Ściany z betonu komórkowego a izolacyjność akustyczna


Ściany z betonu komórkowego a izolacyjność akustyczna

 

Parametry akustyczne ścian mają bezpośredni wpływ na komfort mieszkania – jest to szczególnie ważne w przypadku ścian zewnętrznych. Hałas powoduje nerwowość, dekoncentruje i męczy, a odczuwany codziennie może znacznie pogorszyć stan zdrowia. Z tego właśnie względy przy budowie domu należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią izolacyjność akustyczną zewnętrznych ścian, okien oraz drzwi. Beton komórkowy to materiał, który jest ciepły, lekki i wygodny w murowaniu, ale czy można z niego wybudować ciche ściany. Okazuje się, że tak, a co więcej, w sprzedaży są nawet specjalne bloczki i rozwiązania, zapewniające doskonałą akustykę pomieszczeń.


Parametry akustyczne betonu komórkowego, który jest materiałem lekkim i porowatym, są wystarczające. Budowane z nich ściany spełniają wszystkie wymagania przepisów i norm budowlanych. Warto wspomnieć, że z badań przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Betonowego i Zakład Akustyki ITB wynika, że ściany o grubości 240mm, zbudowane z bloczków o gęstości 400kg/m3 spełniają wszystkie wymagania w zakresie ścian zewnętrznych dla budynków znajdujących się na terenach, gdzie poziom hałasu sięga 65dB. W przypadku ścian o tej samej grubości, wymurowanych z bloczków o gęstości 800 kg/m3 spełnione są nawet surowe wymagania akustyczne dla ścian międzylokalowych w budownictwie wielorodzinnym. W sprzedaży są specjalne bloczki, które cechują się zarówno wysoką izolacyjnością cieplną, jak i dużą zdolnością powstrzymywania przepływu fal uderzeniowych i dźwiękowych.


Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego można murować z zastosowaniem zaprawy klejowej. Należy przy tym pamiętać, aby wypełniać zarówno szczeliny pionowe, jak i poziome. Ściana zyska prawidłowe parametry akustyczne po pokryciu jej tynkiem o grubości 15mm. Metoda ta wykorzystywana jest do murowania ścian z bloczków o grubości 240mm i gęstości 800kg/m3. Są one stosowane do oddzielanie mieszkań od korytarzy i klatek schodowych.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !