Blog

06.04.2022

Silnik szeregowo-bocznikowy

W artykule znajdziesz:

Silnik szeregowo-bocznikowy

Silnik szeregowo-bocznikowy - silnik o wzbudzeniu szeregowym i zgodnym co do kierunku wzbudzeniu bocznikowym lub obcym silnik szeregowy - silnik o wzbudzeniu szeregowym (wytworzonym przez prąd twornika) silnik szeregowy - silnik rzędowy silnik śmigłowy - silnik lotniczy, który oddaje moc użyteczną na wał, na którym osadzone jest śmigło wytwarzające ciąg silnik tłokowy - silnik, którego podstawowym elementem jest tłok przejmujący ciśnienie czynnika (gazów, pary, cieczy) w cylindrze i przenoszący nacisk przez nie wytworzony na pozostałe elementy mechanizmu silnika - najczęściej mechanizmu korbowego silnik trakcyjny - silnik do napędów pojazdów mechanicznych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Silnik turboodrzutowy - silnik odrzutowy, w którym zasysane z atmosfery powietrze jest sprężane przez sprężarkę wirową osadzoną na jednej osi z turbiną, którą napędzają gazy spalinowe przed wejściem do dyszy wylotowej; cała siła ciągu s.t. pochodzi z odrzutu gazów spalinowych silnik turbospalinowy - turbina spalinowa silnik turbośmigłowy - silnik o konstrukcji zbliżonej do konstrukcji silnika turboodrzutowego, w którym turbina spalinowa napędza nie tylko sprężarkę, ale również śmigło; odrzut gazów spalinowych daje dodatkowy ciąg silnik uniwersalny - silnik komutatorowy, który może być zasilany prądem stałym lub prądem przemiennym o częstotliwości sieciowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Silnik Wankla - silnik spalinowy obrotowy o jednym tłoku trójkątnym (ściślej trochoidalnym) wirującym dookoła osi poruszającej się po okręgu koła; zarys obudowy tłoka, spełniającej rolę cylindra, jest epitrochoidą, po której ślizgają się listwy uszczelniające tłok; między obudową a tłokiem powstają trzy komory robocze, których pojemność zmienia się okresowo; obieg roboczy s.W. odpowiada obiegowi silnika czterosuwowego (uprawnienia budowlane).

Silnik wiatrowy

Silnik wiatrowy - silnik przetwarzający energię kinetyczną poruszających się mas powietrza atmosferycznego w pracę mechaniczną silnik widlasty - silnik tłokowy o cylindrach leżących w dwóch rzędach, ustawionych w płaszczyznach, przechodzących przez oś wału korbowego i nachylonych względem siebie pod pewnym kątem (program egzamin ustny).

Silnik wielobiegowy - el. silnik mogący pracować przy różnych określonych prędkościach obrotowych, praktycznie niezależnych od obciążenia, dzięki zmianie połączeń elektrycznych silnik wielopaliwowy - silnik spalinowy, który może być zasilany różnymi paliwami silnik wodny - silnik przetwarzający energię wód płynących na pracę mechaniczną; s.w. dzielą się na koła wodne i turbiny wodne  (opinie o programie).

Silnik wtórny - silnik przetwarzający energię uzyskaną kosztem pracy silnika pierwotnego, np. energię elektryczną w pracę mechaniczną silnik wtryskowy - silnik spalinowy z zapłonem iskrowym, w którym paliwo jest wtryskiwane wprost do przestrzeni roboczej cylindra lub do kanału ssawnego tuż przed wlotem do cylindra silnik wysokoprężny, silnik Diesla, diesel, silnik z zapłonem samoczynnym - silnik spalinowy tłokowy na ciężkie paliwo ciekłe (olej napędowy), w którym zapłon paliwa wtryśniętego do komory spalania następuje od nagrzanego wskutek sprężania powietrza (segregator aktów prawnych).

Silnik z zapłonem iskrowym, silnik z zapłonem obcym - silnik spalinowy, w którym mieszanka paliwowo-powietrzna zapala się od iskry powstającej między elektrodami świecy zapłonowej silnik z zapłonem samoczynnym - silnik wysokoprężny silnik zamknięty - silnik, w którym nie ma połączenia między powietrzem znajdującym się wewnątrz silnika a powietrzem zewnętrznym silnikosprężarka maszyna tłokowa złożona ze sprężarki i napędzającego ją silnika (parowego lub spalinowego) silnikownia - dział wytwórni lub zakładu remontowego wyposażony w niezbędne urządzenia do wytwarzania lub remontu silników; (2) maszynownia, w której ustawione są silniki siloryb - odtłuszczony na wirówce hydrolizat rybny z dodatkiem środków konserwujących; stosowany jako dodatek do pasz, zdatny do rocznego składowania (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami