Blog

Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 2
30.05.2018

Stosowanie środków chemicznych do uzdatniania wody

W artykule znajdziesz:

Stosowanie środków chemicznych do uzdatniania wody


Stosowanie środków chemicznych do uzdatniania wody
Stosowanie środków chemicznych do uzdatniania wody

Rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 27.01.1994 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy stosowaniu środków chemicznych do uzdatniania wody i oczyszczania ścieków znajduje zastosowanie do wszystkich pracodawców zajmujących się uzdatnianiem wody i oczyszczaniem ścieków za pomocą środków chemicznych.

 

Przepisy ogólne


Przy stosowaniu środków chemicznych może być zatrudniona tylko osoba pełnoletnia z brakiem przeciwwskazań do pracy z takimi środkami oraz posiadająca odpowiednie przeszkolenie w zakresie higieny i bezpieczeństwa. Pracodawca zobowiązany jest także do stosowania rozwiązań technicznych i organizacyjnych, które zapobiegną powstania negatywnych skutków pracy.

 

Praca w zbiornikach do przechowywania środków


Wykonywanie prac w zbiornikach przeznaczonych do przechowywania środków chemicznych powinno odbywać się na pisemne polecenie pracodawcy lub osoby upoważnionej, a prace prowadzone wewnątrz zbiornika muszą ponadto być przeprowadzane zgodnie z wymaganiami technicznym i organizacyjnymi zawartymi w rozporządzeniu.

 

Magazynowanie i stosowanie substancji


W rozporządzeniu znajdują się także dokładne wytyczne odnoszące się do magazynowania i stosowania takich substancji jak chlor, podchloryn sodowy, wapno chlorowane, siarczan glinowy żelazowy, chlorek żelazowy, wapno, fluorokrzemian sodowy, kwas fluorokrzemowy, ozon, kwas siarkowy, kwas solny, wodorotlenek sodu, a także krzemian sodowy oraz węgiel aktywny.

 

Dokładne wymagania


Rozporządzenie wyraźnie wyznacza warunki magazynowania poszczególnych substancji. W zależności od specyfiki danych środków, musza być one przechowywane w magazynach o specjalnych właściwościach. Rozporządzenie reguluje nie tylko kwestie dotyczące samego usytuowania magazynu, ale także poziomu wilgotności, wykonania drzwi do pomieszczeń, wentylacji czy nawet specjalnych przegród oddzielających poszczególne pomieszczenia.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 3
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 4
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 7 Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 8 Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 9
Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 10
Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 11 Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 12 Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 13
Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 14

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 15

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Mam bardzo pozytywne wspomnienia z egzaminu zdjęcie nr 16

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami