Blog

Wykresy odkształceń zdjęcie nr 2
21.06.2021

Składnik surowcowy

W artykule znajdziesz:

Składnik surowcowy

Wykresy odkształceń zdjęcie nr 3
Składnik surowcowy

Badania przeprowadzono na dwóch seriach zestawów: zestawy serii I, zawierające jako składnik surowcowy czerwony szlam, i porównawcze zestawy serii II, przygotowane z klasycznych surowców o tych samych właściwościach. W ramach każdej serii przygotowano cztery zestawy mieszanin, różniące się wartością modułu nasycenia Mn (program uprawnienia budowlane na komputer).

Zestawy obliczono przy założonych wartościach modułu nasycenia Mn i modułu glinowego Mg, stosując ogólnie przyjętą metodę. Okazuje się, że przy tych założonych wartościach Mn i Mg uzyskuje się niskie wartości modułu krzemowego Mk dla zestawów serii II, wynoszące od 1,55 do 1,60. Na ogół cementy o stosunku Si02 : R203 < 1,5 mają szybkie wiązanie, którego nie można uregulować za pomocą dodatku gipsu z powodu dużej zawartości w nich glinianu trójwapniowego; dlatego cementy takie nie są stosowane (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W tym przypadku duża zawartość R203 spowodowana jest jednak głównie obecnością tlenku żelazowego, co opóźnia nieco proces wiązania; glinożelaziany wapnia uwadniają się bowiem znacznie wolniej niż glinian trójwapniowy. W pracach MChTI im. D.I. Mendelejewa wykazano możliwość i celowość produkowania cementów belitowo-glinowo-żelazianowych, dla których wartość modułu krzemowego wynosi zaledwie 0,65 przy wartości modułu glinowego 0,64. Niższa wartość modułu krzemowego jest więc dopuszczalna (uprawnienia budowlane).

W celu maksymalnego zbliżenia składu badanych zestawów (seria I) do składu zestawów porównawczych (seria II) zostały przeprowadzone obliczenia zestawów zawierających czerwony szlam przy założonych wartościach modułów: nasycenia, krzemowego i glinowego. Skład chemiczny stosowanych surowców, skład zestawów, a obliczeniowe zawartości podstawowych tlenków oraz minerałów klinkierowych w poszczególnych zestawach, a także wartości modułów (program egzamin ustny).

Klinkiery

Klinkiery wszystkich badanych zestawów zalicza się do glinowo-żelazianowych, ponieważ zawartość w nich glinożelazianu cztero wapniowego nie przekracza 18%, a zawartość glinianu trójwapniowego utrzymuje się poniżej 2% [1]. Biorąc pod uwagę wartości modułu nasycenia, można podzielić te klinkiery na cztery grupy: klinkiery o Mn - 0,95 - zaliczane do wysokoalitowych (zawartość krzemianu trójwapniowego przewyższa 60%), klinkiery o Mn = 0,90 - zaliczane do alitowych (zawartość krzemianu trójwapniowego przewyższa 50%), klinkiery o Mn = 0,80 - zaliczane do alitowo-belitowych i klinkiery o Mn = 0,75 - zaliczane do belitowych (zawartość krzemianu dwuwapniowego większa od 35%) (opinie o programie).

Charakterystyka szlamów surowcowych. Szlam surowcowy jest materiałem polimineralnym i polidyspersyjnym, tworzącym z wodą zawiesinę o określonych właściwościach fizycznych, które w znacznym stopniu zależą od pochodzenia i struktury składników. Szlamy wapniowo-ilaste można ogólnie scharakteryzować [4] jako układ dużych uwodnionych ziarn, złożonych ze stałego jądra - ziarna kwarcu, wapienia lub gliny, i warstwy dyfuzyjnej różnej grubości.

Trwałość układu zależy od wielkości i właściwości otoczek dyfuzyjnych. W szlamie jednorodnym pod względem struktury cała faza ilasta o dużej dyspersji adsorbuje się całkowicie na większych ziarnach, zwiększając znacznie grubość błonek dyfuzyjnych, a zatem również trwałość układu (segregator aktów prawnych).
Brak składnika ilastego o dużej dyspersji, na przykład w szlamach żużlowych lub nefelinowych, prowadzi do ich rozwarstwienia się i powstawania osadu.

Z drugiej strony, duża dyspersja cząstek fazy ilastej (w szczególności w stopniu odpowiadającym koloidom) zmniejsza w znacznym stopniu ciekłość zawiesin, a więc szlamów surowcowych.
Wprowadzenie dodatkowej ilości wody, zapewniającej przepływ szlamu w korycie nachyleniu 2-4%, wpływa ujemnie na pracę urządzenia, zwiększa zużycie paliwa obniża wydajność pieców. Dlatego zmniejszenie zawartości wilgoci w szlamie stanowi jeden z ważniejszych problemów w produkcji cementu (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Wykresy odkształceń zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Wykresy odkształceń zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Wykresy odkształceń zdjęcie nr 8 Wykresy odkształceń zdjęcie nr 9 Wykresy odkształceń zdjęcie nr 10
Wykresy odkształceń zdjęcie nr 11
Wykresy odkształceń zdjęcie nr 12 Wykresy odkształceń zdjęcie nr 13 Wykresy odkształceń zdjęcie nr 14
Wykresy odkształceń zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wykresy odkształceń zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wykresy odkształceń zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami