Blog
Stolarka uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Stolarka uprawnienia budowlane
Przy stosunkowo niskiej jakości samej stolarki dodatkowymi czynnościami powodującymi jej szybkie zużycie są nieprawidłowe warunki jej eksploatacji i konserwacji (program uprawnienia budowlane na komputer).
Powodem przenikania wód opadowych jest także nieprawidłowe uszczelnienie w ościeżach elementów ściennych, ościeżnic okiennych i drzwiowych wadliwe wykonanie obróbki blacharskiej, niedokładne zestawów dwóch okien, zestawu okna z drzwiami oraz wadliwe s wanie materiałów uszczelniających.
Do progu ramiaka zaś, po nałożeniu cienkiej warstwy kitu trwale plastycznego, mocuje się na wkręty listwę drewnianą w celu przedłużenia tego progu, a następnie listwę maluje się dwukrotnie farbą olejną i naprawia uszkodzenia faktury elewacyjnej przy ościeżu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Miejscem częstych przecieków wód opadowych jest wadliwie uszczelnione ościeżnic okiennych lub ościeżnicy drzwi balkonowch z ościeżnicą okienną. W celu poprawienia szczelności połączeń zestawo ościeżnic stolarki zewnętrznej należy po oderwaniu zewnętrznej listwy maskującej przy bezpośrednim styku dwóch ościeżnic przestrzeń tę dokładnie wypełnić kitem trwale plastycznym i docisnąć go dokładnie, mocują do ościeżnic odpowiednio wyprofilowaną listwę maskującą (uprawnienia budowlane).
W przypadku gdyby szczelina między ościeżnicami była zbyt wąska dla prawidłowego wypełnienia jej kitem, po oczyszczeniu powierzchni przykleja się do nich pas Izotolii odpowiedniej szerokości.
Występujące w budynkach wielkoblokowych przecieki są spowodowane wadliwym uszczelnieniem spoin, przy czym przecieki przez spoiny poziome bardzo często są skutkiem pozostawienia klinów drewnianych. Kliny te ulegają zgnieceniu, a czasem wskutek zbutwienia umożliwiają przenikanie wody do budynku (program egzamin ustny).
Z nieszczelnych spoin należy usunąć zaprawę cementową, stary kit i inne materiały wypełniające na głębokość nie większą niż 4-5 cm. Jeśli przy usuwaniu starej zaprawy i kitu ze spoin stwierdzi się, że spoiny te me zostały dokładnie wypełnione zaprawą i istnieją w nich puste przestrzenie, to nalepy je dokładnie wypełnić zaprawą cementową marki 80, a w przypadku gdyby to ze względów technicznych było niemożliwe, należy zastosować elastyczno wkładki z gumy, uszczelki z pianki poliuretanowej itp. Następnie należy spoiny dokładnie oczyścić z okruchów zaprawy i pyłu za pomocą sprężonego powietrza. W celu zwiększenia przyczepności kitu do betonu należy powierzchnie oczyszczonych spoin zagruntować roztworem polistyrenu za pomocą płaskich pędzli lub przez natrysk (opinie o programie).
Zagruntowanie spoin
Po zagruntowaniu spoin roztworem układanie kitu w spoinach można wykonywać nie wcześniej niż po 6 godzinach po zakończeniu nanoszenia roztworu, przy czym muszą być spełnione następujące warunki:
- spoiny muszą być czyste i suche,
- szerokość spoin nie może być większa niż 15-20 mm i mniejsza 10 mm, obrzeża bloków przy spoinach muszą być równe i nie uszkodzone,
- w okresie poprzedzającym roboty uszczelniające nie mogą padać deszcze przez 2-3 dni,
- temperatura zewnętrzna nie może być niższa niż 10°C.
Niespełnienie powyższych warunków może ny remont nie zapewni szczelności spoin.
Przy uszczelnianiu spoin kit należy wciskać w nie na głębokość około 2-3 cm od lica elementów ściennych za pomocą pistoletu pneumatycznego z końcówką zaślepioną i bocznym wypływem kitu.
Do uszczelnienia należy stosować kit trwale plastyczny tiokolowy lub olejowy (Olkit).
Przy zbyt niskiej temperaturze zewnętrznej jest bardzo utrudnione wypływanie kitu z pistoletu, a jednocześnie znacznie jest obniżony stopień jego przyczepności do powierzchni betonu (segregator aktów prawnych).
W przypadku konieczności uszczelniania spoin przy temperaturze niższej niż 5°C należy bezpośrednio przed wypełnianiem kitem spoin stosować leli podgrzewanie za pomocą gorącego powietrza lub promiennikami podczerwieni.
Ten sposób wykonywania robót jest stosunkowo kłopotliwy i nie zapewni# zbyt dobrego uszczelnienia spoin.
W przypadku stwierdzenia, że obrzeża bloków ściennych są zanieczyszczone smarami, olejami itp. tłuszczami, należy do odtłuszczania zanieczyszczonych powierzchni stosować rozpuszczalniki organiczne, jak benzyna, tri, sol wentnafta itp., przestrzegając przy tym przepisów przeciwpożarowych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32