Blog
Rury spustowe
W artykule znajdziesz:
Rury spustowe
Rury spustowe muszą być wykonane w odcinkach równych normalnym wymiarom arkusza blachy, z zawinięciem rolkowym i zawieszone na hakach zawiasowych. Spojenia pionowe rur deszczowych, felcowane lutowane, powinny być odwrócone na zewnątrz, aby można było zauważyć uszkodzenia (program uprawnienia budowlane na komputer).
Rury spustowe z blachy stalowej ocynkowanej lub walcowanej są również łączone za pomocą nitów. Haki do rur muszą być ściągane śrubą z nakrętką, a ponadto mieć odpowiednie ostrze do wbicia w mur. Na rurach spustowych nalutowuje się trójkątne noski, które, opierając się o rurhak, zabezpieczają poszczególne odcinki przed opuszczaniem się (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Rurhaki zakłada się w odstępach co 2 m. Połączenia rynny z rurą spustową wykonuje się za pomocą odgałęzień (sztucerów) sięgających w rurę spustową na głębokość 30 cm, zlutowanych należycie z rynną.
Rury spustowe w częściach przechodzących przez gzyms należy ochraniać drugą rurą zewnętrzną (gilzą). Pokrycie szkłem (uprawnienia budowlane). Do krycia dachów używa się szkła surowego o grubości od 3 mm wzwyż. Szkło zwykle bywa zbrojone siatką drucianą.
Grubość szkła zbrojonego wynosi 6-10 mm, długość płyty do 4,5 m (program egzamin ustny). Krycie wykonuje się jako szklenie na listwach z kitowaniem sztyftowaniem lub też jako szklenie bezkitowe na specjalnych szczeblinach.
Szczebliny
Szczebliny w kształcie litery T powinny mieć możliwie małe wymiary, dlatego najodpowiedniejsze są metalowe, a w przypadku użycia drewna-dębowe. Rozstawienie szczeblin musi odpowiadać szerokości tafli szklanych. Ponieważ krycie szkłem wykonuje się w celu oświetlenia dolnych pomieszczeń, pochylenie więc połaci dachowych powinno być stosunkowo duże, aby nie dopuścić do zalegania śniegu. Przy pokryciach szklanych należy pamiętać o odprowadzeniu wody kondensacyjnej. Kalenice i krawędzie kryje się przeważnie blachą cynkową, umocowaną do płatwi (opinie o programie).
Okno służy do oświetlenia pomieszczeń, zabezpiecza przed stratami ciepła, przed przenikaniem z zewnątrz wód atmosferycznych i kurzu. Okno składa się z: ościeżnicy, skrzydeł oraz - w miarę potrzeby - z urządzeń zabezpieczających, jak okiennice, żaluzje, kraty. Rozróżnia się skrzydła okienne zewnętrzne, tzw. letnie, i wewnętrzne - zimowe (segregator aktów prawnych). Istnieją cztery podstawowe, najczęściej stosowane w Polsce, rodzaje lub typy okien drewnianych zewnętrznych: okna ościeżnicowe, skrzynkowe, półskrzynkowe, zespolone (szwedzkie).
Okno ościeżnicowe lub futrynowe, potocznie zwane polskim, składa się z futryny, inaczej ościeżnicy, i skrzydeł letnich, otwieranych na zewnątrz, oraz zimowych, otwieranych do środka pomieszczenia.
Okno skrzynkowe, niekiedy zwane francuskim, w przedniej części ościeżnicy (od zewnątrz) ma dodatkową część zwaną skrzynką lub krosnem, co pozwala na otwieranie letnich i zimowych skrzydeł do środka; przy czym skrzydła letnie muszą być mniejsze od zimowych o wymiar krosna w prześwicie poziomym i pionowym (PN/B-1612, PN/B-1617) (promocja 3 w 1). Okno półskrzynkowe ma krosna tylko w części poziomej dołem i górą. Skrzydła letnie mogą się więc otwierać do środka, są jednak mniej szczelne, jednakże przepuszczają więcej światła i są tańsze (materiał i robocizna) (PN/B-1621).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32