Blog
Stolarka balkonowa
W artykule znajdziesz:
W stolarce balkonowej dość często przyczyną przeciekania jest również styk pasa progowego ościeżnicy z górną powierzchnią płyt balkonowych. Zdarza się również, że poziom podłogi balkonowej jest zbyt wysoki. Sytuacja taka istnieje np. w budynku Kleyfja, gdzie pas progowy ościeżnicy wystaje minimalnie nad płytę balkonową (program uprawnienia budowlane na komputer).
W tym przypadku w Warszawie zaproponowano wykonanie następujących prac naprawczych:
- ścięcia zniszczonego progu ościeżnicy i osadzenia progu metalowego z płaskownika,
- wykucia wzdłużnej bruzdy o wymiarach np. 2,5 X 2,5 cm w odległości ok. 3 cm od drzwi w płycie balkonowej,
- zaklejenia styku płyty balkonowej z progiem ościeżnicy taśmą izo- folii, a następnie pokrycie fartuchem z blachy, który należy przybić gwoździami na powierzchni drewnianego progu.
Fartuch powinien ściśle przylegać do progu metalowego. Drugą krawędź fartucha należy wcisnąć w przygotowaną bruzdę i wypełnić ją asfaltem. Izofolię i fartuch blaszany należy przy ościeżach bocznych odgiąć do góry i wprowadzić do podcięcia (wydry) w ościeżach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W Łodzi w budynkach Kleyffa zachodziła konieczność podwyższenia progu ościeżnicy nad poziom płyty balkonowej, tak aby można było prawidłowo wykonać obróbkę blacharską na styku ościeżnicy z płytą balkonową. Podwyższenie progu uzyskano przez ułożenie nowego progu i połączenie go z istniejącym dolnym ramiakiem na wręby.
Wykucia bruzd
Zalecono tu wykonanie następujących prac naprawczych:
- usunięcia metalowego płaskownika z dolnego ramiaka ościeżnicy,
- zestrugania dolnego ramiaka i wykonanie wrębu (uprawnienia budowlane),
- wykonania nowego progu o wysokości i profilu dostosowanych do nowego kształtu przygotowanego starego progu,
- ułożenia na warstwie Olkitu nowego progu i przybicie go gwoździami,
- rozkucia szczelin między ramiakiem ościeżnicy i płytą balkonową, odpylenie sprężonym powietrzem i wypełnienie Olkitem,
- wykucia bruzd o wymiarach 4X2,5 cm na całej długości płyty balkonowej w celu przymocowania wywiniętej krawędzi taśmy Denso i obróbki blacharskiej.
- przyklejenia taśmy Denso i zamocowanie wraz z obróbką blacharską do ościeżnicy za pomocą gwoździ i do płyty balkonowej za pomocą wstrzelonych kołków stalowych,
- odpylenia bruzdy sprężonym powietrzem i wypełnienie Olkitem,
- pomalowania dwukrotnie farbą olejną nowego progu i obróbki blacharskiej wraz z powierzchnią wypełniającego Olkitu,
- usunięcia istniejących okapników blaszanych z dolnych ramiaków drzwi, przycięcie na potrzebną długość i wykonanie nowych wrębów oraz osadzenie okapników blaszanych (program egzamin ustny),
- zamocowania uszczelek z profili gumowych za pomocą kleju Butapren i gwoździ 1″ w progu i przylgach pionowych od strony zewnętrznej,
- przystrugania wrębów i dopasowanie skrzydeł drzwi do ościeżnicy oraz regulacja, naprawa lub wymiana zawias i okuć (opinie o programie).
Przy likwidacji przecieków przez stolarkę okienną należy wykonać następujące prace:
- poprawić styk przylgi ze skrzydłem okiennym przez odpowiednie do- gięcie zawias lub przez zastosowanie listwy zewnętrznej w sposób opisany dla stolarki balkonowej,
- w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności kanalików dekompresji, którymi przedostająca się do wnętrza część wody ma spływać na dół i wychodzić na zewnątrz, wykonać tuż przy progu ujścia (bruzdy) na szerokości przylgi wysokość 5 mm, wychodzące na zewnątrz poza środkowy profil progowy,
- w celu zapewnienia prawidłowego odprowadzenia wody wnikającej we wręby oraz w celu naprawienia i uzupełnienia zniszczonego środkowego profilu progowego wstawić - odcinkami lub na całej długości - metalowy profil z płaskownika (segregator aktów prawnych). Odcinki płaskownika należy osadzić w narożach oraz w przymyku w ten sposób, aby wystawały one ok. 2-3 mm nad istniejący występ progu. W narożach należy wpuścić odcinki płaskownika również w pionowe ramiaki ościeżnic (stojaki) (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32