Blog

08.04.2022

Stopień wiersza

W artykule znajdziesz:

Stopień wiersza

Stopień wiersza - wymiar grubości wiersza w punktach typograficznych stopień wodny - zespół budowli i urządzeń wodnych wykonanych w celu spiętrzenia cieku dla określonych zadań gospodarczych (energetycznych. przemysłowych, rolniczych, komunalnych. transportowych itp.) stopień wykorzystania belki wylrz. stosunek momentu gnącego przenoszonego przez belkę do ciężaru tej belki stopień wykorzystania czasu pracy maszyny stosunek liczby godzin przepracowanych przez maszynę w określonym czasie do liczby godzin zaplanowanych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Stopień wypalenia - część (zwykle wyrażona w procentach) początkowej liczby jąder, która uległa rozszczepieniu w reaktorze jądrowym stopień wysilenia silnika - wskaźnik obciążenia cieplnego i mechanicznego silnika spalinowego określony przez iloczyn średniego ciśnienia użytecznego i średnią prędkość tłoka stopień wyznacznika - mai. liczba naturalna wyrażająca liczbę elementów, jaką ma każdy wiersz lub każda kolumna wyznacznika stopień wzbogacenia (kopaliny użytecznej) - liczba wskazująca, ile razy wzrosła zawartość składnika użytecznego w koncentracie w stosunku do jego zawartości w nadawie stopień wzmacniacza* jedna z łańcuchowo połączonych części wzmacniacza, zawierająca bądź tylko jeden element czynny (np. lampę elektronową) bądź więcej takich elementów, lecz pod warunkiem, że są one połączone ze sobą inaczej niż łańcuchowo (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Stopień zabiegowy, stopień klinowy (s chodów) - stopień o zmiennym posunięciu, tj. o rzucie np. w kształcie trapezu, stosowany przy skręcie lub załamaniu osi toru ruchu. np. w schodach wachlarzowych stopień zasadowości (roztworów wodnych) - zasadowość stopień zasilania (turbiny) - stosunek długości luku zasilania turbiny (na którym czynnik roboczy jest doprowadzany do wieńca łopatkowego) do całkowitego obwodu wieńca stopiwo - materiał powstały ze stopienia spoiwa: także metal natopiony na powierzchni techniką spawalniczą stopka’ część bańki lampy elektronowej, która podtrzymuje elektrody i przez którą przechodzą doprowadniki elektrod (uprawnienia budowlane).

Stopka

Stopka - narzędzie formierskie w kształcie płaskiej nasadki osadzanej np. w ubijaku, służące do wygładzania powierzchni form i rdzeni stopka - bezpiecznik topikowy stopka dociskowa - część mechanizmu mocującego przedmiot obrabiany w uchwycie obróbkowym lub kontrolnym, zwykle w postaci nasadki, osadzana wahliwie np. na czopie śruby dociskowej Stopka drukarska - metryczka stopka kształtownika, półka kształtownika - pas usztywniający teownika lub dwuteownika łączący się swym środkiem pod kątem prostym ze środnikiem  (program egzamin ustny).

Stopka łopatki, nóżka łopatki - część łopatki (turbiny, sprężarki) u jej nasady, odpowiednio ukształtowana w celu umocowania jej we w rębie na obwodzie koła łopatkowego stopka opony obrzeże opony z umieszczoną w nim drutówką. wczepem i wypełniaczem, o kształcie przekroju poprzecznego umożliwiającym osadzenie opony w obręczy koła stopka pedału - płytka osadzona na pedale, na którą bezpośrednio naciska się stopą stopka szyny dolna, szersza część szyny przytwierdzana do podkładki (opinie o programie).

Stopka statywu zakończenie dolnego członu statywu stopnica - płytka stanowiąca poziomy element stopnia schodów (niemonolitycznego). której górna powierzchnia jest podnóżkiem stopnie swobody - możliwości niezależnych od siebie przemieszczeń punktu materialnego, ciała fizycznego lub układu ciał w określonych kierunkach w przestrzeni (segregator aktów prawnych).

Stopnie swobody (układu) - term. zmienne niezależne opisujące stan termodynamiczny układu: są to te parametry (np. ciśnienie, temperatura, stężenie składników w poszczególnych fazach), z których każdy można zmieniać w pewnych granicach niezależnie od pozostały ch nie wywołując przez to zmiany liczby i rodzaju faz układu stopoświeca, fc jednostka oświetlenia przyjęta w krajach anglosaskich; oświetlenie powierzchni kuli o promieniu równym I stopie, wywołane przez punktowe źródło światła umieszczone w jej środku i promieniujące izotropowo z natężeniem I kandeli: I fc = 10.764 lx stos1 - bryła mniej więcej foremna ułożona z drew na jednego sortymentu i zbliżonej długości (np. wałki, szczapy, tarcica); s. głuchy s. tarcicy w stanie powietrzno-suchym ułożonej bez przekładek; s. przewie w n y - s. zapewniający obieg powietrza i wysychanie drewna (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami