia drewna-dębowe. Rozstawienie szczeblin musi odpowiadać szerokości tafli szklanych. Ponieważ krycie szkłem wykonuje się w celu oświetlenia dolnych pomieszczeń, pochylenie więc połaci dachowych powinno być stosunkowo duże, aby nie dopuścić do zalegania śniegu. Przy pokryciach szklanych należy pamiętać o odprowadzeniu wody kondensacyjnej. Kalenice i krawędzie kryje się przeważnie blachą cynkową, umocowaną do płatwi (opinie o programie).

Okno służy do oświetlenia pomieszczeń, zabezpiecza przed stratami ciepła, przed przenikaniem z zewnątrz wód atmosferycznych i kurzu. Okno składa się z: ościeżnicy, skrzydeł oraz - w miarę potrzeby - z urządzeń zabezpieczających, jak okiennice, żaluzje, kraty. Rozróżnia się skrzydła okienne zewnętrzne, tzw. letnie, i wewnętrzne - zimowe (segregator aktów prawnych). Istnieją cztery podstawowe, najczęściej stosowane w Polsce, rodzaje lub typy okien drewnianych zewnętrznych: okna ościeżnicowe, skrzynkowe, półskrzynkowe, zespolone (szwedzkie).

Okno ościeżnicowe lub futrynowe, potocznie zwane polskim, składa się z futryny, inaczej ościeżnicy, i skrzydeł letnich, otwieranych na zewnątrz, oraz zimowych, otwieranych do środka pomieszczenia.

Okno skrzynkowe, niekiedy zwane francuskim, w przedniej części ościeżnicy (od zewnątrz) ma dodatkową część zwaną skrzynką lub krosnem, co pozwala na otwieranie letnich i zimowych skrzydeł do środka; przy czym skrzydła letnie muszą być mniejsze od zimowych o wymiar krosna w prześwicie poziomym i pionowym (PN/B-1612, PN/B-1617) (promocja 3 w 1). Okno półskrzynkowe ma krosna tylko w części poziomej dołem i górą. Skrzydła letnie mogą się więc otwierać do środka, są jednak mniej szczelne, jednakże przepuszczają więcej światła i są tańsze (materiał i robocizna) (PN/B-1621).

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

Dodaj wpis:


Powiązane artykuły

Wyroby hutnicze

Wyroby hutnicze do produktów usuwanych w procesie hutniczym, czyli przetwarzania substancji metalicznych, takich jak żelazo, stal, aluminium, miedź i inne,…

Pręty stalowe

Pręty stalowe do produktów w postaci walcowanych lub ciągnionych wałków wykonanych ze stali. Są jednym z szeroko dostępnych w różnych…

Punkty geodezyjne

Punkty geodezyjne, także punktami geodezyjnymi, są dokładnie i po wycelowaniu w punkty na powierzchni ziemi, które służą jako punkty odniesienia…

Działka gruntu

Działka gruntu do fragmentu ziemi, który jest oddzielony od innych działek lub terenów na podstawie prawnych lub geograficznych granic. Działka…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami