Blog

16.08.2018

Składowanie materiałów na placu budowy

W artykule znajdziesz:

Składowanie materiałów na placu budowy

Prawidłowe składowanie materiałów budowlanych to podstawa bezpiecznego i profesjonalnego prowadzenia prac. Ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wykonawców oraz postronnych osób, przebywających na terenie budowy (program na komputer). Ponadto zapobiega zniszczeniu i kradzieży materiałów. Dobrze zaplanowane składowanie materiałów na placu budowy ma wiele zalet. Przede wszystkim usprawnia przebieg wszystkich prac, od wykopów na fundamenty po prace wykończeniowe. Pracownicy mają wszystkie materiały w zasięgu ręki, dzięki czemu mogą bezpiecznie i efektywnie wykonywać wszystkie etapy budowy. Pozwala to również na znacznie skuteczniejszą kontrolę materiałów, które zostały zgromadzone i sprawia, że nie traci się czasu ma poszukiwanie zbędnych produktów (program na telefon).
Odpowiednie składowanie materiałów ma bezpośredni wpływ na komfort i jakość wykonywanych prac.

Nadmierne zanieczyszczenie działki

Składowanie materiałów na placu budowy

Ponadto zapobiega nadmiernemu zanieczyszczeniu działki i ułatwia jej późniejsze zagospodarowanie (program na egzamin ustny). Obecnie składowanie materiałów nie jest specjalnie trudne, zwłaszcza jeśli zamawia się je z odpowiednim wyprzedzeniem i są dowożone ściśle z harmonogramem prac. Wówczas wystarczy zarezerwować na składowanie powierzchnię taką samą, jak powierzchnia domu. W przypadku, gdy ryzyko zniszczeń lub kradzieży jest znaczne, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usługi składowania na magazynie i dowozu wtedy, gdy dane materiały będą potrzebne (promocja 3 w 1).
W przypadku, gdy na plac budowy ma zostać dostarczona większa ilość zamówioneogo materiały, należy przewidzieć odpowiednią ilość miejsca na jego składowanie (segregator). Standardowo przyjmuje się, że najwięcej miejsca na składowanie wymagane jest na etapie wznoszenia stanu surowego. W praktyce często jednak palety z pustakami lub bloczkami ustawia się na fundamentach (opinie). Największym problemem jest zwykle znalezienie miejsca na elementy więźby dachowej. Z tego właśnie względu należy je dostarczać dopiero wtedy, gdy ukończone zostanie murowanie ścian szczytowych. Należy przy tym pamiętać, że wszystkie materiały trzeba składować w taki sposób, w jaki zaleca producent.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami