Blog

Ludność miejska zdjęcie nr 2
17.05.2022

Rama z napędem hydraulicznym

W artykule znajdziesz:

Ludność miejska zdjęcie nr 3
Rama z napędem hydraulicznym

Rama z napędem hydraulicznym zabezpiecza zmechanizowane urządzenie i wydobycie elektrod z całkowicie metalowego zasobnika, nie mającego izolacji elektrycznej (deficytowej i szybko zużywającej się). Luzy między jego korpusem i elektrodami powinny być 1,7 raza mniejsze od odległości pomiędzy elektrodami. Rama z elektrodami ma dwie ustalone pozycje: poziomą - rozgrzewania, i pionową - podnoszenia lub opuszczania zasobnika (program uprawnienia budowlane na komputer).

Zastosowanie takich elektrod podnosi w sposób istotny równomierność elektrycznego rozgrzewania mieszanki. W przypadku rur o średnicy 50-70 mm osiąga się to przy rozgrzewaniu mieszanki do przeciętnej temperatury 50-60°C; przy rozgrzewaniu mieszanki do 60H-70°C celowe jest zastępować rury prętami o takiej samej średnicy, a rozgrzewanie mieszanki do temperatury 95°C możliwe jest przy chłodzeniu rur zimną wodą bieżącą za pomocą specjalnego urządzenia (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W celu równomierniejszego rozgrzewania należy mieszankę po jej ułożeniu w zasobniku zawibrować za pomocą podwieszonych wibratorów, rozmieszczanych w jego górnej części. Zużycie energii elektrycznej do 15-minutowego rozgrzewania zagęszczonej mieszanki przy jej ciężarze objętościowym 1000 i 1500 kG/m8 wynosi odpowiednio od 25 do 45 kWh/ms (uprawnienia budowlane).

Dla przyspieszenia narastania wytrzymałości betonu można dodatkowo rozgrzewać go w wyrobie parą lub prądem elektrycznym w ciągu 6-8 godz. poczynając rozgrzewanie po upływie 1,5-2 godz. od ułożenia gorącej mieszanki w formie bateryjnej. W tym czasie beton może uzyskać wytrzymałość strukturalną nie dopuszczającą do jego cieplnego rozszerzania się przy dalszym rozgrzewaniu (program egzamin ustny). W formach bateryjnych wyroby betonowe można rozgrzewać jedynie na powierzchniach czołowych ustawiając promienniki podczerwieni lub rury parowe.

Dane produkcyjne

Do rozgrzewania zwykłej mieszanki betonowej od temperatury 12-15°C do temperatury maksymalnej 80-85oC zużywa się 55-60, a mieszanki lekkiej 30-35 kWh/m8; na wyżej wymienione dodatkowe rozgrzewanie betonu zwykłego w formie bateryjnej potrzeba 60-80 kg/m* pary, a keramzytobetonu10-15 kWh/ms (opinie o programie).

Dane produkcyjne wykazują, że płyty z mieszanki o plastyczności 20-30 s mają po rozformowaniu po upływie 5 godz. 50% wytrzymałości R2g, a w ciągu miesiąca - osiągają markę (200 kG/cm2) albo wytrzymałość niższą od niej nie więcej niż o 10%, czego przy mieszankach półciekłych nie obserwuje się. Potwierdza to możliwość wytwarzania dowolnych płyt z betonu zwykłego omawianą metodą niezależnie od konsystencji mieszanki.

Stosowanie gorącej mieszanki jest skuteczne przy produkcji wyrobów z natychmiastowym rozformowaniem lub z kanałami, z których rdzenie formujące wyjmuje się natychmiast po uformowaniu wyrobu. Przed rozgrzewaniem mieszanki należy starannie sprawdzić czystość zasobnika, odległość między elektrodami i niezawodność izolacji. Doprowadzaną do zasobnika mieszankę rozdziela się równomiernie między elektrodami i następnie wibruje w ciągu 5-f-7 s w celu pewnego zagęszczania i równomiernego przechodzenia prądu przez całą mieszankę. Wierzchnia warstwa fakturowa także powinna być gorąca i zarabiana na ogrzanej wodzie (segregator aktów prawnych).

Gorącą mieszankę (dla betonu zwykłego) należy w zasobniku przetrzymywać przed układaniem nie dłużej niż 7-MO min, a dla betonu lekkiego 8-M2 min. Przy układaniu w formie bateryjnej minimalna ciekłość mieszanki dla betonu zwykłego powinna wynosić 3-M cm opadu stożka znormalizowanego, a maksymalna ciekłość mieszanki dla betonu keramzytowego jest pożądana 15-20 s według wiskozomierza technicznego (promocja 3 w 1). Dla zmniejszenia skoku temperatury w świeżo uformowanej płycie między jej środkiem i narożami, jak również powierzchniami czołowymi wskazane jest podgrzewać formę bateryjną do temperatury 40-h45°C. Natychmiast po zagęszczeniu formę okrywa się warstwą izolacji nie przepuszczającej pary i ciepła.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Ludność miejska zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Ludność miejska zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Ludność miejska zdjęcie nr 8 Ludność miejska zdjęcie nr 9 Ludność miejska zdjęcie nr 10
Ludność miejska zdjęcie nr 11
Ludność miejska zdjęcie nr 12 Ludność miejska zdjęcie nr 13 Ludność miejska zdjęcie nr 14
Ludność miejska zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Ludność miejska zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Ludność miejska zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami