Blog

Słupy skrajne zdjęcie nr 2
06.04.2022

Silnik

W artykule znajdziesz:

Słupy skrajne zdjęcie nr 3
Silnik

Silnik - maszyna przetwarzająca na energię mechaniczną inny rodzaj energii (np. elektryczną, cieplną) silnik asynchroniczny - maszyna asynchroniczna pracująca jako silnik silnik bezruchowy - silnik elektryczny, który przez określony czas może wytwarzać moment obrotowy nawet przy bezruchu silnik bliźniaczy - silnik trakcyjny mający dwa tworniki zmontowane na dwóch równoległych wałach we wspólnym kadłubie silnik bocznikowy - silnik o wzbudzeniu bocznikowym; uzwojenie wzbudzenia jest połączone równolegle z uzwojeniem twomika silnik cieplny - silnik przetwarzający na energię mechaniczną energię cieplną (np. powstającą przy spalaniu paliw, wytwarzaną przez reaktor jądrowy) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Silnik czterosuwowy, silnik czterotaktowy - silnik spalinowy tłokowy, w którym pełny obieg odbywa się w czasie czterech kolejnych suwów tłoka, co odpowiada dwóm pełnym obrotom wału korbowego silnik Diesla - silnik wysokoprężny silnik dolnozaworowy - silnik spalinowy tłokowy, z zaworami umieszczonymi w kadłubie obok cylindra; sterowanie zaworów odbywa się za pomocą popychaczy od dołu silnik dwuklatkowy - silnik indukcyjny, którego wirnik zawiera dwie klatki o różnych opornościach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Silnik dwuprzepływowy - silnik turboodrzutowy, w którym przepływ czynnika roboczego odbywa się w dwóch współosiowych kanałach: głównym - wewnętrznym i pobocznym - zewnętrznym silnik dwusuwowy, silnik dwutaktowy - silnik spalinowy tłokowy, w którym pełny obieg odbywa się w czasie dwóch kolejnych suwów tłoka, co odpowiada jednemu pełnemu obrotowi wału korbowego (uprawnienia budowlane). Silnik dwutwomikowy - silnik trakcyjny mający dwa tworniki zmontowane na jednym wale we wspólnym kadłubie silnik ekspansyjny - rozprężarka silnik elektryczny - maszyna do przetwarzania energii elektrycznej w energię mechaniczną silnik gazowy - silnik spalinowy tłokowy na paliwo gazowe (np. gaz generatorowy, miejski, wielkopiecowy, ziemny) (program egzamin ustny).

Silnik gaźnikowy

Silnik gaźnikowy - silnik spalinowy tłokowy z zapłonem iskrowym, w którym mieszankę paliwowo-powietrzną, zasysaną do cylindra, otrzymuje się w gaźniku przez rozpylanie i częściowe odparowanie w strumieniu powietrza lekkich paliw ciekłych (benzyna, benzol) silnik górnozaworowy - silnik spalinowy tłokowy o zaworach umieszczonych w głowicy i sterowanych za pomocą dźwigni zaworowych silnik gwiazdowy - silnik tłokowy z cylindrami leżącymi promieniowo w płaszczyźnie prostopadłej do osi wału korbowego silnik histerezowy - silnik synchroniczny działający na zasadzie wykorzystania momentu wywołanego przez histerezę magnetyczną; w tym celu wirnik s.h. wykonuje się z blach o szerokiej pętli histerezy silnik hydrauliczny - silnik przetwarzający energię potencjalną lub kinetyczną cieczy w pracę mechaniczną; s.h. dzielą się na tłokowe i rotacyjne (opinie o programie).

silnik hydrodynamiczny - silnik hydrauliczny przepływowy wirnikowy, którego działanie polega na zmianie krętu cieczy przepływającej przez wirnik (np. turbiny wodne, silniki hydrauliczne turbinowe) silnik hydrostatyczny - silnik hydrauliczny tłokowy, w którym przemieszczenie organu roboczego odbywa się pod wpływem ciśnienia cieczy doprowadzonej do komory roboczej silnika silnik indukcyjny - el silnik prądu przemiennego, bez komutatora, w którym tylko jedna jego część, wirnik lub stojan, jest włączona do sieci zasilającej, natomiast druga pracuje przez indukcję  (segregator aktów prawnych).

silnik jądrowy - zespół urządzeń energetycznych składający się z reaktora jądrowego i maszyn przetwarzających energię cieplną wyzwoloną w reaktorze na energię mechaniczną silnik jonowy - silnik rakietowy elektrostatyczny silnik klatkowy - el. silnik indukcyjny o uzwojeniu wirnika w postaci klatki silnik komutatorowy - silnik prądu przemiennego zawierający komutator silnik krokowy - silnik skokowy silnik kwadratowy - silnik spalinowy tłokowy, w którym stosunek skoku tłoka do średnicy cylindra jest bliski jedności (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Słupy skrajne zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Słupy skrajne zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Słupy skrajne zdjęcie nr 8 Słupy skrajne zdjęcie nr 9 Słupy skrajne zdjęcie nr 10
Słupy skrajne zdjęcie nr 11
Słupy skrajne zdjęcie nr 12 Słupy skrajne zdjęcie nr 13 Słupy skrajne zdjęcie nr 14
Słupy skrajne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Słupy skrajne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Słupy skrajne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami