Blog

Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 2
30.05.2018

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego

W artykule znajdziesz:

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego

 
Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 3
Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego

Jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych w Polsce jest autoklawizowany beton komórkowy. Materiał ten nazywany jest również siporeksem, suporeksem, porobetonem lub gazobetonem. Określenia te znakomicie opisują jego charakterystyczną porowatą strukturę (uprawnienia budowlane). Beton komórkowy produkowany jest na całym świecie od ponad stu lat. W Polsce pojawił się ponad 70 lat temu i od razu zyskał ogromną popularność. Do najczęściej wykorzystywanych w budownictwie elementów zalicza się bloczki z betonu komórkowego. Oprócz nich można też kupić płytki i kształtki U oraz nadproża, co daje możliwość budowania systemowego. Beton komórkowy ma wiele zalet, a jedną z najważniejszych są z pewnością dobre parametry termoizolacyjne.

 

Jest to materiał konstrukcyjny, który pozwala na wznoszenie ścian nośnych nie tylko w budynkach jednopiętrowych, ale również wielokondygnacyjnych. Beton komórkowy nie jest wysoce odporny na ściskanie, ale sprawdza się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Ma niską gęstość oraz wysoką porowatość. Jest to materiał jednorodny i z tego wynikają jego parametry fizyczne, do których zalicza się izolacyjność akustyczna i cieplna oraz jednakowa wytrzymałość na ściskanie w pionie, wzdłuż oraz w poprzek ściany. Dzięki porowatej strukturze materiał ten jest bardzo lekki. Znajdujące się w porach powietrze jest znakomitym izolatorem cieplnym. Z betonu komórkowego produkowane są elementy w różnych gęstościach, które wykorzystywane są do budowania ścian różnego rodzaju, np.:

• klasa gęstości 400 lub niższa – ściany nośne jednowarstwowe,

• klasa gęstości 500 i 600 – ściany nośne warstwowe oraz ściany działowe,

• klasa gęstości 700 – ściany o podwyższonej wytrzymałości,

• wszystkie klasy gęstości – ściany w budynkach przemysłowych i halach magazynowych (program uprawnienia budowlane na komputer).

W zależności od producenta bloczki mogą mieć różne wymiary. Na ściany jednowarstwowe wykorzystywane są produkty o grubości wynoszącej ponad 40 cm, a na ściany warstwowe z ociepleniem wykorzystywane są bloczki o grubości 24 i 30 cm.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 8 Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 9 Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 10
Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 11
Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 12 Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 13 Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 14
Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Produkcja przemysłu materiałów budowlanych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami