Blog
Rzut równoległy
W artykule znajdziesz:
Rzut równoległy (punktu) - punkt przecięcia się z daną prostą lub płaszczyzną (zwaną rzutnią) prostej przechodzącej przez dany punkt, równoległej do pewnej prostej stałej (zwanej kierunkiem rzutów) rzut stereograficzny - odwzorowanie powierzchni kuli na płaszczyznę prostopadłą do średnicy NS kuli, polegające na tym, że dowolnemu punktowi P na kuli przyporządkowuje się punkt F na płaszczyźnie, w którym prosta NP przecina tę płaszczyznę rzut środkowy (punktu) - punkt przecięcia się z daną prostą lub płaszczyzną (zwaną rzutnią) prostej (zwaną prostą rzutującą) przechodzącej przez punkt stały (zwany środkiem rzutu) i przez dany punkt (program uprawnienia budowlane na komputer).
Rzut wektora - wektor, którego początkiem jest rzut początku, końcem zaś rzut końca danego wektora na daną oś lub na daną płaszczyznę rzutka - długa linka z umocowanym na końcu ciężarkiem, którą rzuca się na nabrzeże lub inny statek w celu podania cumy, liny holowniczej itp., przywiązanej do drugiego końca linki rzutnia - płaszczyzna lub inna powierzchnia, na którą rzutuje się daną figurę rzutnia (sportowa) - teren wraz z odpowiednimi urządzeniami do rzutów dyskiem, oszczepem, młotem i pchnięcia kulą; składa się z koła do rzutów i pola rzutów (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Rzutnik - maszyna młyńska stosowana przy przemiale żyta do wyodrębniania cząstek bielmowych ze śrutów lub z otrąb rzutowanie - wyznaczanie rzutu rzutowanie - wyświetlanie obrazu na ekranie za pomocą rzutnika rzygacz, gargulec - ozdobne zakończenie rynny, charakterystyczne dla architektury gotyckiej Sacharoza, cukier, C12H22O11 - dwucukier (rodzaj cukru, zob. cukier) złożony z cząsteczki glikozy i cząsteczki fruktozy, ciało krystaliczne łatwo rozpuszczalne w wodzie; otrzymywany z trzciny cukrowej (cukier trzcinowy) oraz z buraka cukrowego (cukier buraczany); jeden z podstawowych środków spożywczych sacharydy - cukry sacharymetr - typ polarymetru stosowany w cukrownictwie (uprawnienia budowlane).
Sacharymetria
Sacharymetria - metoda oznaczania zawartości sacharozy w roztworach, stosowana do kontroli przebiegu produkcji w cukrownictwie sachary na, CtHsOjNS - cykliczny imid kwasu osulfobenzoesowego, biała substancja krystaliczna, 500 razy słodsza od cukru trzcinowego; s. ma zastosowanie jako namiastka cukru dla chorych na cukrzycę (program egzamin ustny).
Sad - plantacja drzew i krzewów owocowych zakładana w celu produkowania owoców jadalnych; s. ekstensywny jest mało produktywny, składa się z drzew wysokopiennych, między którymi uprawia się rośliny rolnicze; s. intensywny składa się z drzew niskopiennych, starannie pielęgnowanych; tylko w ciągu 3 - 4 lat uprawia się między drzewami warzywa lub mieszanki pastewne (opinie o programie).
Sad - stosunek długości przekątnej oczka sieci rybackiej po obsadzeniu sieci do całkowitej długości obciągniętego oczka sadownictwo - dział rolnictwa zajmujący się produkcją owoców jadalnych; także nauka o hodowli i uprawie roślin sadowniczych sadz - skrzynia wykonana z dziurkowanych desek, siatki metalowej, wikliny lub tkaniny sieciowej rozpiętej na drewnianych ramach, ustawiana na przepływie wody; służy do przetrzymywania ryb żywych przez krótki okres czasu; specjalne typy s. są używane do tarła niektórych gatunków ryb (np. sandacza) oraz do rozwoju zapłodnionej (segregator aktów prawnych).
Sadz - wydzielona przegrodami przestrzeń łodzi rybackiej, do której wrzuca się złowione ryby - bez dopływu wody i s. mokry, w którym zapewniony jest przepływ wody doprowadzanej przez małe otwory w burtach łodzi sadza - miałki czarny proszek utworzony z drobnych kryształków grafitu, nierozpuszczalny w wodzie, otrzymywany przez niezupełne spalanie lub rozkład termiczny związków węgla (gazu ziemnego lub węglowodorów); zależnie od stopnia rozdrobnienia i zastosowania w przemyśle gumowym dzieli się na s. aktywne, półaktywne i zwykłe, zależnie zaś od sposobu otrzymywania na s. kanałowe, piecowe itd.; s. ma zastosowanie do produkcji wyrobów gumowych, farby drukarskiej, tuszu i jako składnik materiałów wybuchowych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32