Blog
Sposób kontaktowy rozmrażania materiałów
W artykule znajdziesz:
Aby zapobiec tworzeniu się nawisów, należy grzejniki ustawiać z zachowaniem najmniejszego odstępu między osiami rur 50 cm dla piasku i 60 cm dla tłucznia i żwiru. Na składowiskach powinny być układy automatycznego włączania grzejników w zależności od temperatury osiągniętej przez kruszywo. Sposób kontaktowego podgrzewania ma szereg wad: długi okres i nierównomierność nagrzewania materiału wskutek stosunkowo małej powierzchni nagrzewania rur, zniszczenie spoin i grzejników wskutek uderzeń o nie bryłek zamarzniętych kruszyw (program uprawnienia budowlane na komputer).
Sposób kontaktowy rozmrażania materiałów na składowisku w hałdach można uzupełnić nagrzewaniem kruszyw przez konwekcyjną wymianę ciepła, przy której czynnik przenoszący ciepło wprowadza się do masy ogrzewanego materiału. Jako czynnik przenoszący ciepło służy w tym przypadku gorące powietrze lub gazy spalinowe zmieszane z powietrzem (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Podstawowym agregatem urządzenia do konwekcyjnego nagrzewania kruszyw jest obrotowy bęben suszący. Stosuje się go również jako urządzenie grzewcze (podgrzewanie jednostopniowe) w przypadku nadejścia na składowisko brył kruszywa o wymiarach nie większych niż 300-P400 mm lub w przypadku ich rozdrobnienia do wskazanych granic przed załadowaniem do bębna (uprawnienia budowlane).
W zestawie urządzenia są dwa bębny obrotowe o wymiarach 2,2×14 m. Jeden bęben jest przeznaczony do podgrzewania piasku, a drugi - tłucznia. W obracającym się bębnie zapewnione są intensywna wymiana ciepła i równomierne nagrzewanie. W przeciągu 3-6 min. kruszywo zdąży nagrzać się w bębnie do temperatury 50-60°C. Wydajność takiego bębna wynosi, w zależności od jego wymiarów i szybkości obracania się, od 20 do 150 t/h (program egzamin ustny).
Częściowa automatyzacja eksploatacji
Wieloletnie doświadczenie stosowania bębnów obrotowych do rozmrażania i podgrzewania kruszyw w Moskwie, Kujbyszewie, na Ałtaju, a także w północnych rejonach potwierdziło celowość stosowania takich urządzeń. Celowość stosowania automatyzacji i jej poziom w składowiskach kruszyw zależą od schematu technologicznego, obrotu ładunków składowiska, liczby i typów mechanizmów transportowych, jak również od ich wzajemnego rozmieszczenia (opinie o programie).
Częściowa automatyzacja eksploatacji składowisk polega na scentralizowanym sterowaniu silnikami elektrycznymi z pulpitu operatora, blokowaniu silników elektrycznych i sygnalizacji. Zwykle stwarza się dwa pulpity sterownicze: jeden znajduje się w pomieszczeniu urządzenia odbiorczego dla sterowania nadejściem materiału na składowisko, a drugi w oddziale przyskładowym betonowni dla sterowania wydawaniem kruszyw ze składowiska i ich dostawą do zasobników rozdzielczych. Jednym z ogniw automatyzacji pracy składowisk jest automatyczne sterowanie mechanizmami transportowymi, podającymi kruszywa do bunkrów, silosów itd.
Do sygnalizacji o poziomie kruszyw na hałdach, w bunkrach i silosach i o obecności materiałów na taśmie przenośników stosuje się sygnalizatory i wskaźniki poziomu różnych konstrukcji. Jednym z takich radzieckich przyrządów jest wskaźnik poziomu S-607A. Pod działaniem sypkiego materiału, wypełniającego zasobnik, giętka płytka przyrządu odchyla się i zamyta lampę sygnatocyjną na pulpicie sterowniczym lub tez włącza lub wyłącza automatycznie odpowiedni mechanizm (segregator aktów prawnych).
W składach kruszyw, wybudowanych w ostatnich latach według nowych projektów, przewidziano wyższy poziom kompleksowej mechanizacji i automatyzacji. Oprócz zdalnego sterowania uruchamianiem i zatrzymywaniem maszyn o działaniu ciągłym i blokowania silników elektrycznych, przewiduje się automatyczną kontrolę węzłów ładowania i przeładowywania, wydajności, pozycji i stanu taśmy przenośnika. Zapewnia się także automatyczny rozładunek materiałów w wyznaczonym miejscu składu, automatyzację zasysania i odpylania oraz ewidencję pracy mechanizmów (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32