Blog
Ściany betonowe i żelbetowe
W artykule znajdziesz:
Ściany betonowe i żelbetowe
Ściany te ulegają zawilgoceniu i podlegają tym samym przyczynom nadmiernego zużycia, co ściany murowane (program uprawnienia budowlane na komputer). W budownictwie mieszkaniowym ściany z betonu, ze względu na dużą przewodność cieplną i skraplanie wilgoci, nie są stosowane. W budynkach o konstrukcji mieszanej, gdzie słupy wykonywane są z żelbetu, przyczyną zawilgocenia ścian może być brak izolacji wodoszczelnej słupów betonowych.
Beton będzie wchłaniał wilgoć z gruntu i przekazywał ją obok lub wyżej położonym elementom, wskutek czego zawilgoceniu ulec może duża część lub cały budynek.
Ściany z materiałów zastępczych, jak pianobetonu, cegły silikatowej itp., podlegają nadmiernemu zniszczeniu wskutek tych samych przyczyn (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przyczynami nadmiernego niszczenia przewodów może być:
- brak, uszkodzenie lub odchylenie kołnierza z blachy w dolnej części komina ponad dachem (zwanej wydrą), przez co woda będzie przedostawać się w spoiny i powodować niszczenie ścianek komina;
niewłaściwe wymurowanie wewnętrznych ścianek przewodów dymowych (gdy zaprawa wystaje poza lico muru) może być przyczyną odpadania wyprawy podczas czyszczenia komina i może powstać zatkanie przewodu lub może być utrudniony ciąg w kominie (uprawnienia budowlane);
- niestaranne wykonanie ścianek działowych komina, jak np. niewłaściwe wiązanie cegieł i chuda zaprawa, może przy czyszczeniu być przyczyną przerwania tych ścianek (w przypadku pozostawienia nie wypełnionych zaprawą spoin w ścianach międzykanałowych lub w ściankach zewnętrznych kanałów powstaje zakłócenie ciągu w kominie) (program egzamin ustny);
- brak osłony wylotu komina (czyli tzw. czapki betonowej) może powodować kruszenie się i wypadanie cegieł, zwłaszcza mało odpornych na zmiany atmosferyczne (opinie o programie).
Nieracjonalne zużywanie się stropów
Pośród różnych przyczyn wpływających na nadmierne i nieracjonalne zużywanie się stropów i balkonów należy przede wszystkim wymienić przyczynę nadmiernego obciążenia tych elementów budynku (segregator aktów prawnych). Normy budowlane przewidują obciążenie użytkowe stropów w budynkach mieszkalnych w wysokości od 150 do 200 kG na 1 m2 stropu (poza ciężarem własnym stropu). Wszelkie więc nadmierne obciążenia, czy to rozłożone równomiernie, czy też skupione, a zwłaszcza obciążenia dynamiczne (które powstają np. przy zrzucaniu na strop znacznego ciężaru, przy ruchu maszyn ustawionych na stropie i powodujących drgania itp.), mogą stać się powodem zachwiania stateczności (równowagi) konstrukcji, jak też mogą powodować odkształcenia elementów stropu lub balkonu, a nawet doprowadzić do zniszczenia konstrukcji (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32