Rury spustowe

 

Rury spustowe

Rury spustowe muszą być wykonane w odcinkach równych normalnym wymiarom arkusza blachy, z zawinięciem rolkowym i zawieszone na hakach zawiasowych. Spojenia pionowe rur deszczowych, felcowane lutowane, powinny być odwrócone na zewnątrz, aby można było zauważyć uszkodzenia (program uprawnienia budowlane na komputer).

Rury spustowe z blachy stalowej ocynkowanej lub walcowanej są również łączone za pomocą nitów. Haki do rur muszą być ściągane śrubą z nakrętką, a ponadto mieć odpowiednie ostrze do wbicia w mur. Na rurach spustowych nalutowuje się trójkątne noski, które, opierając się o rurhak, zabezpieczają poszczególne odcinki przed opuszczaniem się (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Rurhaki zakłada się w odstępach co 2 m. Połączenia rynny z rurą spustową wykonuje się za pomocą odgałęzień (sztucerów) sięgających w rurę spustową na głębokość 30 cm, zlutowanych należycie z rynną.

Rury spustowe w częściach przechodzących przez gzyms należy ochraniać drugą rurą zewnętrzną (gilzą). Pokrycie szkłem (uprawnienia budowlane). Do krycia dachów używa się szkła surowego o grubości od 3 mm wzwyż. Szkło zwykle bywa zbrojone siatką drucianą.

Grubość szkła zbrojonego wynosi 6-10 mm, długość płyty do 4,5 m (program egzamin ustny). Krycie wykonuje się jako szklenie na listwach z kitowaniem sztyftowaniem lub też jako szklenie bezkitowe na specjalnych szczeblinach.

Szczebliny

Szczebliny w kształcie litery T powinny mieć możliwie małe wymiary, dlatego najodpowiedniejsze są metalowe, a w przypadku użycia drewna-dębowe. Rozstawienie szczeblin musi odpowiadać szerokości tafli szklanych. Ponieważ krycie szkłem wykonuje się w celu oświetlenia dolnych pomieszczeń, pochylenie więc połaci dachowych powinno być stosunkowo duże, aby nie dopuścić do zalegania śniegu. Przy pokryciach szklanych należy pamiętać o odprowadzeniu wody kondensacyjnej. Kalenice i krawędzie kryje się przeważnie blachą cynkową, umocowaną do płatwi (opinie o programie).

Okno służy do oświetlenia pomieszczeń, zabezpiecza przed stratami ciepła, przed przenikaniem z zewnątrz wód atmosferycznych i kurzu. Okno składa się z: ościeżnicy, skrzydeł oraz - w miarę potrzeby - z urządzeń zabezpieczających, jak okiennice, żaluzje, kraty. Rozróżnia się skrzydła okienne zewnętrzne, tzw. letnie, i wewnętrzne - zimowe (segregator aktów prawnych). Istnieją cztery podstawowe, najczęściej stosowane w Polsce, rodzaje lub typy okien drewnianych zewnętrznych: okna ościeżnicowe, skrzynkowe, półskrzynkowe, zespolone (szwedzkie).

Okno ościeżnicowe lub futrynowe, potocznie zwane polskim, składa się z futryny, inaczej ościeżnicy, i skrzydeł letnich, otwieranych na zewnątrz, oraz zimowych, otwieranych do środka pomieszczenia.

Okno skrzynkowe, niekiedy zwane francuskim, w przedniej części ościeżnicy (od zewnątrz) ma dodatkową część zwaną skrzynką lub krosnem, co pozwala na otwieranie letnich i zimowych skrzydeł do środka; przy czym skrzydła letnie muszą być mniejsze od zimowych o wymiar krosna w prześwicie poziomym i pionowym (PN/B-1612, PN/B-1617) (promocja 3 w 1). Okno półskrzynkowe ma krosna tylko w części poziomej dołem i górą. Skrzydła letnie mogą się więc otwierać do środka, są jednak mniej szczelne, jednakże przepuszczają więcej światła i są tańsze (materiał i robocizna) (PN/B-1621).

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !