Blog

Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 2
23.11.2022

Smarowanie

W artykule znajdziesz:

Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 3
Smarowanie

W wyjątkowych przypadkach, przy stosowaniu bardzo lekkich typów izolacji, sama powłoka gruntująca może stanowić izolację przeciwwilgociową. Do nakładania powłoki stosuje się twarde pędzle lub szczotki, którymi wciera się materiał gruntujący. Smarowanie następuje pasami, przy czym powierzchnie pionowe smaruje się pasami pionowymi. Ilość materiału powinna być tak dobrana, aby zapełnił on przestrzenie włoskowate w podłożu i aby utworzył jednolitą, cienką powłokę na powierzchni izolowanej, ale bez zacieków (program uprawnienia budowlane na komputer).

Nie zaleca się stosowania aparatów natryskowych, gdyż przy ich użyciu asfalt nie wsiąka należycie w głąb podłoża. Oprócz tego przy stosowaniu tych aparatów robotnikom w większym stopniu grozi zatrucie parami rozpuszczalnika niż przy użyciu pędzli i szczotek. Istnieje przy tym większe niebezpieczeństwo wybuchu. Dlatego aparatów natryskowych nie wolno stosować w pomieszczeniach zamkniętych (podziemiach, tunelach itp.). Na bardziej szorstkich powierzchniach zaleca się stosowanie powłoki gruntującej podwójnej lub potrójnej. Materiałów gruntujących używa się jako roztworów na zimno lub jako emulsji (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Emulsje można nakładać na wilgotne powierzchnie. Użycie ich jest szczególnie celowe, jeżeli izolację układa się na podłożu betonowym w wyjątkowo krótkim czasie po jego rozdeskowaniu. Nie można jednak stosować emulsji do powlekania powierzchni podlegających stałemu zawilgoceniu oraz w przypadku, gdy emulsja jest narażona przed wyschnięciem na wpływy wody lub opadów atmosferycznych. W takich bowiem warunkach powłoka pozostaje przez bardzo długi czas miękka i wrażliwa na uszkodzenia.

W przypadkach stosowania emulsji na wolnym powietrzu należy przed wyschnięciem powłoki chronić ją przed opadami atmosferycznymi (np. rozpościerając płótna żaglowe). Powłoki z emulsji wypłukane przez deszcz należy wykonać ponownie. Nie należy stosować emulsji na powierzchniach zaoliwionych (uprawnienia budowlane).

Emulsje stosuje się przede wszystkim w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie roztwory z powodu szkodliwego dla zdrowia parowania rozpuszczalników nie mogą być używane. Zaletą emulsji asfaltowych jest ich bezwonność, co ma szczególne znaczenie przy izolacji komór chłodniczych i składów żywności (program egzamin ustny).

Emulsje asfaltowe

Emulsje asfaltowe, które wykazują przyczepność do wilgotnego podłoża, umożliwiają nałożenie na świeżym betonie warstw izolacji; ma to duże znaczenie, gdy zależy na szybkim wykonaniu takich budowli, jak tunele, przepusty, mosty itp.

Zużycie roztworu asfaltowego lub emulsji wynosi 0,3-0,5 kg na 1 m2 powlekanej powierzchni, zależnie od jej chropowatości. Powłoka bitumiczna może być nakładana po uprzednim wyschnięciu warstwy gruntującej. W Iecie okres schnięcia warstwy gruntującej wynosi 2-6 godzin, zależnie od temperatury powietrza, w miesiącach zimowych 1-3 dni (opinie o programie).

Lepiki na zimno można nakładać na warstwę gruntującą o niewielkiej wilgotności. Grubość warstwy gruntującej jak też właściwej izolacji można sprawdzić za pomocą specjalnych przyrządów mikrometrycznych. Wskazówki ogólne. Powłoki bez wkładek nakłada się na powierzchnie zagruntowane w jednej lub częściej w dwóch warstwach.

Jako powłoki lekkie mogą być zalecane:

a) masy powłokowe na gorąco,

b) masy powłokowe na zimno,

c) masy powłokowe w postaci past.

Masę powłokową nakłada się za pomocą czystych pędzli lub szczotek. Na ścianach powłokę należy nakładać zaczynając od góry ku dołowi, a na powierzchniach pochyłych od najwyższego punktu do najniższego (segregator aktów prawnych).

Każda powłoka przed nałożeniem następnej powinna należycie wyschnąć (a jeśli zachodzi potrzeba, należy ją poprawić). Świeżą powłokę należy chronić przed zabrudzeniem, np. pyłem cementowym, w przeciwnym bowiem razie następna powłoki będzie miała niedostateczną przyczepność. Powłoka powinna jednakową grubość, być jednolita i nie powinny tworzyć się na niej pęcherze powietrzne. Do izolacji należy używać wyłącznie jednego rodzaju materiału (asfaltowego lub smołowego) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 8 Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 9 Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 10
Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 11
Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 12 Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 13 Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 14
Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Bezwładność cieplna budynku zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami