Blog

04.09.2019

Ścianki działowe przesuwne

W artykule znajdziesz:

Rozwiązania przestrzenie przydatne na małych powierzchniach mieszkań


Wielu z nas, prędzej czy później decyduje się na zakup własnego mieszkania (program na komputer). Jest to bardzo ważna decyzja dla każdego człowieka ponieważ chodzi o zaspokojenie podstawowej potrzeby, jaką jest poczucie bezpieczeństwa. Obecnie nieruchomości są bardzo drogie, więc tym bardziej jest to naprawdę znaczące wydarzenie i wieloletnie zobowiązanie. Kiedyś mieszkania były większe i tańsze. Za kwotę stu tysięcy złotych można było mieć nawet czteropokojowe mieszkanie o powierzchni dochodzącej do stu metrów kwadratowych. Obecnie taka kwota może nie wystarczyć nawet na niewielką kawalerkę (program na telefon). Popularne stało się budowanie mniejszych mieszkań, na przykład trzydziestometrowych.

Kawalerki zyskują na popularności

 

Ścianki działowe przesuwne

Często kupców stać jedynie na lokum o tak małym metrażu jaki mają przeważnie kawalerki (program egzamin ustny). Jednakże pomimo niewielkiej powierzchni, deweloperzy starają się zmaksymalizować wartość użytkową takiego mieszkania. W sposób praktyczny wykorzystywany jest dosłownie każdy kąt. W taki sposób z tak małego mieszkania można wydzielić strefy codzienne o różnym przeznaczeniu, kuchnię oraz łazienkę. Kiedyś było to nie do pomyślenia, dzisiaj jest to standardem, a dzięki zastosowaniu kilku praktycznych rozwiązań, takie mieszkania są stosunkowo funkcjonalne i wygodne (opinie o programie).

Dzielenie małej przestrzeni na strefy o różnym przeznaczeniu


W tym celu stosuje się na przykład ścianki działowe przesuwne. Pozwalają one wydzielić pokój wtedy, gdy tego potrzebujemy (segregator aktów prawnych). Ściany przesuwne mogą oddzielać kuchnię lub sypialnię od pokoju dziennego. Zajmują one mniej miejsca niż klasyczne drzwi, dlatego są tak chętnie stosowane w przypadku małego metrażu. Niestety nie gwarantują one poziomu prywatności takiego, jak przy zastosowaniu klasycznych rozwiązań. Nie możemy w tym przypadku mówić o dźwiękoszczelności, ponieważ przenoszenie się drgań powoduje również to, że wszystkie dźwięki są słyszalne w sąsiednim pomieszczeniu (promocja 3  w 1). Jest to pewien kompromis, na który trzeba się zgodzić w przypadku obecnych warunków. Jest to rozwiązanie stosunkowo niedrogie, ale warto postawić na sprawdzonych producentów i materiały dobrej jakości ponieważ raz zamontowana ścianka jest dosyć trudna w demontażu.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami