Blog

06.04.2022

Silnik liniowy

W artykule znajdziesz:

Silnik liniowy

Silnik liniowy, silnik linearny - silnik asynchroniczny, w którym uzwojenie cylindryczne zostało zastąpione przez litą warstwę przewodzącą o stałej grubości, rozwiniętą w postaci liniowej; prąd w obwodzie pierwotnym wywołuje pole wirujące w szczelinie, które jednak nie wiruje dookoła osi, jak w silniku konwencjonalnym, lecz przesuwa się wzdłuż prowadnicy, będącej obwodem wtórnym; przewiduje się zastosowanie s.l. w trakcji elektrycznej do napędu pojazdów na poduszce powietrznej (program uprawnienia budowlane na komputer).

Silnik lotniczy - silnik przeznaczony do napędu statków powietrznych silnik marszowy - silnik (śmigłowy lub odrzutowy) w samolocie pionowego startu i lądowania, wykorzystywany tylko podczas lotu do przodu; por. silnik nośny silnik marszowy - silnik rakietowy wytwarzający ciąg potrzebny do napędu pocisku (w odróżnieniu od silników startowych, regulacyjnych, hamujących itd.) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Silnik nad kwadratowy - silnik spalinowy tłokowy, w którym stosunek skoku tłoka do średnicy cylindra jest mniejszy od jedności silnik napędowy - silnik dający moc potrzebną do napędu statku lub pojazdu silnik niskoprężny - silnik spalinowy tłokowy o małym stopniu sprężenia, pracujący z zapłonem iskrowym lub żarowym silnik nośny - silnik rzutowy w samolocie pionowego startu i lądowania, służący do wytwarzania ciągu pionowego; por. silnik marszowy silnik o charakterystyce bocznikowej - silnik, którego prędkość obrotowa praktycznie nie zależy od momentu (uprawnienia budowlane).

Silnik o charakterystyce szeregowej - silnik, którego prędkość obrotowa maleje znacznie ze wzrostem momentu, przy biegu jałowym zaś jest teoretycznie nieograniczona silnik o charakterystyce szeregowo-bocznikowej - silnik, którego prędkość obrotowa maleje znacznie ze wzrostem momentu, przy biegu jałowym zaś ma wartość ograniczoną silnik o spalaniu zewnętrznym - silnik współpracujący z odpowiednią instalacją zasilającą, która doprowadza do jego wnętrza nagrzany czynnik roboczy pod odpowiednim ciśnieniem; typowymi są tłokowe lub turbinowe silniki parowe zasilane parą wodną wytworzoną w kotłach parowych (program egzamin ustny).

Silnik obcowzbudny

Silnik obcowzbudny - silnik, w którym obwody wzbudzenia i twornika zasilane są z dwóch różnych źródeł silnik odrzutowy - silnik wytwarzający ciąg na zasadzie odrzutu (reakcji) gazów wylotowych; zob. s. przelotowy, s. rakietowy silnik orientujący - silnik rakietowy statku kosmicznego służący do nadawania mu właściwego położenia w przestrzeni silnik parowy - silnik, w którym czynnikiem roboczym jest para wodna; wśród s.p. wyróżnia się s.p. tłokowe oraz turbiny parowe silnik pierścieniowy - el. silnik indukcyjny, w którym stojan jest zasilany z sieci zasilającej, uzwojenie wirnika zaś połączone jest z pierścieniami ślizgowymi (opinie o programie).

Silnik pierwotny - silnik przetwarzający bezpośrednio energię zawartą w naturalnych zasobach energetycznych (np. silnik cieplny wykorzystujący energię chemiczną paliwa) silnik pneumatyczny - silnik przetwarzający energię sprężonego powietrza w pracę mechaniczną silnik Fouliota - silnik spalinowy tłokowy o zmiennym (w czasie pracy) skoku tłoków silnik przeciwzbudny bocznikowo-szereRowy - el. silnik o przeważającym wzbudzeniu bocznikowym lub obcym i przeciwnym co do kierunku wzbudzeniu szeregowym (segregator aktów prawnych).

Silnik przelotowy - silnik odrzutowy, w którym potrzebny do spalania tlen jest pobierany z atmosfery silnik przepływowy - silnik, w którym przekazywanie energii czynnika odbywa się w sposób ciągły i jest połączone ze zmianą pędu czynnika silnik przewietrzany - silnik chłodzony powietrzem wprowadzanym z zewnątrz silnika silnik pulsacyjny - silnik przelotowy bezsprężarkowy o działaniu nieciągłym; spalanie odbywa się w postaci szybko po sobie następujących wybuchów mieszanki w rurowej komorze spalania, mającej w przedniej części wlot powietrza zamykany zaworami zwrotnymi, a zakończonej dyszą wylotową (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami