Blog
Rynna powietrzna
W artykule znajdziesz:
Do powietrzno-pneumatycznych środków transportu cementu w linii poziomej (ze spadkiem 44-6°) zalicza się rynny powietrzne. Praca rynien powietrznych oparta jest na dużej ruchliwości materiałów sproszkowanych przy nieustannym nasycaniu powietrzem. Dla większej sprawności rynien powietrznych, powietrze powinno w stanie rozpylonym wchodzić do cementu i tym samym oddzielać poszczególne cząsteczki cementu, zastępując siłę tarcia między nimi siłą tarć między cząsteczkami cementu z pęcherzykami powietrza (program uprawnienia budowlane na komputer).
Rynna powietrzna jest to rurociąg o przekroju prostokątnym, podzielony wzdłuż wysokości na dwie części specjalną przegrodą przepuszczającą powietrze. Dolne koryto rynny służy jako przewód powietrzny, przez który tłoczy się z wentylatora sprężone powietrze pod ciśnieniem 400-500 mm słupa wody; górne koryto rynny służy jako przewód transportowy, do którego przez otwory załadowcze doprowadza się cement. Cement nasycany powietrzem dopływającym przez przegrodę (z miękkiej porowatej tkaniny wielowarstwowej lub mikroporowatych płytek ceramicznych) staje się sypki i przesuwa się wzdłuż rynny w kierunku jej pochylenia (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Wydajność rynny powietrznej jest uwarunkowana szerokością koryta i kątem jego nachylenia i wynosi przy pochyleniu 4° dla rynny o szerokości 200 mm - 65 t/h, a o szerokości koryta 400 mm-165 t/h. Rynny powietrzne są łatwe w obsłudze, odporne na ścieranie, wykluczają straty cementu przez rozpylanie i zapewniają normalne warunki pracy personelu obsługującego (uprawnienia budowlane).
Dodatkowy przemiał cementu
W poszczególnych przypadkach stosuje się w wytwórniach wyrobów żelbetowych urządzenia do dodatkowego przemiału cementu w celu jego aktywizacji. Urządzenie takie włącza się do ogólnego schematu technologicznego wytwórni po to, aby cement z magazynu kierowany do zasobników betonowni, przechodząc przez to urządzenie, uaktywniał się. Podstawowym agregatem takiego urządzenia jest młyn kulowy lub młyn innego rodzaju. Zwiększając powierzchnię właściwą cementów występujących w handlu z 2200-P3000 do 4000-P4500 cnr/g przez ich dodatkowy przemiał, można przyspieszyć twardnienie i podwyższyć wytrzymałość końcową betonu (program egzamin ustny).
Dodatkowy przemiał cementu może odbywać się na sucho lub na mokro. Bardzo skuteczne jest suche przemielanie cementu z dodatkami mineralnymi (piaskiem kwarcowym, żużlami wielkopiecowymi i in.). Te dodatki ścierne spełniają przy dodatkowym przemiale rolę drobnych ciał mielących i, roznielając mieszanki, sprzyjają drobniejszemu zmieleniu części klinkierowych na drobne frakcje (o wymiarze do 30 u) zdolne do współdziałania z wodą przy zarobieniu i prawie całkowicie przechodzące w uwodnione nowo utworzone związki (opinie o programie).
Jednocześnie przy dodatkowym przemiale cementu z materiałami twardymi ich cząsteczki, przemielając się same na ziarna o wymiarze 40-100 fx, polepszają w istotny sposób strukturę „mikrobetonu” w kamieniu cementowym. Według A. W. Wolżeńskiego i L. N. Popowa, B. G. Sk.ram.tajewa i in., dodatkowy przemiał cementu z dodatkiem 30-35% piasku (w odniesieniu do ciężaru mieszanki) pozwala zmniejszyć zużycie handlowego cementu bez obniżenia wytrzymałości betonu. Przy użyciu żużli wielkopiecowych granulowanych i zwałowych jako dodatku, przy stosunku składników 1:1 (cement:dodatek), dodatkowy przemiał cementu umożliwia otrzymanie szybkotwardniejącego portlandzkiego cementu żużlowego o jednakowej lub nawet większej aktywności w porównaniu z aktywnością cementu wyjściowego. Dodatkowy przemiał cementu należy ze względu na możliwe obniżenie jego aktywności stosować jednak bezpośrednio, unikając przechowywania go przez dłuższy okres w silosach (segregator aktów prawnych).
Dodatkowy przemiał cementu na mokro sprzyja znaczniejszemu, niż na sucho, przyspieszeniu twardnienia betonu, wykonanego na aktywowanym zaczynie cementowym. Jednakże organizacja mokrego przemielania cementu w wytwórniach wyrobów żelbetowych wywołuje szereg trudności technologicznych, przez co sposób ten nie został rozpowszechniony (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32